اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 17:04 , 1399 دی 24 آخرین پیگیری: 5 ماه 4 روز 7 ساعت قبل

آیا مردم تورم بی‌سابقه را متوجه نشده‌اند؟

دولت چطور می‌گوید مردم حذف بی‌سروصدای ارز ۴۲۰۰ تومانی را متوجه نشدند، در حالی که قیمت‌ها رشد بی‌سابقه داشته است. طبق گزارش‌های مرکز آمار ایران، قیمت بسیاری از کالاهایی که مشمول دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی بودند، با رشد بسیار زیادی همراه شده است. صرف‌نظر از درستی یا نادرستی تخصیص ارز دولتی و هزینه‌های سنگین اجرای آن در ۲/۵ سال گذشته، آمارها از رشد شدید قیمت این کالاها در یک سال گذشته خبر می‌دهد.

تبعات این تصمیم با افزایش قیمت‌ها و کاهش توان خرید، برای مردم کاملاً ملموس بوده است، طی ۲ سال اخیر، مردم بارها برای تهیه برخی اقلام مجبور به ایستادن در صف شدند. پوشک، کره، رب و روغن، برخی از معروف‌ترین کالاهایی بودند که تصاویر صف خرید آنها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

این کالاها البته صرفا کالاهایی بودند که صفوف خرید آنها بر اثر کمبود عرضه در بازار ایجاد شد. علاوه بر این موارد، کالاهای دیگری هم بودند که به دلیل افزایش شدید قیمت، مردم مجبور به ایستادن در صف عرضه دولتی این اقلام شدند.

آخرین نمونه این موارد، گوشت مرغ بود که پس از عبور قیمت آن از ۳۰ هزار تومان به ازای هر کیلو در ماه گذشته، عرضه دولتی آن با هدف تنظیم بازار آغاز شد و مردم برای تهیه این کالای اساسی، مجبور به حضور در صفوف خرید مرغ دولتی شدند. اگر پاسخگو نیستیند نمک روی زخم مردم نپاشید.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

تورم گرانی
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
nashenas 20:49 , 1399 دی 24 سلام. با مطالبه شما موافقیم و حمایت می کنیم. لطفاً مطالبه ما را به آدرس زیر حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/45853 https://www.farsnews.ir/my/c/48925 https://www.farsnews.ir/my/c/49386
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد