انتشار : ۱۳:۱۸ , ۱۳۹۹ دی ۲۶
پشت‌پرده انتقال اطلاعات واتس‌آپ به سیگنال چیست؟
مخاطب هوشیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات/ ملی 6
چرا جنگ‌افزار شناختی سایبری سیگنال برای تروریست‌ها و جنایتکاران بستر امن و جذابی است؟

چند روزی است به بهانه هشدار پیام‌رسان آمریکایی واتس‌آپ متعلق به فیس‌بوک در خصوص اشتراک داده‌هایش با مالکش، در داخل کشور جریانی خاص به تبلیغات پیام‌رسانی آمریکایی دیگر به نام سیگنال به طور گسترده می پردازد.

اشتراک داده‌های واتس‌آپ و اینستاگرام با مالکشان یعنی فیس‌بوک موضوع جدیدی نیست و در راستای یکپارچه‌سازی و همزمانی داده خدمات در این شبکه اجتماعی قابل تحلیل است. در مدل اقتصادی فیس‌بوک یکپارچه‌سازی خدمات، اشتراک پایگاه‌های داده و کاربران برای بهره‌مندی از تمام خدمات هر 3 سکو به صورت آسان و یکسان و با یکبار ورود قابل توجیه است و این در حالی است که پیش از این نیز به صورت پنهان این سرقت داده‌ها صورت می‌‌گرفت.

اما تبلیغ پیام‌رسان سیگنال که پیمانکار فراری سابق و مشکوک آژانس امنیتی ملی آمریکا یعنی ادوارد اسنودن از آن به عنوان امن‌ترین پیام‌رسان یاد می‌کند می‌تواند بستری امن و جذاب برای زیست تروریست‌ها و عملیات‌های تروریستی باشد که وقایع تلخ تلگرام در استفاده تروریست‌های داعش در حملات تروریستی در تهران و اهواز را می‌تواند برای ما خدای ناکرده زنده کند.

کمی هوشیارتر باید در خصوص پیام‌رسانی که سطح دسترسی‌ها و جمع‌آوری اطلاعاتش کمتر از تلگرام و واتس‌آپ نیست باید عمل کنیم مخصوصاً وقتی پای رمزگذاری پیشرفته اطلاعات و آژانس امنیت ملی آمریکا در میان باشد.

نکته مهم آنجاست که سیگنال می‌تواند بستری برای تولد آمدنیوزهای دیگر در آستانه انتخابات 1400 باشد.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

رونمایی از سیگنال انتقال اطلاعات واتس‌‌آپ به سیگنال بهره‌برداری از حریم خصوصی کاربران
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
145
انتشار: ۱۳:۱۸ , ۱۳۹۹ دی ۲۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
Ali NST ۱۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ سلام به همه ی عزیزان لطفا از این کمپین حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/48691
 
farshad ۱۸:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ما حمایتتون کردیم لطفاحمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/49149 بازنگری جدی در نحوه عملکرد سازمان امور مالیاتی https://www.farsnews.ir/my/c/8617 اعتراض به مالیات بر سکه های پیش فروش بانک مرکزی https://www.farsnews.ir/my/c/50297 تحریم سهام‌هایی که حقوقی‌های دلال دارند
 
nashenas ۲۰:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ سلام. با مطالبه شما موافقیم و حمایت می کنیم. لطفاً مطالبه ما را به آدرس زیر حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/45853 https://www.farsnews.ir/my/c/48925 https://www.farsnews.ir/my/c/49386
 
A.r ۱۲:۵۷ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سلام لطفا از مطالبه https://www.farsnews.ir/my/c/50855 حمایت کنید تا گامی در جهت سازماندهی اپلیکیشن های خارجی فعال در ایران برداریم.
 
ناشناس ۰۶:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ سلام ما از پیام رسانای امریکایی و اسرائیلی بیزاریم .
 
ناشناس ۱۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ سلام باید برای اینچنین مواردی به فکر جایگزین داخلی باشیم که همانا اینها همه شون از یک آبشخور آب میخورند یا اولوالالباب به فکر چاره جویی باشید وباشیم.
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد