انتشار : ۱۲:۵۲ , ۱۳۹۹ دی ۳۰
اطلاعات ایرانی‌ها در خطر پروژه جدید واتس‌اپ
حسام فرهنگی قوچانی شورای عالی فضای مجازی/ ملی 7
اخیراً واتس‌اپ اعلام کرده است که کاربران باید با اشتراک‌گذاری اطلاعاتشان با فیس‌بوک موافقت کنند. تقریباً هفت سال قبل بود که فیسبوک، واتس اپ را خریداری کرد.
رقمی که در آن زمان برای خرید این پیامرسان ذکر شد، عدد 19 میلیارد دلار بود! چه واتس اپ اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارد و چه نگذارد، مدت‌هاست که این پیامرسان، زیر نظر شرکت فیسبوک فعالیت می‌کند.
بنابراین به نظر می‌رسد شاهد یک بازی بی‌معنا از سوی رسانه‌ها هستیم.
ضمن اینکه همه پیامرسان‌های آمریکایی، باید مطیع محض قوانین و سازمان‌ها و نهادهای آمریکایی باشند.
متأسفانه عده‌ای از رسانه‌های فریب در داخل نیز به موازات آنها مشغول انداختن مردم به چاه دیگری بوده و به جای حمایت از پلتفرم‌های ایرانی و مطالبه‌گری از مسئولان فضای مجازی برای پایان دادن به بازی‌های گذشته، برای جا بازکردن یک پیامرسان آمریکایی در کشور رپرتاژ رفته و پی‌درپی خبر از کوچ جهانی مردم می‌دهند!
این هنر باید در مسئولین و جریان رسانه‌ای باشد که مردم را به حمایت از جوانان نخبه ایرانی تشویق کنند و برای این کوچ برنامه‌ریزی کرده و میدان را به دست دیگران ندهند.
ظاهراً عده‌ای در داخل کشور دوست دارند که دوباره همان دور و تسلسل تکراری رخ دهد و مردم را به سمت یک پیام‌رسان خارجی دیگر سرازیر کنند.
این موضوع هم به نفع دولت خواهد بود و می‌تواند از مسئولیت‌های ذاتی خود یعنی رشد عرصه‌های مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور مثل تولید و یا حمایت از پلتفرم‌های داخلی شانه خالی کند.اگر مسئول فضای مجازی ما، برای آینده فناوری ایران و رشد پیام‌رسان‌های ایرانی تلاش کنند و دل بسوزانند، قطعاً فضای مجازی کشور در آینده شاهد وضعیت امروز نخواهد بود.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

واتس‌آپ فضای مجازی فیس بوک
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
181
انتشار: ۱۲:۵۲ , ۱۳۹۹ دی ۳۰
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
Ali NST ۱۶:۲۷ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سلام به همه ی عزیزان و عرض خدا قوت خدمت همه ی شما ، لطفا از کمپین های زیر حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/50610 https://www.farsnews.ir/my/c/49712
 
nashenas ۱۹:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سلام. با مطالبه شما موافقیم و حمایت می کنیم. لطفاً مطالبه ما را به آدرس زیر حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/45853 https://www.farsnews.ir/my/c/48925 https://www.farsnews.ir/my/c/49386
 
ناشناس ۱۸:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ سلام لطفا تمام پیام رسان های خارجی رو حذف کنید
 
ناشناس ۱۶:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ باید پهنای باند پیامرسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی کاهش و پهنای باند پلتفرم‌های داخلی افزایش یابد.
 
ناشناس ۱۹:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ به شدت حمایت می کنم .کاش هر چه زودتر اتفاقات خوبی درین زمینه رقم بخوره
 
jkkkjj ۱۲:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ کی از شر پیامرسان های خارجی خلاص میشیم
 
قره‌داغی ۱۷:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ لازمه استفاده از پیام‌رسان داخلی: 1 انتخاب یک پیام‌رسان و حذف مابقی 2 حمایت مالی همه جانبه برای تقویت زیرساختهای آن 3 باز کردن پهنای باند آن
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد