انتشار : ۱۹:۲۲ , ۱۳۹۹ بهمن ۲
جایزه 49 میلیون سهامدار سهام عدالت چه شد؟
ناشناس سازمان بورس و اوراق بهادار/ ملی 1
بعد از افت زیاد سهام شرکت‌های شاخص‌ساز که برحسب اتفاق در سبد سهامداران سهام عدالت نیز وجود دارند، اقدام به افزایش سرمایه از محل سود انباشته سالهای اخیر خود نموده‌اند و طبق قانون مصوب شرکت‌های پذیرفته شده در سازمان بورس باید سهام جایزه ناشی از این افزایش سرمایه طبق قانون به تمام سهامداران این شرکتها تعلق گیرد.

چرا که عملاً سرمایه مورد نیاز به منظور این افزایش سرمایه از محل سودهای تعلق نگرفته به سهامداران این شرکت‌ها و ذخیره این مبلغ طی چندین سال صورت گرفته است. علیرغم اتمام کارهای مربوط به ثبت افزایش سرمایه، ولی در عمل، هیچ سهام جایزه‌ای به سهامداران سهام عدالت که آنها نیز سهام این شرکتها را در سبد سهام خود داشتند تعلق نگرفته است در حالی که این دسته از سهامداران نیز حتی با وجود تعیین تعداد سهام‌شان در این شرکتها می‌بایست طبق قانون سازمان بورس و به جهت حفظ درصد سهامداری و ارزش سهام آنان از این سهام جایزه بهره‌مند گردند.

برخی از نمادهای بورسی سهام عدالت، افزایش سرمایه داده‌اند و این افزایش سرمایه یا همان سهام جایزه باید در پرتفوی سهام سپرده‌گذاران دیده شود. اما چند مدتی از افزایش سرمایه چند نماد بورسی سبد سهام عدالت می‌گذرد، اما این تغییرات در پرتفوی سهامداران اعمال نشده است. دلیل آن چیست؟

لذا به منظور احقاق حقوق ملت شریف ایران از دولت و مجلس شورای اسلامی تقاضای ورود به مسئله و پیگیری مطالبات ۴۹ میلیون سهامدار به حق سهام عدالت را داریم. چرا که علیرغم افت قیمتِ سهام شرکت‌های شاخص‌ساز که باعث کاهش ارزش سهام عدالت نیز شده‌اند، اما علت دیگر موضوع که ناگفته مانده در افت بخشی از ارزش سهام عدالت به موجب تعلق نگرفتن سهام جایزه به این دسته از سهامداران است.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

جایزه ای برای دارندگان سهام عدالت سهام عدالت سهامدار
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
36
انتشار: ۱۹:۲۲ , ۱۳۹۹ بهمن ۲
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
nashenas ۲۰:۱۸ ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ سلام. با مطالبه شما موافقیم و حمایت می کنیم. لطفاً مطالبه ما را به آدرس زیر حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/45853 https://www.farsnews.ir/my/c/48925 https://www.farsnews.ir/my/c/49386 https://www.farsnews.ir/my/c/51060
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد