انتشار : ۱۰:۰۴ , ۱۳۹۹ بهمن ۶
حمایت از نیروهای خدوم کمک پرستار شرکتی
مظلومی به اسم شرکتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی/ ملی 4
نیروهای کمک پرستار شرکتی کادر درمان در مواجه با بیماری کرونا در صف اول مقابله با این بیماری هستند و زحمات خالصانه بسیار زیادی کشیدند اما هیچگاه دیده نشدند هیچگاه از آنها صحبتی نشد و هیچ امتیازی برای آنها در نظر گرفته نشد.

ما انتظار داریم مسئولان نگاهی به شرایط کاری نامساعد ما بیندازند زیرا با این شرایط کاری انگیزه ما برای مقابله قوی‌تر با این بیماری کاهش پیدا می‌کند و در نهایت این بیمار است که خدمات مطلوبی در بخش درمان کسب نمی‌کند.

وضع نیروهای بیمارستان ما بایستی آن‌چنان باشد که این‌ها بتوانند با خیال راحت به کارشان بپردازند؛ خانواده‌هایشان هم بایستی خاطر جمع باشند که این جوان‌شان، زنان‌شان، مردان‌شان که داخل بیمارستان مشغول به این خدمت بزرگ است، در این کار توفیقاتی خواهد داشت.

چند نمونه از شرایط نامساعد نیروهای کمک پرستار شرکتی کادر درمان را خدمت‌تان عرض می‌کنیم :

1. در حالی که سرانه مشخصی به صورت ماهانه 3 تا 3.5 میلیون تومان به ازای هر کدام از نیروهای کمک پرستار شرکتی در بودجه تعیین شده اما قسمت قابل توجهی از این مبلغ در جیب شرکت‌هایی با نام تأمین نیروی انسانی می‌رود و این به نوعی دلالی نیروی انسانی محسوب می‌شود. یعنی این شرکت‌ها در ازای معرفی یک نیروی شرکتی به طور مثال ماهانه 500 هزار تومان دریافت می‌کنند در حالی که هیچ کاری هم انجام نمی‌دهند.

2. نیروی‌های کمک پرستار شرکتی کادر درمان از امتیازاتی مانند ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری محروم هستند.

3. نیروهای کمک پرستار شرکتی کادر درمان بعضاً به مدت 8 سال در کادر درمان مشغول به خدمت هستند اما هنوز تبدیل وضعیت نشدند.

4. نیروهای کمک پرستار شرکتی کادر درمان در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت مانند سایر نیروهای رسمی و پیمانی و قراردادی در حال کار و خدمت شیفتی هستند اما با نصف حقوق نسبت به دیگر پرسنل و در شرایط کاری مساوی این کار را انجام می‌دهند.

5. متاسفانه قراردادهای ما نیروهای کمک پرستار شرکتی کادر درمان به صورت یک تا سه ماهه و نهایتاً 6 ماهه عقد می‌شود و امنیت شغلی بسیار پایین با حداقل حقوق و مزایا حتی خدمات رفاهی و تسهیلات نیز به ما تعلق نمی‌گیرد، همچنین بیمه تامین اجتماعی نیز بعضاً توسط شرکت های پیمانکار کامل رد نمی‌شود.

6. نیروهای کمک پرستار شرکتی به دلیل قرارداد با شرکت های پیمانکار هیچگونه امنیت شغلی ندارند و این امر باعث ترس و ناراحتی نیروها می‌شود.

7. نیرو های کمک پرستار شرکتی هیچ وقت حقوق ماهیانه خود را در روز مشخصی دریافت نمی‌کنند بعضا تا 15 ماه حقوق دریافت نشده.

8. در بعضی بیمارستان‌ها از نیروهای کمک پرستار شرکتی بیش از ساعت کاری قانونی، کار کشیده می‌شود و در صورت اعتراض فرم‌های پر شده ادم‌های دنبال کار به ما نشان داده می‌شود تا حرفی نزنیم.

کمک پرستارهای شرکتی کادر درمان موث ترین نیروهای سیستم سلامت هستند اما بی‌ارزش‌ترین جایگاه را دارند.

در نهایت از تمامی مردم شریف ایران خواهش می‌کنیم ما را در احقاق حق نیروهای کمک پرستار شرکتی همراهی کنند.

این اختلاف بین نیروهای شرکتی و رسمی زیبنده سیستم سلامت نیست.

انتهای پیام /

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نیروهای کمک پرستاری
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
29
انتشار: ۱۰:۰۴ , ۱۳۹۹ بهمن ۶
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
nashenas ۲۰:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ سلام. با مطالبه شما موافقیم و حمایت می کنیم. لطفاً مطالبه ما را به آدرس زیر حمایت کنید. <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/45853">https://www.farsnews.ir/my/c/45853</a> <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/48925">https://www.farsnews.ir/my/c/48925</a> <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/49386">https://www.farsnews.ir/my/c/49386</a> <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/51060">https://www.farsnews.ir/my/c/51060</a>
 
ali ۱۷:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ سلام حمایت شد ازماهم حمایت کنید <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/41948">https://www.farsnews.ir/my/c/41948</a> دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیرد<a href="https://www.farsnews.ir/my/c/41948">https://www.farsnews.ir/my/c/41948</a> دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیرد
 
ali ۱۷:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/41948">https://www.farsnews.ir/my/c/41948</a> دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیرد<a href="https://www.farsnews.ir/my/c/41948">https://www.farsnews.ir/my/c/41948</a> دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیرد
 
ناشناس ۱۸:۴۷ ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ از نیروی کار حمایت می کنم
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد