انتشار : ۱۴:۵۹ , ۱۳۹۹ بهمن ۲۳
لزوم مدیریت صحیح آب و پسماند آن
ناشناس وزارت نیرو/ ملی 10
با توجه به اهمیتی که دین اسلام برای مصرف آب قائل هست پیشنهاداتی را برای مدیریت بهتر آن ارائه می‌نماید:
1 پسماند حاصل از وضو باید در لوله‌ای جدای از سایر پسماندها به خصوص فاضلاب ریخته شود که می‌توان بدین منظور برای هر واحد ساختمان دستشویی‌ای مجزا اختصاص داده تا پسماند وضو از طریق لوله ی مجزا مثلا به باغچه و پای درختان و گیاهان منتهی نماییم.
2 باتوجه به توصیه موکد در صرفه جویی و استفاده بهینه از آب پیشنهاد می‌گردد پسماند آب حاصل از شستن دست و صورت و استحمام و همچنین شستن ظرف‌ها، در مسیری از لوله‌ها قرار گیرد که به دستگاه تصفیه آب ساختمان منتهی شده تا آن را تصفیه نموده و در ادامه دوباره به چرخه آب مصرفی مثلا در مصارف کمتر بهداشتی مثل مصارف شستشویی بازگردانده شود و از آن استفاده مجدد گردد.
3 پسماندهای آب فاضلاب ساختمان هم در مسیری مجزا قرار گرفته و به شبکه فاضلاب شهری رفته تا از آنجا از طریق شبکه فاضلاب شهری به تصفیه خانه شهر منتقل گردد.
با این حساب آب هر ساختمانی به دو نوع آشامیدنی یا بهداشتی که از انشعاب شهری بدست می‌آید و نیز آب مخصوص شستشو که از انشعاب دوم شهری و نیز از بازیافت آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه ساختمان حاصل می‌شود تقسیم می‌شود.
4 شرکت آب و فاضلاب هم می‌تواند با باز طراحی شبکه انتقال آب‌ها برای هر ساختمان دو انشعاب آب در نظر بگیرد یکی انشعاب آب بهداشتی آشامیدنی که برای هر واحد ساختمانی فقط یک شیر بدان اختصاص داده می‌شود مثلا شیر ظرف‌شویی آشپزخانه که صرفا مخصوص شرب و پخت و پز می‌باشد و دیگر انشعاب آب با کیفیت پایین‌تر که مخصوص شستشو بوده و مربوط به مصارف غیرشرب و پخت‌وپز می‌باشد.
5 پسماند آب کف شورها نیز با توجه به قابلیت دستگاه تصفیه آب ساختمان یا تصفیه شده و دوباره به چرخه باز می‌گردد یا در مسیر فاضلاب به فاضلاب شهری منتهی می‌شود.
با این طراحی هم مصرف آب مقتصدانه بوده و هم هزینه تولید آب شرب بسیار کم می‌شود و هم تقدس این مایه حیات ارزشمند حفظ می‌شود و از طرف دیگر شبکه فرسوده آب شهری باز طراحی و نو گردیده و از هدر رفت آب به واسطه فرسودگی لوله‌ها جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

مدیریت پسماند وزارت نیرو
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
93
انتشار: ۱۴:۵۹ , ۱۳۹۹ بهمن ۲۳
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
user ۱۸:۲۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ حمایت میکنم لطفا شما هم از کمپین من حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/51301 https://www.farsnews.ir/my/c/50645 https://www.farsnews.ir/my/c/50587
 
Ali NST ۰۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ سلام به همه ی عزیزان لطفا از دو کمپین زیر حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/51824 . https://www.farsnews.ir/my/c/51825
 
irany ۱۸:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ حمایت میکنم لطفا شما هم از کمپین من حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/52751
 
mansur ۱۷:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ حمایت شد
 
شوکت شرق ۱۰:۳۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ گره_گشا_باشیم باچندکلیک به سلامت هزاران نفرکمک کنیم. https://www.farsnews.ir/my/c/53326 حمایت شما به سلامت ودرمان چندصدهزارنفرکمک خواهد کرد.
 
ثناگویان ۱۷:۰۵ ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ سزاوار است با جمع آوری امضا تشکر خود را از جناب آقای میرباقری ارائه کنیم.به امید اینکه کار ما مشوق کارگردان های دیگر برای نمایش حقیقت باشد. https://www.farsnews.ir/my/c/55423 حمایت کردم. لطفا شما هم از کمپین ما حمایت کنید
 
m ۲۲:۰۲ ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ حمایت شد لطفا کمپین من را هم حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/58563
 
محمد گنجعلی زاده ۱۰:۱۷ ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ سلام.حمایت شد. با چند کلیک قاچاقچیان کلان را از فضای اقتصاد ایران برای همیشه حذف کنیم و امنیت شغلی کارگران زحمت کش هموطن را تضمین کنیم. لطفا شما نیز از کمپین زیر حمایت کنید: https://www.farsnews.ir/my/c/59063
 
engineer ۱۷:۱۸ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ حمایت شد، لطفا از کمپین ما هم حمایت کنید
 
ناشناس ۰۰:۱۵ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ سلام علیکم حمایت شد لطفامتقابلاازکمپین من حمایت کنید تقاضا میگردد به لینک زیر مراجعه کرده و از کمپین دعوت از «فاتح دلها» حمایت نمائید. https://www.farsnews.ir/my/c/59172
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد