انتشار : ۰۹:۴۵ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۱
آتش بی‌عدالتی‌ها در ۶۰ درصد تأثیر معدل در کنکور
حسام فرهنگی قوچانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات/ ملی 2
بی‌جایگاهی داوطلبان کنکوری شهرستانی و روستایی و حضور داوطلبان مدارس غیردولتی و دولتی مشهور در تک رقمی‌های کنکور نشان از بی عدالتی آموزشی است که گریبانگیر داوطلبان مناطق محروم و کم برخوردار است.

اختصاص 60 در صد معدل در کنکور هم باعث افزایش این بی‌عدالتی است. دانشگاه رفتن و رتبه برتر بودن حق هر داوطلب است با طرح غیرعقلانی آینده را از بچه‌های مناطق محروم گرفته می شود.

مشکلاتی مثل اختلاف سطح مدارس غیردولتی و دولتی که تاب و توان را از دانش‌آموزان مدارس دولتی و معمولی گرفته و انگیزه‌ای برای دانش‌آموز روستایی باقی نمی‌‌گذارد. مشکلاتی از قبیل نمره و معدل خریدن در برخی مدارس غیردولتی که همچون غده‌ای سرطانی در حال پیشرفت است و گویا مسئولان هم توان مقابله با آن را ندارد.

با توجه به مشکلات ذکر شده این گونه تصمیمات، عده‌ای که قشر متوسط جامعه هستند و توان حضور در مدارس پولی را ندارند در کنکور هم نمی‌توانند به علایق و سلایق خود دست پیدا کنند و سد نرسیدن و نساختن آینده برای دانش‌آموزان مناطق محروم محکم‌تر می‌شود.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

معدل کنکور ناعدالتی مدارس دولتی کیفیت آموزش در مدارس
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
40
انتشار: ۰۹:۴۵ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۱
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
Ali NST ۰۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ سلام به همه ی عزیزان لطفا از کمپین های زیر بازدید کرده و از آنها حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52805">https://www.farsnews.ir/my/c/52805</a> . <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52862">https://www.farsnews.ir/my/c/52862</a> . <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52716">https://www.farsnews.ir/my/c/52716</a> . <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/51922">https://www.farsnews.ir/my/c/51922</a>
 
ناشناس ۲۳:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ با این طرح توی مدارس نمره فروشی راه میفته
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد