انتشار : ۰۹:۴۱ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۱
تب فروش مجوزهای کسب و کار
حسام فرهنگی قوچانی وزارت صنعت، معدن و تجارت/ ملی 2
اقیانوس مجوزهای کسب‌وکار، یکی از اصلی‌ترین موانع رونق کسب‌وکارهاست. کارآفرینان و صاحبان مشاغل برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار مجبورند از ۴۰ تا ۵۰ اداره و ارگان کسب تکلیف کنند، به ‌نحوی که ممکن است در هر یک از مراحل فرآیند اخذ مجوز با مخالفت اداره مربوط، سکوت طولانی‌مدت و معطل ماندن کار یا حتی تغییر قوانین و بازگشت به مرحله اول روبه‌رو شوند.

از همین رو گاهی اوقات اخذ مجوز یک کسب‌وکار متعارف ۲ الی ۳ سال طول می‌کشد. سختی دریافت مجوز سبب ایجاد بازار خرید و فروش مجوزها شده است. در واقع بعضی افراد، مجوزهایی را فارغ از نیازشان به ‌دست می‌آورند و به متقاضیان واقعی آن مجوز، به قیمت‌های گزاف می‌فروشند. کارآفرینان و متقاضیان شروع کسب‌وکار نیز خود را بر سر دوراهی باطل معطلی چندساله یا خرید مجوز به قیمت هنگفت می‌بینند.

خرید و فروش مجوزها نشان از کالا شدن مجوز دارد. حتی در مواردی که واگذاری مجوز ممنوع است، این مجوزها اجاره داده می‌شود. کالا شدن مجوزها تبعات بسیار بدی برای نظام اداری کشور به ‌دنبال خواهد داشت. به عبارت دیگر قیمت مجوزها باید صفر شود تا نظام اداری در چالش‌های تخلفات اعطای مجوز گیر نیفتد. جلوی خرید و فروش مجوزهای کار را که در بعضی از مجوزها سر از دهها میلیون در می‌آورد، گرفته شود.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

تولید مجوز کسب و کار فروش مجوزهای کسب و کار
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
41
انتشار: ۰۹:۴۱ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۱
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ahmadmotvasli ۱۱:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ https://www.farsnews.ir/my/c/53299 لطفا از ما حمایت کنید تشکر حمایت از اقای رئیسی
 
Ali NST ۰۳:۱۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ سلام به همه ی عزیزان لطفا از کمپین های زیر بازدید کرده و از آنها حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/52805 . https://www.farsnews.ir/my/c/52862 . https://www.farsnews.ir/my/c/52716 . https://www.farsnews.ir/my/c/51922
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد