انتشار : ۱۰:۵۳ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۳
آیا مسؤولان فرهنگی به اندازه خواننده ایرانی لس‌آنجلسی کارشان را بلدند؟
حمید رابعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی/ ملی 5
همزمانی پروژه‌های یک خواننده ایرانی لس‌آنجلس‌نشین با اظهارنظرهای جنجالی مسئولان فرهنگی کشور پرده‌ای را کنار می‌زند که پشت آن برنامه‌ریزی‌های دقیق و موشکافانه طراحان شیطانی آن را برملأ می‌کند.

دو سال پیش از این بود که درست یک هفته پس از اظهارنظر یکی از ائمه جمعه کشور در خصوص پایان ۴۰ سال تجلیل از معلم در نظام جمهوری اسلامی و آغاز دوره مطالبه از این قشر، طوفان خواننده ایرانی لس‌آنجلسی با آهنگ جنتلمن کل فضای فرهنگی کشور را درنوردید و حالا پس از دو سال باز چند روز پس از اظهارنظر همان امام جمعه محترم در خصوص تقبیح صدا زدن همسران با اسم کوچک موج دوم طوفان این خواننده با آهنگ تهران توکیو معروف به سمیه همراه با بازی یکی از بازیگران صنعت پورنوگرافی تأکید می‌کنم صنعت پورنوگرافی در کشور آغاز شده است.

از این جهت بر روی کلید واژه صنعت تأکید دارم چرا که از ملزومات اساسی هر صنعت بازاریابی، فروش محصول است اما در این نوع خاص، استفاده ابزاری از زن، خواننده و متأسفانه اخیراً کودکان نیز برای مقاصد اقتصادی این صنعت مورد استفاده قرار گرفته است.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چقدر خواننده لس‌آنجلسی، کارش را بلد است؟ سؤال مهمتر این باید باشد که آیا مسؤولان فرهنگی کشور هم به اندازه او کارشان را بلدند؟ هر سال یک موزیک ویدیو منتشر می‌کند، تاثیرش را می‌گذارد و می‌رود که با برف سال آینده برگردد. این خواننده، نه از نظر صدا و نه از نظر فنی، خواننده خوبی نیست اما به شدت مخاطب خود را خوب می‌شناسد و می‌داند برای دیده شدن چه باید کند.

اینکه از فضای حاکم کرونایی که نتیجه آن هجوم مشاغل و افراد به فضای مجازی است بتوان در جهت منافع گروه، تفکر و ایدئولوژی و بازار خود استفاده کرد یک هنر است و تخصص می‌خواهد که خواننده ایرانی لس‌آنجلس‌نشین و جریان فرهنگی ساسیسم این موضوع را خوب فهمیده‌اند اما متأسفانه باید اقرار کنیم مسئولان فرهنگی ما هنوز اندر خم یک کوچه‌اند.

اینکه هر اتفاقی در کشور را تحت تأثیر فرهنگ غرب نشان بدهیم، بیان قدرت ما نیست بلکه حکایت از ضعف ما دارد. اینکه غربی‌ها توانسته‌اند تأثیر فراوانی بر روی ساحت زندگی ما بگذارند. واقعا مشکل کشور امروز ما این است که چرا زنان و مردان در خانه همدیگر را با نام کوچک صدا می‌کنند؟ قطعاً مشکل کشور نیست اما خطبه‌های این چنین می‌تواند تبدیل به مشکل شود و حاشیه‌هایی اساسی را برای مردم ایجاد کند. کما اینکه دو نمونه اخیر کاملاً برنامه‌ریزی شده و هماهنگ با این گونه اظهارنظرات اتفاق افتاده است. مشکل اصلی و جدی امروز ایران، تورم و گرانی است. بحرانی که هم بر زندگی مردم تأثیر می‌گذارد و هم جای هنجارها و ناهنجاری‌ها را عوض می‌کند.

قطعاً باید در همین ابتدا به این نکته اشاره کرد که هدف این خواننده و امثال او، ارتقای جامعه نیست و معمولاً کارهای بی‌ارزش تحویل می‌دهند و کارکرد اصلی‌شان دور کردن نسل جدید از انسانیت و فضلیت است اما کاری که خواننده ایرانی لس‌آنجلسی در شناخت مخاطب خود انجام داده است، تمام دستگاه‌های فرهنگی با بودجه‌های میلیاردی انجام نداده‌اند و هنوز که هنوز است، نمی‌دانند جامعه هدف‌شان کجاست!

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

تهاجم_فرهنگی فضای مجازی خواننده ایرانی لس‌آنجلسی وزارت فرهنگ
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
25
انتشار: ۱۰:۵۳ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۳
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
سعید محمد ۱۰:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/53299">https://www.farsnews.ir/my/c/53299</a> لطفا از ما حمایت کنید تشکر حمایت از اقای رئیسی
 
حسام فرهنگی قوچانی ۱۳:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ سلام حمایت شد
 
ناشناس ۱۴:۵۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ حمایت شد برای حمایت از شبکه اجتماعی ایرانی امیگو به کمپین رفته و امیگو را حمایت کنید <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52991">https://www.farsnews.ir/my/c/52991</a>
 
Ali NST ۰۰:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ سلام به همه ی عزیزان لطفا از کمپین های زیر بازدید کرده و از آنها حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52805">https://www.farsnews.ir/my/c/52805</a> . <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52716">https://www.farsnews.ir/my/c/52716</a> . <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/52862">https://www.farsnews.ir/my/c/52862</a>
 
سید محسن میرحبیبی ۱۳:۱۷ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ با سلام حمایت شد، لطفا از کمپین در مورد برخورد با تک خوانی زنان بی حجاب در نشست های رسمی شهرداری تهران حمایت کنید <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/55312">https://www.farsnews.ir/my/c/55312</a>
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد