انتشار : ۱۳:۳۷ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۶
در انتخابات 1400 نامزد اصلح را با کارنامه بشناسیم نه برنامه!
حسام فرهنگی قوچانی وزارت کشور/ ملی 3
چندی است که در میان برخی رجال سیاسی تأکیدی در اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰ دیده می‌شود مبنی بر اینکه کاندیدای آینده باید برنامه داشته باشد.
سخنی که البته در مجامع عمومی و رسانه‌ها نیز به نحوی ناخواسته با پمپاژ مواجه شده است و کسانی از رجال کشور نیز با افزودن گزینه فهرست کابینه به این مقوله در حال تأکید بر آن هستند.
این در حالی است که به نظر می‌رسد پروسه تأکید بر برنامه نامزدها، با یک نقص تئوریک آشکار مواجه است که می‌تواند مردم و کشور را با خطر بزرگ ناکارآمدی رئیس‌جمهور تازه مواجه کند...
مسئله از آنجا آغاز می‌شود که اساساً ارائه برنامه کار سختی نیست.

به سخن دیگر اینکه بیان حرف‌های زیبا و اشاره به آرزوهای جمعی کاری است که حتی شاید از عهده افراد غیرکارشناس هم بر بیاید. بحث تیم و فهرست کابینه هم اگر به معنای توجه به اسم رجال و رزومه پرطمطراق آنها باشد قطعا یک بحث انحرافی است اما اگر کارنامه آنها را مدنظر قرار می‌دهد؛ مطلوب است.

نکته آنجاست که در فعالیت‌های انتخاباتی و معرفی نامزد به صورت علی‌الرأس یا از سوی یک جریان سیاسی حتماً و حتما بایستی به گزینه کارنامه توجه داشت. زیرا این کارنامه است که نشان می‌دهد فرد اساساً می‌تواند برنامه را اجرا کند یا نه!؟ و این کارنامه است که میزان عیار و ارزش نامزد را به جامعه مخاطب و رأی‌دهندگان معرفی می‌کند.

در سمت دیگر ماجرا اگر یک رجل فاقد کارنامه یا دارای کارنامه بد در سبد انتخاب مردم گذاشته شود؛ آنگاه به اثبات تاریخ شاهد انحرافات و یا ناکارآمدی‌های بزرگی خواهیم بود. زیرا کارنامه گویای حاقّ وجودی و منتهای نگرش افراد در اعتقادات، سیاست و اجرائیات است.

جالب است که حتی در صورتی که نامزد موردنظر از رجالی با کارنامه‌های نیکو در کابینه خود برخوردار باشد اما کارنامه بد یا خالی داشته باشد نیز به اثبات تجربه می‌دانیم که همین بی‌کارنامگی یا بدکارنامگی چگونه موجب تأثیرگذاری بر عزم مدیران خوب همراه وی می‌شود و اجازه نخواهد داد که مردم از کارآمدی کابینه برخوردار شوند.

هایلایت کردن مفهوم مهم کارنامه و مطالبه کارنامه‌ات کو!؟ در نزد مردم و اهتمام جریانات سیاسی به آن می‌تواند به راحتی در معرفی نامزد اصلاح به مردم و فرایند انتخاب صحیح و رأی خوب کمک کند.

در سوی دیگر ماجرا البته طفره رفتن از بیان کارنامه‌ها و تأکید بر مقوله واهی أنا رجل! نیز گویای این است که نامزد موردنظر و جریان حامی او یا اساسا کارنامه‌ای در چنته ندارند و یا دچار بد کارنامگی هستند و قصد دارند با عملیات فریب از مردم رأی بستانند.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

انتخابات ریاست جمهوری دولت کارنامه و سوابق کاندیداها
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
38
انتشار: ۱۳:۳۷ , ۱۳۹۹ اسفند ۱۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
babak ۱۷:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ حمایت شد شما هم لطفاً از کمپین ما حمایت بفرمایید و در احقاق حق پایمال شده بیش از ۱۰۰۰ خانواده مالباخته سهیم باشید https://www.farsnews.ir/my/c/44234
 
Ali NST ۲۰:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ سلام به همه ی عزیزان لطفا از کمپین های زیر بازدید کرده و از آنها حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/52805 . https://www.farsnews.ir/my/c/52716 . https://www.farsnews.ir/my/c/52862
 
« فاتـح عیـن الاسـد » ۱۵:۱۲ ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ آیت الله خوشوقت:«دنبال کسانی که خودشان را مطرح می کنند نباید بروید،اگر شما به دنبال اصلح نروید و از او دعوت و حمایت نکنید وی اصلا در صحنه وارد نمی شود.شما باید بروید و اصلح را متقاعد کنید». حسبِ وظیفه«حمایت»کردم؛لطفاً از کمپین «فاتـح دلهـا» حمایت نمائید. https://www.farsnews.ir/my/c/59172
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد