انتشار : ۱۲:۴۶ , ۱۳۹۸ آبان ۲۶ آخرین پیگیری: 2 سال 27 روز 2 ساعت قبل
سود بانکی در هر ماه باید تابعی از تورم نقطه ای آن ماه باشد
ناشناس بانک مرکزی/ ملی 3
در طول تاریخ بانک‌ها برای نگهداری پول تاسیس شدند.آنچه واضح است بانکها مبلغی جهت نگهداری پول دریافت می کنند.
با توجه به تورم در هر سال ارزش پول به طور متوسط همانقدر افت می کند. یعنی اگر مبلغ یک میلیون تومان داشته باشیم با تورم 20 در صد ارزش پول در سر سال برابر 8333 هزار تومان اکنون خواهد بود یا به زبان دیگر یک میلیون الان با تورم 20 درصد در سال بعد باید یک میلیون دویست هزار شود تا ارزشش معادل یک میلیون اکنون باشد.
1_پس وظیفه بانک اینست که با توجه به رسالتی که دارد خصوصا در بانکداری اسلامی، با توجه به تورم سود دهد البته اسمش سود است که در واقع همان ارزش معادل پول ماست ....یعنی اگر تورم 20 درصد است به طور مثال 2 درصد جهت هزینه نگهداری پول بردارد و معادل 18 درصد سود یا همان ارزش پول رابه سپرده گذاران واریز نماید.
2_با توجه به شرایط اقتصادی اکنون که در ماههای سال شاهد تغییرات زیادتورم هستیم باید قوانین بانکی بگونه ای باشد که سود بانکی براساس تورم نقطه ای در آن ماه و با توجه به درصدی برای نگهداری پول توسط بانک تعیین شود.
در صورتیکه سود بانکی کمتر از تورم منهای درصدی برای نگهداری پول باشد این نوعی دزدی سیستماتیک است.که دود آن به چشم افرادی که مبلغ اندک دارند می رود و به نفع کسانی است که وام هنگفت دریافت نموده اند. .

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سود بانکی
مختومه شده مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
56
انتشار: ۱۲:۴۶ , ۱۳۹۸ آبان ۲۶ این سوژه مختومه شده
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
rs ۰۲:۵۸ ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ربا مگه شاخ و دم داره؟ ربا جنگ با خدا است. ما جنگ با مستکبرین عالم را پیروز میشویم چون خدا وعده پیروزی داده است آیا در جنگ با خدا نیز ما پیروز میشویم؟!
 
ماده ۸۸ ۲۳:۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ اگه نمی تونی پس بدی چرا وام گرفتی شرایط را که اول پرسیدی وقتی نمی تونستی بازپرداخت کنی چرا وام رو گرفتی
 
ناشناس ۱۶:۴۲ ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ ربا نیست این اونوقت؟!
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد