اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 14:55 , 1400 فروردین 29 آخرین پیگیری: 2 ماه 4 روز 16 ساعت قبل

گامی بلند بر شفافیت اموال مسؤولان برداشته شود

امیری دولت/ ملی 3
داشتن ثروت در نظام‌اسلامی امری مشروع و قانونی می‌باشد و اسلام حتی خمس و زکات را اختیاری و آن را بر اراده شخص واگذار نموده است.
اما در این میان ثروت هر شخص باید تناسبی با میزان درآمد فرد و‌ خانواده ایشان داشته باشد.
باید مشخص شود وقتی فردی مثلاً فقط در بورس ۵۰۰۰ میلیارد تومان پول دارد و غیر از این نیز میلیاردها تومان اموال منقول و غیرمنقول شناخته شده دارد و چه بسا که خیلی بیشتر از اموال شناخته شده اموال پنهانی هم داشته باشد منبع و منشأ این پول‌ها کجا بوده است؟
بالاترین حقوق کارمندی در کشور و‌ حتی بالاترین رقم ممکن از هیأت مدیره شرکت‌ها را اگر چندین هزار سال بدون دخل و ‌تصرف حتی یک ریال از آن جمع کنیم هرگز به کسری از سرمایه برخی نمی‌رسد!

با چه حقوقی و چه درآمدی می توان در طول ۴۰ سال هزار میلیارد تومان پول جمع نمود؟ پیشنهاد می شود که حتی سرمایه کارخانه‌داران اوایل انقلاب را با برخی افراد که در که به اوج ثروت رسیدند مقایسه کنید. سرمایه برخی افراد که به وزارت و‌ صدارت رسیده‌اند را با بهترین جراحان و پزشکان فوق تخصص مقایسه نمایید و ببینید که چگونه یک فرد به چنین ثروتی دست یافته است. به نظر می‌‌رسد اگر دهها هزار سال حقوق بالاترین مقام و حتی بهترین شغل‌های موجود در دنیا را داشته باشیم هرگز نمی‌توان به کسر بسیار کوچکی از سرمایه برخی‌ها دست یافت.

مردم باید بدانند که چگونه بک وزیر، نماینده مجلس، استاندار، قاضی ، وکیل و یا هر شخص دیگر به چنین ثروت‌هایی دست پیدا نموده‌اند. مردم انتظار دارند با تصویب یک ‌قانون‌ شفاف و صریح سرمایه‌های عظیم مملکت که به تاراج رفته از مفسدان گرفته شود. زیبنده نظام اسلامی نیست که فردی با اندوخته نمودن ثروت‌های نامشروع زمینه فقر و ‌فلاکت را برای عده زیادی به دنبال داشته باشد.

مردم می خواهند بدانند با چه حقوقی، با چه درآمدی، با کدام کار تولیدی، با کدام کارخانه، با کدام شرکت و ‌چگونه می‌توان به سرمایه‌هایی دست یافت که اگر حقوق کارمندان چندین وزارتخانه از اول انقلاب تاکنون ‌بدون خرج یک ریال را جمع بکنیم هرگز نمی‌توان به نزدیک سرمایه این افراد رسید. بدون شک سرمایه‌ این افراد متعلق به نظام و مردم است و با پس گرفتن آن توسط یک قانون عادلانه، شفاف، بدون جانبداری سیاسی و جناحی پشتیبانی همه مردم را به دنبال دارد.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شفافیت_اموال_مسئولین از کجا آورده‌ای
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
جستجوگر عدالت 12:27 , 1400 فروردین 30 https://www.farsnews.ir/my/c/57878 سلام دوست عزیز از کمپین شما حمایت شد ممنون میشم از ما هم حمایت کنید
AliNST 02:37 , 1400 فروردین 30 سلام به همه ی عزیزان و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما ، لطفا در صورت امکان از کمپین زیر حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/59091
amin 19:32 , 1400 فروردین 29 حمایت شد لطفا از کمپین من حمایت کنیدhttps://www.farsnews.ir/my/c/54657
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد
در حال پیگیری مطالبه
50000 پیگیری در صحن مجلس
10000 پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 پیگیری از مسئول مربوطه
100 گزارش از مطالبه
35
انتشار: 14:55 , 1400 فروردین 29 این سوژه منقضی شده