اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 16:01 , 1400 اردیبهشت 23 آخرین پیگیری: 1 ماه 18 ساعت قبل

آقای رئیسی در راستای سخنان رهبری، شرکت آزمایش را احیا نمایید

پارسیان قوه قضائیه/وزارت صنعت معدن و تجارت/ ملی 6
گسترش فعالیت‌ها و تولیدات آزمایش بیش از دو دهه به طول انجامید، چرا که در سال ۱۳۵۸ کارخانه‌های آزمایش مشمول بند د قانون حفاظت صنایع ایران شدند. پس از انقلاب آزمایش را چه کسانی مدیریت کردند؟
پس از چند سال نیز، سایر نهادهای دولتی و شبه دولتی همچون سازمان خصوصی‌سازی و صندوق بازنشستگی از سهام داران بزرگ این شرکت شدند و فعالیت‌های تولیدی شرکت تا اوایل سال ۱۳۸۰ تا حدی رونق داشت و کالاهای جدیدی مانند یخچال ساید بای ساید و فریزر بدون برفک به محصولات شرکت اضافه شد، اما شرکت آزمایش که به گفته بسیاری از کارشناسان به واسطه مدیریت نادرستش با ضعف کیفیت همراه شده بود را به تعطیلی کشاند.
در همین سال‌ها مجموعه آزمایش از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار شد. در آن زمان زیان انباشته شرکت حدود ۱۲.۵ میلیارد تومان بود. همچنین قیمت هر سهم از شرکت ۱۶۰ تومان بود که ارزش کل شرکت را برابر ۳۵ میلیارد تومان نشان می‌داد. در سال ۱۳۸۸ به دلیل بدهی‌های فراوان تعداد کارکنان واحد مرودشت آزمایش، از ۱۴۰۰ نفر به ۱۶۰ نفر کاهش یافت و کارخانه به حالت نیمه تعطیل درآمد. اما اکنون دیگر خبری از تولید کارخانه آزمایش نیست چرا که دیگر برند ایرانی آزمایش در میان حجم زیادی از محصولات لوازم خانگی مرده است.
مهمترین دلیل مرگ آزمایش چه بود؟
در این باره نیز محمدرضا شهیدی، دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم صوتی معتقد است مهمترین دلیل تعطیلی آزمایش راعدم مدیریت صحیح این کارخانه پس از رفتن مدیریت اولیه دانست و گفت: یکی از دلایل مربوط به سهامداری این مجموعه و دلیل دیگر تحت تأثیر عوامل بیرونی بود. مشکلی که از جهت سهمام داری این شرکت را درگیر خود کرد، نه خروج سرمایه و نه نبود تجهیزات و ماشین‌آلات بود، بلکه پس از خروج سهامدار اصلی این شرکت، دیگر آزمایش به روال قبلی خود نماند.
اکنون شرکت آزمایش بخاطر خصوصی‌سازی نادرست پس از ۶۳ سال سابقه با مدیریت نا کار آمد به تعطیلی انجامید و بطور مستقیم ۲۵۰۰ نفر کسانی که مشغول بکار بودند بیکار شدند و این برند نامی اکنون یک اسم خاطرانگیز تبدیل شده است و کارخانه تهران در شهرک آزمایش به شرکت‌های متعدد جهت انبارداری اجاره و در سال‌های اخیر مرودشت هم انبار پیاز و طویله گوسفندان تبدیل شده بود.
اکنون برای تولید با موانعی بسیار که اصلی‌ترین آن مالیات به ناحق ۵۴ میلیارد تومانی که بخاطر تجدید ارزیابی انجام نشده روبرو گردیده است که اداره مالیات تمام توان خود را در جهت‌عدم احیای این برند نامی بکار برده است.
از رئیس قوه قضاییه تقاضامندیم در راستای سخنان گوهربار رهبری در جهت احیای کارخانه‌های به یغما رفته به احیای کارخانه آزمایش توجه لازم را داشته باشد.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کارخانه آزمایش بورس تولید
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
ناشناس 22:31 , 1400 اردیبهشت 26 برند ریشه دار آزمایش را احیا کنید قبل انکه برندهای خارجی در کشور ریشه کنند.
ناشناس 06:44 , 1400 اردیبهشت 26 تولید ملی
ناشناس 09:51 , 1400 اردیبهشت 25 حمایت از تولید داخلی
ناشناس 01:08 , 1400 اردیبهشت 25 لطفا برای تولید داخل ارزش قائل شوید ممنون
ناشناس 14:30 , 1400 اردیبهشت 24 آزمایش را احیا کنید
ناشناس 22:11 , 1400 اردیبهشت 23 از قوه قضایه خواهشمندم به این کارخانه قدیمی ایران ورود کند تا برند قدیمی ایران زنده شود که موجب استغال است و هم جلوگیری از ورود اجناس خارجی به ایران شود
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد