اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان
1
2
3
4
انتخاب موضوع

انتخاب یک موضوع به دوستان شما در «فارس من» برای پیگیری هرچه بهتر مطلب کمک می‌کند. این دسته‌بندی‌ها ضمناً برای معرفی موضوعات مرتبط به مخاطبان علاقمند استفاده خواهد شد.

مطالبه
سوال
پیشنهاد . انتقاد
تقدیر و تشکر
مسائل کلان
کار خیرو کمک رسانی
ایده و راهکار
گزارش فساد

ادامه

عنوان را کوتاه، جذاب، مستقیم، صریح و تک موضوعی بنویسید.

اگر ایده‌ای برای حل مشکل دارید بهتر است عنوان شما بر آن راه‌حل متمرکز باشد.

عنوان نباید مشوق اقدامات غیرقانونی، تحریک آمیز، حاوی توهین به اقوام، گروه‌ها و ... باشد.

عنوان را کوتاه، جذاب، مستقیم، صریح و تک موضوعی بنویسید.

مشکل کامیون داران را حل کنید.

سهمیه لاستیک کامیون داران را افزایش دهید.

مسائل آب و هوا و خاک و بیکاری خوزستان را حل کنید.

نه به گردوغبار در خوزستان.

اگر ایده‌ی مهمی برای حل یک مشکل دارید بهتر است عنوان پویش شما بر آن راه‌حل متمرکز باشد.

دستمزد کارگرها رو زیاد کنید.

حداقل دستمزد کارگر در سال 97 را 20٪ افزایش دهید .

جلوی قاچاق گسترده کالا را بگیرید.

راه اندازی پرتال عمومی ثبت سفارش برای کاهش قاچاق

پویش‌های پیشنهادی نباید مشوق اقدامات غیرقانونی، تحریک آمیز ، حاوی توهین به اقوام، گروهها و ... باشد. خبرنگاران خود را به اقدام غیرقانونی تشویق نکنید!

نه به قانون مالیات بر ارزش افزوده

اصلاح قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده به نفع تولیدملی

پویش شما به کدام فرد، سازمان، نهاد،وزارتخانه یا موسسه مرتبط است؟

ادامه

اگرچه همکاران ما نسبت به موارد پیشنهادی تحقیقات اولیه را انجام می دهند اما لازم است قبل از پیشنهاد کار خیر بویژه در موارد مالی، تحقیقات خود را کامل کنید و از صحت و سقم موضوع مطمئن شوید.

در انتخاب خود به گروه‌های مردمی، خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، گروه‌های جهادی هم برای یاری گرفتن در حل مشکلات توجه کنید. در بسیاری از اوقات مردم و گروه‌های مردمی همراهی سریع‌تری خواهند داشت.

اگر نهاد یا موسسه مشخصی را هم می‌شناسید که می‌تواند با ورود به مسئله به حل آن کمک کند، آن را هم به انتخاب‌های خود در این بخش بیافزایید.

جزئیات مسئله یا چالش مطرح شده را بیان کنید

موارد تکمیلی

تکمیل این موارد می‌تواند به پیگیری موضوع کمک کند:

هشتگ ها
ادامه

اگر سوالات بیشتری درباره سوژه دارید که خبرنگار می‌تواند آن را از مسئول یا مسئولان مربوطه بپرسد همین‌جا بنویسید.

ممکن است کارشناسان یا صاحب نظرانی را بشناسید که موافق موضوع پیشنهادی شما باشند یا اطلاعات خوبی دربارهٔ آن داشته باشند. همین‌جا نام آن‌ها را ببرید.

اگر منابع مطالعاتی، مواد قانونی یا آئین‌نامه‌ای سراغ دارید که پیگیری سوژه را دقیق‌تر و محکم‌تر می‌کند؛ آن‌ها را پیشنهاد دهید.

به نوشتن نقد و یا طرح مشکلات اکتفا نکنید. تلاش کنید تا پایان سوژه یعنی ارائه راهکار منطقی و قانونی برای حل مسئله همراه باشید.

برای افرادی که توضیحات شما دربارهٔ این سوژه را می‌خوانند و امیدوارید از آن حمایت کنند، بنویسید که حل این مسئله چه تاثیراتی بر زندگی آن‌ها یا سایرین خواهد گذاشت. چرا موضوع باید برای آن‌ها هم مهم باشد و چه نفعی از آن خواهیم برد.

عکس یا فیلم اضافه کنید

گاه یک تصویر مناسب از یک مقاله اثربخش‌تر است. بنابراین با دقت تصویر مطلب‌تان را انتخاب و بارگذاری کنید. شما می‌توانید علاوه بر آن یک فیلم و یک سند دیگر نیز بارگذاری نمایید.

متن‌ها و نوشته‌های خالی خسته‌کننده هستند! پویش‌های دارای عکس یا ویدیو به طور متوسط 6 برابر بیشتر از عناوین بدون عکس یا ویدیو مورد توجه مردمی که قرار است از پویش شما حمایت کنند، قرار می ‌گیرد. عکس یا تصویری انتخاب کنید که به خبرنگار در پیگیری پویش کمک کند و مردم را به حمایت از پویش شما علاقمند کند. عکس یا ویدیو هرچه با کیفیت‌تر، شفاف‌تر و مرتبط‌تر با پویش باشد موثرتر است.

بهتر است عکس را خودتان از موضوع گرفته باشید. با این حال در صورت عدم امکان تصویربرداری، می توانید از تصایر آرشیوی با کیفیت اما کاملا مرتبط با موضوع استفاده کنید. عکس مردمی که با پویش شما در ارتباط هستند، عکس مسئول یا سازمان مربوطه، عکس از موارد مشابه موضوع یا طرحی جذاب از راه‌حل شما می تواند گزینه‌های مناسبی برای الصاق عکس باشد.