اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

این خبر توسط مخاطبان به سامانه "فارس من" ارسال شده و انتشار آن به معنای تایید و یا رد محتوا توسط خبرگزاری فارس نیست.

انتشار : 15:41 , 1401 دی 21 آخرین پیگیری:

اَره تحریم ها دیگر نمی‌بُرد

ایران دولت/وزارت امور خارجه/ ملی 1
دولت/وزارت امور خارجه/
شل کن، سفت کن تحریم ها توسط غرب که خود منجر به نداشتن استراتژی بلندمدت در ایران شده است بزرگترین ضربه و آفت برای اقتصاد ایران است.
تحریم ها شبیه اره چوب‌بری عمل می کنند که برای تاثیر و برش بیشتر چوب، قبل از رسیدن به انتهای چوب باید اره برداشت و به عقب برگشت و مجددا همان اره را با فشار بیشتر به چوب اعمال نمود و گرنه اره پس از رسیدن به انتها دیگر کارآیی و امکان برش بیشتر ندارد.
تحریم زمانی حداکثر کارآیی را برای غربی ها دارند که در پایان اره با دادن امتیاز صوری به ایران، اره یا همان تحریم را برداشته و بعد از وقفه ای کوتاه، مجدد با فشار بیشتر بر ایران اعمال کنند، شبیه وقفه کوتاه در زمان برجام، چون اره تحریم غرب به انتهای تاثیر گذاری خود رسیده بود و دیگر امکان برش بیشتر نداشت.
اکنون هم غرب به انتهای اره رسیده و مجبور است با برداشتن صوری برخی تحریمها و بازگشت به برجام این تیغه اره را کمی به عقب برده و با تجدید قوا خود را برای برش عمیقتر در پیکر اقتصاد ایران آماده کند.
مسئولان اقتصادی دولت و مجلس و مردم باید آگاه باشند که این اره تحریم دیگر توان بریدن بیشتر را ندارد و شل کن سفت کن تحریم ها نیاز امروز غرب است.
برای اثبات این ادعا می توان به تاثیر احتمال توافق مجدد و یا مرگ برجام هم اشاره نمود که خود این موضوع باعث تاثیرات اقتصادی مثبت یا منفی در جامعه می‌شود و هم تاثیر کاهش و افزایش در اقتصاد ایران مانع مهمی برای تولید و سرمایه‌گذاری کلان اقتصادی می‌شود و فقط به نفع دلالان و سوداگران ارز و طلا منجر می‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

دولت مجلس شورای اسلامی وزارت اقتصاد خبرگزاری‌ها تحریم برجام
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
9**5230 17:56 , 1401 بهمن 5 حمایت شد ، دوستان عزیز خبرگزاری فارس و دعوت کنندگان به پویش ها لطفا از پویش های بنده هم حمایت کنید باتشکر از الطاف شما بابت حمایت از پویش های بنده فقط با یک کلیک
پویش های پیشنهادی
پویش های در حال رشد
در حال پیگیری تحلیل
50000 برگزاری مناظره حول موضوع
25000 انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 انتشار در گروه مربوطه
24
 • 24
  1000
  انتشار در گروه مربوطه
 • 10000
  انتشار در صفحه یک خبرگزاری
 • 25000
  انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
 • 50000
  برگزاری مناظره حول موضوع
انتشار: 15:41 , 1401 دی 21