اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

این خبر توسط مخاطبان به سامانه "فارس من" ارسال شده و انتشار آن به معنای تایید و یا رد محتوا توسط خبرگزاری فارس نیست.

انتشار : 13:59 , 1401 دی 28 آخرین پیگیری: 3 روز 6 ساعت قبل

مقايسه قيمت خودرو دربورس كالا با بازار آزاد اشتباه است

9**6032 سازمان بازرسي كل كشور/وزارت صمت/ ملی 2
سازمان بازرسي كل كشور/وزارت صمت/
متاسفانه عده‌ای به منظور حمايت از فروش خودرو در بورس كالا با عوام‌فريبی قيمت عرضه در بورس را با بازار آزاد مطرح می‌كنند. ابتدا سوال می‌شود كه قيمت‌های نجومی بازار آزاد را چه كسانی بوجود آورده‌اند؟ چقدر بايد ساده باشيم كه بگوييم قيمت خودرو در بورس كالا مثلا 200 ميليون تومان كمتر از بازار آزاد است. اين عوام‌فريبی مافيای خودرو در كشور است. اول بايد قيمت بازار آزاد قانونی باشد بعد با آن مقايسه شود. نمی‌توان چيزی را با شاخصی كه خود غير قانونی و غيرمنطقی است سنجید. هر وقت واردات آزاد و بدون تعرفه قيمت در كشور به تعادل رسيد آن موقع بياييد و بگوييد قيمت عرضه خودرو در بورس كالا به نسبت قيمت بازار آزاد پايين‌تر است و مردم را تشويق به خريد از طريق بورس كالا نماييد.

قيمتهای ساختگی در بازار آزاد كه به هيچ منطقی سازگار نيست بلکه عاملی شده جهت فروش خودرو در بورس كالا با قيمتی بيش از دو برابر ارزش واقعی آن. آن وقت می‌گويند كشف قيمت است، یا می‌گويند قيمت را ميزان عرضه و تقاضا مشخص می‌کند. اما واقعيت اين است كه در حال حاضر قيمت غير واقعی و گران فروشی خودرو در بورس كالا را قيمت ساختگی مافيای خودرو در بازار آزاد تعيين می‌كند.
از خبرگزاری محترم فارس كه همواره صدای ملت است تقاضا داريم از مسئولين محترم بخواهند اين انحصار كامل در فروش خودرو با قيمت‌های نجومی با واردات آزاد (يعنی هركس كه بخواهد بتواند خودرو بدون تعرفه يا با تعرفه حداقلی) ایجاد شود تا برای هميشه معضل خودرو و اجحافی كه در حق ملت در اين خصوص وجود دارد از بين برود و دست مافيای خودرو از جيب ملت قطع شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

فروش خودرو در بورس
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
Reza 10:44 , 1401 بهمن 14 از پویش ایجاد رشته اقتصاداسلامی مقاومتی حمایت کنید
9**6032 13:42 , 1401 بهمن 13 هموطن گرامي لطفاً از پويش 181146 جهت قطع دست دلالان و سوداگران در كشور حمايت نماييد. باتشكر
پویش های پیشنهادی
پویش های در حال رشد
در حال پیگیری تحلیل
انتشار: 13:59 , 1401 دی 28