انتشار : ۰۹:۵۰ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۳
کرونا بهانه‌ای برای گفتمان
علیرضا علا سیاست خارجی/ سیاست داخلی/ سازمان بهداشت جهانی/ ملی 0دیدگاه
جامعه چاره‌ای جز همگرایی ندارد. جامعه متحد دارای قدرت بیشتری است. کرونا از جمله مشکلاتی است که می توان با دید مثبت به آن نگاه کرد و آن را به عنوان یک فرصت تلقی کرد. اگر چه پاندمی کرونا ویروس، جهان را به تسخیر در آورده و دچار مشکلات فراوانی نمود و بسیاری از رفتارها را تغییر داد لیکن باعث رفتارهای متقارن‌تری گردیده است.
محدودیت‌ها و فاصله‌هایی که بین مردم و جوامع ایجاد شده است را می‌توان تنها به عنوان فاصله‌های ظاهری دانست که نه تنها خللی در روابط بین انسانها ایجاد نمی‌کند، بلکه باعث ارزشمندتر شدن روابط بین انسان‌ها در جهان گردیده است. دست دادن، تسلیم شدن، لبخند زدن، مراسم، آداب و رسوم، احوالپرسی‌ها، نحوه آموزش و بسیاری از رفتارهای فرهنگی و اجتماعی تحت تأثیر کرونا ویروس قرار گرفته و دستخوش تغییراتی شده است.
اما بسیاری از این رفتارهای جدید و در انواع دیگر خود، همچنان در جوامع مختلف شبیه به هم هستند. عادت‌های جالب و مشترکی که همگرایی و تقارن بیشتر دارند. فاصله‌ها در اجتماع زیاد شده است اما فاصله با کانون رفتارها که در سرشت انسان‌ها جای دارد کمتر شده است و این باعث همگرایی بیشتر می‌گردد در حالی این رفتارها به هم نزدیک‌تر می‌گردد که هر انسانی شبیه به هیچ کس نیست و از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است و این دو موضوع هیچ تضاد و منافاتی با هم ندارند.
بسیاری از رفتارهایی که در جامعه سر می‌زند نشان از همدلی و تعامل بین بشر دارد، این رفتارهای محبت‌آمیز، انسان‌دوستانه و مشابه که در این دوران کرونایی هم به خوبی خود را نشان داده است باعث تمرکز و تجمع شعاع‌های رفتاری در جهان می‌شود. مطالعه رفتارهای فرهنگی و اجتماعی نشان می‌دهد عادت‌های مشترک بین مردم و جوامع سبب ایجاد همدلی و انسجام می گردد.
آنچه که جهان انجام می‌دهد و آنچه را که جهان از رفتارهای خود در مباحث مختلف به اشتراک می‌گذارد، آن همان چیزی است که از ارتباطات و تعاملات درون منطقه‌ای شکل می‌گیرد و به تعاملات و ارتباطات فرامنطقه‌ای تبدیل می‌شود. همگرایی در حوزه سلامت در جهان می‌تواند قلمروهای فرهنگی را در برگیرد. نحوه ارتباط و تعامل به کمرنگ شدن مرزهای جغرافیایی کمک می‌کند و باعث ایجاد تحول در محیط بین‌المللی می‌گردد. لذا با توجه به مشکلات رو به رشد دستیابی به ثبات با همکاری بین کشورها ضرورت دارد و این به ثبات و حفظ صلح در جهان کمک می‌کند.
کرونا
مستندات
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
7
انتشار: ۰۹:۵۰ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۳
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها