انتشار : ۱۵:۳۹ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۵
مگر می‌شود آمریکا سر عقل‌آمده باشد؟
hamid دولت/ ملی 0دیدگاه
شاید مطلبی که عرض می کنم، جای دیگری برای بحث نیاز داشته باشد و نتوان برایش کمپینی ایجاد کرد چرا که شاید لازم باشد ابتدا زیرساخت‌های فکری مردم را اصلاح و بعد در خصوصش اقدام نمود، یا اینکه چه بسا مردم از آن اطلاع و برایش توجیهی داشته باشند.
واقعیت این هست که دولت به دلیل ناکارآمدی در همه عرصه‌ها بشدت باعث ناامیدی مردم شد، وضعیت اقتصادی امروز مردم که نتیجه تدابیر بی‌خردانه این دولت هست، مسائل و مشکلات معیشتی و تورم افسار گسیخته که در هیچ دوره‌ای به این شکل نبوده، اوضاع نابسامان در بخش‌های مسکن، خودرو، ارز، سکه و طلا و سایر عرصه‌ها باعث شده تا مردم کف خیابان واقعا نسبت به آینده ناامید شده و این وضعیت روز به روز بدتر و بدتر شود و البته در این بین کارهای بزرگ و ارزشمند به چشم نیایند و خدمات شایسته به سخره گرفته شوند.
سردار بزرگ ما شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیتشان می فرمایند:« امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی ص.
یا اینکه در ادامه وصیتشان در خصوص نظام اسلامی و جایگاه ولایت فقیه که اساس نظام دینی هست می فرماید:« برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل و منصوب شرعی و فقهی به معصوم.
خوب می دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد و اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما که به عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید باید به دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید.
خیمه، خیمه‌ رسول الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت‌الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می بیند.»
بنابراین یکی از اقدامات در این راستا تفهیم تفکیک دولت از نظام اسلامی در عملکردها هست، هرچند در مطالعات مدیریتی و سیاسی هر دو این دو مفهوم دولت و نظام سیاسی یکی پنداشته می شوند ولی اگر بپذیریم نظام اسلامی یگانه نظام دینی و منحصر به فرد عالم می باشد پس باید برای تفهیم این دوگانگی اقدام کرد؛ به طور مثال ؛«مگر می‌شود پذیرفت که بعد از شصت سال دشمنی دیرینه آمریکا با نهضت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی به یکباره این دشمن دیرینه سر عقل آمده و می‌خواهد جبران مافات کند و دولت هم برجام را امضاء کند که خود و ملتش را بدبخت و روسیاه کند» و اوضاع امروز را برای ملت رقم زند و باعث شود مردم همه را به یک چشم ببینند.
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
13
انتشار: ۱۵:۳۹ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۵
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها