انتشار : ۱۱:۰۷ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۶
افزایش ۵۰ درصدی مأموریت‌های تنفسی و عفونی مرتبط با بیماری کرونا
ناشناس وزارت بهداشت و درمان/ سازمان اورژانس 115/ مركزي 0دیدگاه
پریا بهرامی رئیس اورژانس استان مرکزی در رابطه با تغییرات آماری مأموریت‌های اورژانس 115 این استان بیان داشت که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان مرکزی شاهد افزایش ۱۵ درصدی تعداد مأموریت‌های اورژانس بودیم همچنین در مورد تماس‌های دریافتی اورژانس نسبت به ایام مشابه سال گذشته افزایش ۲/۵ برابری داشته که علت آن ترس و نگرانی مردم نسبت به بیماری کرونا بوده است که خوشبختانه بسیاری از این تماس‌ها از طریق مشاوره‌های پزشکی واحد ارتباطات اورژانس ۱۱۵ ختم به خیر شد.
وی همچنین از افزایش 50 درصدی تعداد مأموریت‌های تنفسی و عفونی مرتبط با بیماری کرونا و افزایش 5 درصدی مأموریت‌های مربوط به مسمومیت‌های دارویی به خصوص مسمومیت با الکل خبر داد.
رئیس اورژانس استان مرکزی همچنین گزارشاتی از کاهش 35 درصدی مأموریت‌هایی که مرتبط با حوادث ترافیکی و حمل‌ونقل شهری و 45 درصدی در جاده‌ها که به دلیل کاهش تردد و محدودیت‌ها در این ایام بوده است، ارائه دادند.
بهرامی نیز گفت: افزایش 20 درصدی تعداد فوتی‌های از انواع بیماری‌ها را شاهد بوده‌ایم.
رئیس اورژانس استان مرکزی در خصوص آموزش پرسنل تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا، دستوالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که به دلیل شرایط کرونا تغییر کرده بودند و از طرف سازمان اورژانس کشور برای تمامی پرسنل عملیاتی اورژانس استان از طریق فضای مجازی و روش‌های آنلاین و آفلاین ارائه شد که بازخورد مناسبی از پرسنل دریافت نمودیم. همچنین در خصوص ایمنی و حفاظت پرسنل،کلیه لوازم حفاظت فردی و تجهیزات پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در سراسر استان در خدمت پرسنل قرار داده شد و نحوه استفاده از این تجهیزات از طریق فضای مجازی نیز آموزش داده شد و خدا را شکر از این نظر مشکلی در کل استان وجود نداشت.
وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: مجدداً برخود لازم می‌دانم به تمامی همکاران اورژانس پیش بیمارستانی استان که در این روزها با تلاش مضاعف و شرح وظایف سنگین‌تر مشغول خدمت‌رسانی به مردم عزیز هستند خداقوت و خسته نباشید بگویم و انشاءالله هر چه زودتر از این بازه زمانی سخت عبور و کرونا را شکست دهیم.
اورژانس ۱۱۵ . اورژانس استان مرکزی . دکتر پریا بهرامی. خدمات اورژ
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
3
انتشار: ۱۱:۰۷ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۶
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها