انتشار : ۱۵:۰۸ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۶
نقش هوش مصنوعی در پیشگیری و درمان بیماری کرونا
لفته مياحي-كارشناس ارشد فناوري اطلاعات جامعه/ پارک علم و فناوری اطلاعات/ ملی 0دیدگاه
نقش هوش مصنوعی در پیشگیری و درمان بیماری کرونا
هوش مصنوعی می‌تواند در زمینه‌های مختلف در پیشگیری و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مؤثر باشد.
در طی گزارشی از سازمان بهداشت جهانی که با همکاری با دولت چین تهیه شده، آمده است که هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط با آن توانسته‌اند کلان داده‌هایی را برای مبارزه با این ویروس در اختیار محققان قرار دهد.
از مهمترین کاربرد هوش مصنوعی استفاده از مدل‌سازی پیش‌بین است که با تحلیل روندهای موجود می‌تواند به پیش‌بینی حالت‌های آینده کمک کند.
شرکت بلودات در ایالات متحده اولین مرکزی بود که در آمریکا شیوع کرونا را به صورت جدی اعلام کرده بود. مدیر این شرکت می‌گوید: این شرکت با پردازش داده‌های متنی ساختار یافته در 66 زبان قادر است تا 100 نوع بیماری واگیردار را پوشش دهد. داده‌های ما هر 15 دقیقه بروزرسانی می‌شوند. این در حالی است که برای جمع‌آوری این داده‌ها به صورت دستی به صدها نفر نیرو نیاز داریم.
گروههای مختلف فعال در این حوزه می‌تواند برای قسمت‌های مختلف مانند پیش‌بینی تعداد موارد بالقوه، پیش‌بینی نقاط خطرناک، نحوه شیوع و گسترش و تحلیل ویژگی‌های مشترک افراد مبتلا و … الگوهای مناسبی را ارائه دهد.
در قدم بعدی هوش مصنوعی می‌تواند در تشخیص بیماری نیز کمک کند. شرکتی در چین با استفاده از هوش مصنوعی، سیستم تشخیصی را راه‌اندازی کرده که با استفاده از داده‌های مربوط به 5000 فرد تایید شده مبتلا به کرونا قادر است از روی تصویر سی تی اسکن افراد ابتلای آنها را با دقت 96 درصد مشخص کند. این ویژگی در بخش‌های دیگر مانند تشخیص فرد بیمار از طریق دمای بدن نیز کاربرد داشته است. در این پروژه از ترکیب هوش مصنوعی و دوربین‌های حرارتی برای یافتن فرد مبتلا در مناطق پرتردد کمک گرفت.
هوش مصنوعی همچنین می‌تواند در ساخت واکسن، خدمات درمانی و پزشکی و حتی جمع‌آوری داده‌های آماری مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

کرونا فناوری اطلاعات هوش مصنوعی
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
14
انتشار: ۱۵:۰۸ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۶
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها