انتشار : ۰۹:۴۷ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۹
کمک مؤمنانه بنیاد فرهنگی شهید پالیزوانی در لبیک به ندای رهبر
ناشناس کارهای خیر/ افراد خیر و انجمن های خیریه/ ملی 0دیدگاه
خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد. این جمله فرازی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز نیمه شعبان سال 1399 و فراخوانی برای مردم دیندار جامعه اسلامی است. فراخوانی که موجب شد تا مردم در بحبوحه ابتلای کشور به اپیدمی کرونا بار دیگر به میدان آمده و به رزمایش کمک به نیازمندان با شعار کمک مومنانه قوت ببخشند.

در این میان بنیاد فرهنگی آموزشی شهید پالیزوانی با برگزاری رزمایشی تحت عنوان طرح ارزاق، بسته‌های اقلام غذایی و بهداشتی برای حمایت از خانواده‌های کم‌بضاعت فراهم دید. این طرح که هر ساله پیش از آغاز ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود، امسال با فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.

علی غلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) در مورد طرح ارزاق بنیاد شهید پالیزوانی در سال 99 گفت: این طرح سال‌هاست که با یاری اندیشه‌جویان بنیاد شهید پالیزوانی درطی سال و در قالب هدیه به سادات برگزار می‌شود.
امسال بنیاد شهید پالیزوانی تصمیم گرفت تا پیرو فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر راه‌اندازی پویشی تحت عنوان کمک مؤمنانه به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک بگوید.

وی افزود: بنیاد فرهنگی شهید پالیزوانی همواره سعی کرده است تا در تهیه و تدارک ارزاق با دستی باز عمل کند چرا که اگر انسان می‌خواهد به بنده‌ای کمک کند، آن دست یاری باید به اندازه‌ای قوت داشته باشد که بتواند شخصی را بلند کند. بنابراین در این سال‌ها تلاش کردیم که گیرنده این ارزاق احساس نکند چیزی را دریافت کرده که به اندازه گشودن در خانه‌اش و گرفتن آن بسته ارزش نداشته است. «...»

همچنین سپیده غفراللهی، مدیرعامل بنیاد شهید پالیزوانی، در مورد طرح ارزاق این بنیاد بیان کرد: بنیاد فرهنگی آموزشی شهید پالیزوانی از سال 1393 در زمینه علوم اسلامی، تفسیر قرآن و به صورت ویژه آموزش کتب شهید مطهری شروع به فعالیت کرده است و طرح جمع‌آوری صدقه از همان سال در تمام کلاس‌های بنیاد آغاز شده و مسؤولان صدقات هر کلاس به جمع‌آوری صدقات اندیشه‌جویان پرداختند. در پایان هر سال، بخش عمده سیستم صدقات بنیاد شهید پالیزوانی، به طرح ارزاق اختصاص یافته و بخش دیگر آن به صورت موردی یا در زمان بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده مصرف می‌شود.

وی درمورد روند آماده‌سازی ارزاق بنیاد شهید پالیزوانی، گفت: فرایند آماده شدن بسته‌های ارزاق هر سال، 3 ماه پیش از رسیدن ماه مبارک رمضان آغاز و هزینه تمام بسته‌های ارزاق در طی سال و دوره‌های مختلف آموزشی بنیاد جمع‌آوری می‌شود. شناسایی افراد نیازمند و مستحق این طرح همچنین با کمک اندیشه‌جویان انجام می‌گیرد. امسال، در ششمین سال از برگزاری طرح ارزاق بنیاد شهید پالیزوانی، توانستیم به لطف خداوند برای 100 خانواده 350 نفر بسته ارزاق تدارک ببینیم.

مدیرعامل بنیاد شهید پالیزوانی درباره اقلام موجود در بسته ارزاق گزارش داد: برنج 5 کیلوگرمی مرغوب ایرانی، یک کیلوگرم گوشت گوسفندی و یک عدد مرغ، حبوبات شامل عدس، لوبیا و نخود در بسته‌های 900 گرمی، یک بسته قند و دو بسته شکر 900 گرمی، 2جعبه خرما، 2 عدد روغن یک لیتری، 2 بسته ماکارونی، 2 عدد تن ماهی، یک شیشه عسل، 2 قالب پنیر، یک بسته چای 900 گرمی، یک قوطی رب گوجه‌فرنگی و تعدادی کیک و بیسکوییت از اقلام موجود در بسته‌های ارزاق امسال برای هر یک نفر هستند. امسال با توجه به بحران ویروسی در کشور، یرای هر نفر 3 عدد ماسک و یک مایع ضدعفونی و دستشویی نیز اضافه شده است.

غفراللهی در پایان اظهار داشت: بنیاد فرهنگی آموزشی شهید پالیزوانی همچنین با بررسی و در نظر گرفتن افراد زیر 15 سال مشمول این طرح، متناسب با سن آنها اقلام فرهنگی را نیز در نظر می‌گیرد. در پایان این فرایند اندیشه‌جویان معرف این خانواده‌های نیازمند، بسته‌های ارزاق را به دست آنها می‌رسانند. این کار به دلیل حفظ کرامت خانواده‌های موردنظر انجام گرفته و در این راه سعی کردیم به نحوی شایسته ارزاق را تقدیم آنها کنیم. اندیشه‌جویان در انجام تمام این مراحل نقش بسزایی را ایفا کرده و همواره در تدارک و برگزاری این طرح سهیم و دخیل بوده‌اند. امیدواریم که هر سال بتوانیم پرقدرت‌تر از سال گذشته این طرح را برگزار کنیم و خداوند نیز برکت این کار را افزون کند.

بنیاد_فرهنگی_آموزشی_شهید_پالیزوانی شهید مطهری علی_غلامی بسته_ارزاق رمضان شعبان ایران همدل همدلی کرامت_حسنی _شهید_پالیزوانی بنیاد_شهید_پالیزوانی اندیشه_جویان
مستندات
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
7
انتشار: ۰۹:۴۷ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۹
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها