انتشار : ۱۰:۱۵ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۳۱
مسجدالاقصی نخستین قبله و نماد توحید مسلمین است
محسن سیفی مقدم دین، قرآن و اندیشه/ ملی 0دیدگاه
قدس و مسجد الاقصی که در سوره اسرا آیه اول آمده سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ (سوره مبارکه اسرا آیه شریفه یک)
پاک و منزّه است آن (خدايی) كه بنده‌اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصی كه اطرافش را بركت داده‌ايم شبانه برد، تا از نشانه‌های خود به او نشان دهيم. همانا او شنوا و بيناست.

بیت‌المقدس، یکی از مقدس‌ترین مکانهایی است که خاستگاه بسیاری از پیامبران بزرگ الهی بوده است و در ادبیات اسلامی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. این مسجد اولین قبله مسلمانان جایی که در دوران پیامبر گرامی اسلام ایشان به سوی این مسجد به اذن خداوند نماز بپا می‌داشتند و همچنین سومین حرم شریف پس از مسجد الحرام و مسجد النبی در مکه و مدینه است.
اما اکنون این سرزمین مقدس در دست رژیم صهیونیستی است که این رژیم منحوس با استفاده از ابزارهای گسترده اقدام به اختلاف‌افکنی می‌کند.

ولی امام (ره) با هوشیاری آخرین جمعه ماه رمضان را به نام یوم‌القدس نامگذاری کردند. یادآوری این موضوع مهم، وحدت تمام قد بین مسلمانان و تمام آزادی‌خواهان جهان را می‌طلبد که در مقابل دشمن هوشیار باشیم.

متأسفانه امسال با شیوع بیماری کرونا تغییراتی در برگزاری روز قدس به وجود آمد که مسلمین احساس خلأ می‌کنند اما با سخنرانی مقام معظم رهبری این خلأ از بین می‌رود، آری رهبر مسلمین جهان با سخنان حکیمانه، ما را با خطرهای آشکار و پنهان آشنا می‌کند و این امید را به مسلمانان می‌دهد که 21 سال تا نابودی اسرائیل مانده است.

قبله مسلمین مسجدالاقصی
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
19
انتشار: ۱۰:۱۵ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۳۱
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها