انتشار : ۱۸:۰۷ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱
عفت سرآمد همه خوبی‌ها و رعایت حجاب، احترام به حرمت‌ الهی است
ناشناس دانشگاه آزاد اسلامی/ ملی 2نظر
بیانیه دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم
بیست ویکم تیر ماه، روز «عفاف وحجاب»، روز نکوداشت یکی از ارزش‌های بزرگ اسلامی و ایرانی است. این میراث ارزشمند معنوی، از پسِ اعصار و قرون، با جانفشانی و مجاهدت مردان و زنانی مؤمن و خستگی‌ناپذیر به عصر و زمان ما رسیده است و پاسداشت آن یک وظیفه‌ انسانی و اسلامی است که همّت و تلاش آحاد جامعه را می‌طلبد.
حجاب اسلامی جزو ضروریات دین مبین اسلام و از مؤکدات آیات قرآن کریم آیه ۳۰ سوره مبارکه نور و آیات ۲۲ و ۲۳ و ۵۳ و ۵۹ سوره مبارکه احزاب و ... و روایات معصومین علیهم‌السلام می‌باشد و این اصل مهم اسلامی - انسانی یعنی اصل صیانت زن آزاد و مسلمان نشانگر عمق تأثیر حجاب و عفاف در شکل‌گیری جامعه‌ای سالم و آزاد و مصون از آسیب‌های اجتماعی است. لذا امروز زن مسلمان، زن آزاد و مستقل در سراسر دنیا به ویژه ایران اسلامی بر حفظ این اصل مهم پای می‌فشارد و هزینه آن را با جان و دل پرداخته و خواهد پرداخت.
در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در قتل عام فرهنگی قصد دارند این عزّت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینتِ بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه‌ اصلی به دوشِ خود بانوان و دختران ما است تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.
یک روز برادران و خواهرانِ انقلابی و مؤمن ما در مسجد گوهرشاد با نثارِ خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، بصیرت و معرفتِ دینی و تفکّر ناب اسلامی سلاحِ مبارزه و صیانت از عفّت و پاکی زنان و مردانِ ماست.
دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب همگام با سایر اقشار دغدغه‌مند و حامی ارزش‌های انسانی و اسلامی، حمایت خود را از این فریضه‌ الهی اعلام و ضمن گرامیداشت این روز اعتقاد راسخ دارد زنان مسلمان و انقلابی به فضل الهی و با تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای مدظله العالی، نقشه‌ شومِ شیاطینِ مستکبر را نقش بر آب خواهند کرد.
والسلام علی من التبع الهدی

انتهای پیام /ن

حجاب و عفاف زینت زن
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
13
انتشار: ۱۸:۰۷ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ https://www.farsnews.ir/my/c/30518 لزوم پاسخگویی مسئولین به انتقادات در حضور مردم. گاهی اوقات مطالبات حداقلی و ساده ای داریم اما کلی بروکراسی اضافه و عدم پاسخگویی شفاف مانع از نتیجه گیری میشه. لطفا این کمپین رو برای هموار شدن راه برای مطالبات حداقلی امضاء کنید.
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ https://www.farsnews.ir/my/c/29072 مرخصی مشاغل سخت و زیان‌آور افزایش یابد. لطفا این کمپین رو امضا کنید تا هرچه سریعتر بیکاری فعلی رفع بشه و از فاجعه کمبود نیروی کار در آینده جلوگیره بشه
سوژه های در حال رشد