انتشار : ۱۵:۵۱ , ۱۳۹۹ مرداد ۴
نباید به تعهدات آمریکا خوش‌بین بود
miladkebria وزارت امور خارجه/ ملی 1نظر
کمی فکر کنیم، حتماً این جملات را به یاد می آوریم.
«آمریکایی‌ها مدتی است که از طرق گوناگون پیغام می دهند که خواهان مذاکره جداگانه با ایران در خصوص موضوع هسته‌ای هستند اما من بر اساس تجربه‌های گذشته به چنین گفتگوهایی خوش‌بین نیستم. البته من مخالفتی هم ندارم.»‌
«برداشت ما این است که پیشنهاد مذاکره یک تاکتیک آمریکایی برای فریب افکار عمومی دنیا و مردم ایران است.»
«آنها در مواردی گفته‌اند که برخی افراد از طرف ایران با آمریکا مذاکره کرده‌اند، در حالی که این سخن دروغ محض است.

بله، اینها بخشی از سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیرامون مذاکره با آمریکا و برجام است.
همانطور که مشاهده می‌کنید، ایشان از ابتدا هم به طرف غربی خوش‌بین نبودند و بارها و بارها در سخنرانی‌های گوناگون این موضوع را به مردم و مسئولان گوشزد می‌نمودند.

اما، هر چند سال یکبار در میان برخی از اقشار مردم کشورمان، موجی به راه می‌افتد که داشتن ارتباط با آمریکا قطعاً از همه لحاظ سیاسی، اقتصادی، روابط بین‌الملل و ... به سود کشور ما تمام خواهد شد! عمده کسانی هم که این تفکر را در جامعه نشر و ترویج می‌دهند، روشن فکرنماهای داخلی هستند که به صورت ابتدایی مطلبی را در جامعه رها کرده و سپس منتظر پیگیری آن از طریق رسانه‌های جریان خود در داخل و همچنین رسانه‌های بیگانه و افراد خارج‌نشین می‌مانند و بعضاً در صورت عدم مواجه با واکنش شدیدالحن، مطلب با مصاحبه‌های سریالی از سوی خود و همفکران ایشان در رسانه‌هایشان دنبال می‌شود. تردیدی نیست عمده تفکر تعداد کثیری، برقراری ارتباط با ایالات متحده آمریکا جهت بهبود وضع معیشتی‌شان بود.

سکانس اول: پیش به سوی مذاکره با غرب!
همگی به خاطر داریم در سال 92 از اولین گام‌هایی که جهت برقراری ارتباط با غرب برداشته شد که این موضوع از سوی کشورهای 5+1 با استقبال روبرو شد.

سکانس دوم: سلام به برجام!
مذاکرات برجام در تاریخ 1394/04/23 به سرانجام رسید. برخی از مردم سرخوش از برقراری رابطه با غرب! برای جشن و پایکوبی به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای خوش باور به این مذاکره بودند و به خوشحالی می‌پرداختند.

همچنین برخی که به دنبال ارتباط با غرب بودند، از برجام به عنوان فتح‌الفتوح سیاسی تاریخ ایران یاد می‌کردند و به دنبال این بودند تا مبادا خدای ناکرده ماحصل تلاش‌شان، توسط گروه و عده‌ای دیگر مصادره شود!

سکانس سوم: تراژدی خروج آمریکا از برجام!
1397/02/18، خروج آمریکا از برجام. چشم امید دست‌اندرکاران شکل‌گیری برجام به اروپایی‌ها بود که شاید فرجی شود اما نشد که نشد ...

سکانس چهارم: کاهش تعهدات، البته با اکراه!
گام اول کاهش تعهدات برجامی ایران با تاخیری بسیار زیاد همراه بود.
یک سال پس از خروج آمریکا از برجام برداشته شد که طی آن شورای عالی امنیت ملی کشورمان اعلام کرد براساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، اجرای برخی اقدامات در چارچوب این تعهدنامه متوقف خواهد شد.
این کاهش قطره چکانی تعهدات تا پانزدهم دی ماه سال گذشته ادامه داشت و طی آن ایران پنجمین و آخرین گام کاهش تعهدات برجامی خود، یعنی «محدودیت در تعداد سانتریفوژها» را کنار گذاشت.

سکانس پنجم و پایانی: برجام با موافقت نظام شکل گرفته بود!
و اما در آخرین مشاهده می‌کنیم که عده‌ای توپ را به زمین نظام انداخته و از پذیرش خطای مذاکره با آمریکا شانه خالی می‌کنند.
عدم مخالفت رهبر معظم انقلاب در ماجرای پذیرش برجام، از دید حقیر در حقیقت احترام رهبری به رأی و نظر مردمی بوده است.

انتهای پیام /ن

برجام مذاکره تحریم
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
10
انتشار: ۱۵:۵۱ , ۱۳۹۹ مرداد ۴
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۳:۴۷ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ هموطنان عزیز سلام و عرض ادب لطفا از کمپین ما در جهت خدمت رسانی بهتر شهرداری تهران حمایت کنید، ما هم از شما حمایت کرده ایم: https://www.farsnews.ir/my/c/35171
سوژه های در حال رشد