انتشار : ۱۱:۵۶ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۵
ارائه اینترنت به ایران؛ دسترسی پنتاگون به شبکه ایران
فوآد شبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی/ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات/ سازمان تبلیغات اسلامی/ ملی 4نظر
بسم الله الرحمن الرحیم
اسب تروا چیست؟
اسب تروآ یا تروی یا تروجان هم گفته می‌شود داستانی از جنگ تروآ بود، که در انه‌اید، شعر حماسی لاتین ویرژیل بیان شده بود. رویدادهای این داستان از عصر برنز پس از ایلیاد هومر و پیش از ادیسه هومر روی داد. با بهره از حیله جنگی بود که در پایان یونانی‌ها توانستند به شهر تروآ درون شوند و به رویارویی پایان دهند. در سرشناس‌ترین نسخه، پس از محاصرهٔ بی‌ثمر تروآ، یونانی‌ها پیکره‌ای عظیم از اسب ساختند تا مردانی منتخب را درونش پنهان کنند. یونانی‌ها اینطور وانمود کردند که آنجا را ترک کردند، و تروجان‌ها اسب را به عنوان نشان پیروزی به داخل شهر بردند. آن شب نیروی یونانی از اسب خارج شد و دروازه‌های شهر را برای باقی ارتش یونانی که در تاریکی شب بازگشته ‌بودند، گشود. ارتش یونانی با ورود و تخریب شهر تروآ، با پیروزی قاطع به جنگ پایان داد.

کاهن لائوکوئون طرح را حدس زده بود و به تروجان‌ها هشدار داد، در عبارت مشهور ویرژیل که «من از یونانی‌ها حتی اگر هدیه بیاورند هم می‌ترسم»، اما ایزد پوزئیدون باعث اختناق و سکوت او شد. کاساندرا دختر پریاموس شاه، پیشگوی تروآ هم اصرار کرد که اسب باعث سقوط شهر و خانوادهٔ شاهی خواهد شد، اما او نیز نادیده گرفته شد، و در نهایت شکست در جنگ گریبان‌گیرشان شد.

هرچند این داستان افسانه‌ای است اما تروا وجود داشته و برخی تاریخ‌دانان معتقدند که جنگ تروا واقعاً رخ داده‌است. مایکل وود تاریخ‌دان بر این عقیده است که چیزی که به شکل یک اسب وارد تروا شد در واقع یک دژکوب برای شکستن دروازه‌های شهر بوده ‌است.

امروزه «اسب تروآ» یا «اسب تروا» یا «اسب تروجان» به اصطلاحی برای توضیح هر ترفندی که باعث شود هدفی، دشمنی را به استحکامات یا محلی حفاظت ‌شده دعوت کند، گفته می‌شود. امروزه اغلب با برنامه‌های رایانه‌ای «بدافزار» ارتباط دارد که با معرفی خود به‌ عنوان سودمند یا بی‌خطر، کاربر را وادار به نصب و اجرای آن‌ها می‌کنند.


ارائه اینترنت به ایران؛ دسترسی پنتاگون به شبکه ایران
یک شرکت که برای جاسوسان و ژنرالهای آمریکایی کار می‌کند، بی‌سروصدا ارائه سرویس اینترنتی به جمهوری اسلامی را آغاز کرده است. این کمپانی فناوری محور که پنتاگون وزارت جنگ آمریکا بزرگترین مشتری آن است، خط مقدم جدیدی را ترسیم خواهد کرد: ارایه خدمات اینترنتی به ایران.

دیلی بیست با اشاره به فاصله 15 دقیقه‌ای ساختمان مرکزی شرکت جیتیتی از مقر اصلی سازمان سیا نوشت که هنوز این شرکت سرمایه‌گذاری جدید خود را در ایران اعلام نکرده است. همچنین هنوز هیچ کنفرانس خبری در رابطه با قرارداد جیتیتی با شبکه کابلی زیرآبی که به کشورهای خلیج فارس و ایران اینترنت می‌دهد، برگزار نکرده است.


در حالی که هنوز هیچ خبر رسمی از تنظیم قرارداد و شروع عملی این کار وجود ندارد، این روزنامه با لحنی عجولانه که البته سعی داشت کمی چاشنی تهدید نیز به آن اضافه کند نوشت: یکی از این کابلها از داخل شهر بندری بوشهر می‌گذرد، جایی که تاسیسات هسته‌ای این شهر وجود دارد. این شرکت توسط تعداد زیادی از ماموران بی‌نام اطلاعاتی آمریکا و اپراتورهای ماهواره‌ای این کشور استخدام شده است.


برشی آسمانی از بیانات نام امیرالمونین علی علیه السلام از خطبه 27 نهج البلاغه
آگاه باشید، شب و روز پنهان و آشکار شما را به مبارزه باشامیان دعوت کردم و گفتم پیش از آنکه آنها با شما بجنگند با آنان نبرد کنید. به خدا سوگند هر ملتی که درون خانه خود مورد هجوم قرار گیرد، ذلیل خواهد شد. اما شما سستی نشان دادید و خواری و ذلت پذیرفتید تا آنجا که دشمن پی‌درپی به شما حمله و سرزمینهای شما را تصرف کرد.


با شما برادرانه سخن می‌گویم:

هر وقت در زمین دشمن بازی کردید، خوب بدانید او آنگاه همچون لشکری مخوف خواهد بود که در خانه شما است! دشمنی که آنقدر به شما نزدیک است که گاهی باور می‌کنید او نیز جزئی از خانواده شماست. تیرخلاص را وقتی می‌خورید که اتفاقا هنوز بعدش به ظاهر زنده هستید!

الیناسیون فرهنگی؛

شریعتی اما در دوره خود هر چند اینترنت را درک و تجربه نکرد ولی چگونگی فروپاشی شخصیتی و هویتی یک انسان را گام به گام در این کتاب اصولا خوب به نمایش گذاشت.
او در این کتاب با زبانی ساده و شفاف این اصل را تبیین می‌کند:
انسانی که فاقد هویت و ریشه فرهنگی است، منفعل و دم بریده خواهد بود! تقریبا هر اتفاقی برایش رخ دهد برای او باعث ایجاد تغییر آن چنانی در حالات و احوالات روزانه‌اش نخواهد گردید. بی‌رگی و بی‌غیرتی تنها یک زاویه پنهان از این جریان است! به بیان دیگر، او دیگر همان آدم سابق نیست؛ که از اساس تغییرات بنیادین را در خود تجربه کرده و ماحصل این اتفاق درونی یک فروپاشی کامل است. چون او دیگر به هیچ اصلی پایبند نیست و تقریبا از خود بریده است.
اینجا خود هر آنچه می‌تواند باشد که به شخصیت فرد از بدو تولد شکل می‌دهد. از باورهای مذهبی گرفته تا هنجارهای اجتماعی و اصول مربوط به سبک زندگی که به شدت به فرهنگ و سرزمین گره خورده است. فراموش نکنید ما در زبان فارسی هر وقت صحبت از پروردگار می‌کنیم او را با این نام هم صدا می‌کنیم: خدا... حال تصور کنید کسی دیگر نتواند به خود بیاید. چون خودش باعث قطع شدن این ارتباط آسمانی شده! این فقط یک اتفاق ساده نیست. یک مصیبت است برای هر انسان.

انتهای پیام /ن

تهاجم فرهنگی اینترنت الیناسیون فرهنگی
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
44
انتشار: ۱۱:۵۶ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۵
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۲۳:۵۷ ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ طنز جالبی بود ممنون
 
ناشناس ۰۳:۱۷ ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ اخه عزیز من حرف شما درست ش. اینترانت ملی بزن قیمت کمتر سرعت مشت. ولی عمل کن در کل اینم بدون که هر چی به ما بدهند صد برابر حساب میکنن پس خودمون شروع بتولید تجهیزات مخابراتی کنیم بهتره بدرد ماهواره هامونم میخوره من حمایت کردم بخاطر مولام و وقتی دیگه نمونده تا ظهور
 
ناشناس ۲۱:۱۸ ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ جک باحالی بود . خندیدیم . خخخخخخخخخ
 
mersad ۱۹:۱۷ ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ از کمپین شما حمایت شد،خواهشا شما هم ماروحمایت کنیدhttps://www.farsnews.ir/my/c/36475
سوژه های در حال رشد