انتشار : ۱۷:۱۲ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹
پرونده قضایی برای سه معدن متخلف در شهرستان زرند تشکیل شد
خورشید وزارت صنعت، معدن و تجارت/ قوه قضاییه/ كرمان 1نظر
پس از ورود دستگاه قضایی برای جلوگیری از افزایش قیمت شن و ماسه در جلسه ستاد تنظیم بازار، قیمت هر تن شن ماسه در معادن 20 هزار تومان تعیین شد. بعد از این مصوبه، تعدادی از معادن به مصوبه شورای تنظیم بازار اعتنا نکرده و حاضر به پذیرش این قیمت نشدند که بلافاصله برای 3 معدن پرونده قضایی تشکیل شد.
لازم به توضیح است که قبلاً قیمت هر تن شن و ماسه در معادن حدود 16 هزار تومان بود و این معادن بین 55 تا 60 درصد افزایش قیمت داشته است که این افزایش قیمت اعتراضات مردمی را در پی دارد.
از طرفی با افزایش قیمت در سایر بخش‌ها، افزایش قیمت تمام شده در معادن قبل از بارگیری نه به هر قیمتی، با هدف حمایت از تولیدکننده هم منطقی بود.

در نشست شورای تنظیم بازار سرانجام قیمت خودسرانه 26 هزار تومان به قیمت 20 هزار تومان کاهش و جهت اجرا در معادن شن و ماسه مصوب گردید که متأسفانه 3 معدن حاضر به تولید و تحویل به این مبلغ نشدند و به همین دلیل بلافاصله پرونده تخلف برای این 3 معدن در دادستانی تشکیل شده است.
دستگاه قضایی شهرستان زرند که حامی تولید است اما در عین حال مراعات حال شهروندان به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی تولیدات را نیز با دقت پیگیری کرده و اجازه نخواهد داد تا در این شرایط سخت اقتصادی شهروندان متحمل سختی شوند.

لازم به توضیح است در پی دستور رئیس دادگستری و اقدامات اخیر دادستانی زرند در مقابله با گران‌فروشی و احتکار، برخی از مردم انتظار ورود دادستانی زرند را به قیمت خودرو و مسکن و سایر موارد را دارند که به اطلاع مردم شریف می‌رساند بحث قیمت‌های محصولاتی نظیر خودرو و ... در اختیار مدیران ارشد کشور است و دستگاه قضایی شهرستان سعی دارد با افزایش بازرسی‌های نامحسوس در این موارد از بروز برخی تخلفات از جمله دلال‌گری، سندسازی و حتی افزایش غیرمنطقی این موارد پیشگیری نماید که برای تحقق این امر نیاز به همراهی و همکاری مردم دارد.

انتهای پیام /ن

معدن شن و ماسه شهرستان زرند
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
5
انتشار: ۱۷:۱۲ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
ابراهیم ۱۹:۲۰ ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ توروخدا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/37348
سوژه های در حال رشد