انتشار : ۱۹:۱۵ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۷
انقلاب اسلامی ایران جلوه‌ای از عاشورای حسینی است
darb سازمان تبلیغات اسلامی/ ملی 4نظر
اکنون کاروان عشق به کربلا رسیده است و خود عشق آقا امام حسین (ع) آمده است تا در کربلا بر تارکِ تاریخ، مُهر شجاعت و جوانمردی و جاودانگی بنوازد و با عطشی کوتاه در یک نیم روز همه تاریخ را سیراب کند، تاریخی که در یک نیم روز وامدار ظهر عاشورا شد و چه کوتاه بود فاصله زمانی بالا رفتن دست علی (ع) در ظهر غدیر و بالا رفتن صدای یا ابتای حضرت فاطمه‌الزهرا (س) در پشت در سوخته، و بالا رفتن سر حسین (ع) بر نیزه در ظهر عاشورا.
ماه محرم است، ماهی که عشق و مردانگی و شرف، در عطش عشق به حسین (ع) معنا گرفت، امام حسین سردار پرشکوه و شکست ناپذیر روزگار و قهرمان یارانی که در برابر ذلت و تحقیر سر فرود نیاورده بودند، به عصرها و نسلها درس جوانمردی و شرافت، و مرگ پرافتخار را در زیر سایه شمشیرها داد.
امام حسین (ع) با شهادت خود و یاران، اصحاب و اولادش توانست خلق و خوی منفی ترس و یأس مسلمانان را کنار بزند و اخلاق منفیِ ذلت‌پذیرانه و شكست‌‏پذیرانه آنها را دگرگون سازد و در ملت اسلام حماسه، غیرت، شجاعت و سلحشوری به وجود آورد.
قیام امام حسین (ع) تجلی اخلاقِ عزت و سرافرازی، در برابر اخلاقِ ذلت و تسلیم‌‏پذیری بود، نوعی اخلاق بلندنظرانه كه دیدگاه انسان را به دنیا و زندگی و دلبستگی‏‌های آن دگرگون می‌سازد.
امام حسین (ع) ماندگارترین باور را بر پهنه زمانه نگاشت و به همه آنهایی كه جهاد را تنها در توانستن مى‌‏فهمند و به آنهایی كه پیروزى بر خصم را تنها در غلبه می‌دانند، آموخت كه شهادت نه یک جان باختن كه یک انتخاب است.

قیام عاشورا نشانی از زوال ظلم و بيداد بود و امام حسين (ع) در ظهر عاشورا در مقابل طاغوت‌های زمان، به همه بشریت درس سازندگی و كوبندگی داد و راه فنای ظالم و شكستن ستمكار را به فدايی دادن و فدايی شدن دانست.
امام حسین (ع) ظالمان و بدخواهان اسلام را از بین برد و در ظهر عاشورای سال 61 هجری به شیعیانش یاد داد که می‌توان با قدرتِ حق، باطل را تا ابد محكوم کرد و داغ باطل بودن باطل را بر پیشانی حكومت‌های شيطانی زد.
عاشورا نقطه اوج امانت‌ ادای انسان بود و شهادت امام حسین (ع) در عین اندوه فراوان، نشانه فتح نهایی روح اسلام واقعی بود و تسلیم کامل به اراده الهی به شمار می‌رفت، عاشورا جاهلیت به وجود آمده را ازبین بُرد و امت اسلام را از ظلمت جهل و گمراهی رهایی بخشید.

در اثر قیام عاشورا بنیاد كاخ ظلم واژگون گردید و اسلام تجدید حیات یافت، امام حسین (ع با حركات قهرمانانه خود شخصیت معنوی مسلمانان را بیدار و احیاء كرد و احساس بردگی و اسارتی را كه در تمام دوره معاویه بر روح جامعه اسلامی حاکم شده بود را از بین برد.

عاشورای حسینی تبلور یک الگوی راهبردی در هر زمان برای احیای دین و ارزشهای معنوی در اندیشه‌ها، جان‌ها، زندگی‌ها و تربیت و سازندگی است، که اگر به درستی تبیین گردد و با واقعیات جاری زندگی انسان و فرهنگ جامعه در هر زمان به اجرا در آید، آن جامعه بیمه می‌‌گردد و شکست در آن معنا ندارد.
همه ساله عاشقان حقیقت در دهه محرم و به ویژه روز عاشورا را روز اظهار ارادت به اسوه جهاد و آزادگی و شهادت قرار می دهند.
عزاداری برای سیدالشهداء امام حسین (ع) یکی از بزرگترین مصادیق بزرگداشت شعائر الهی است و ما سلام و درود می‌فرستیم به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام که با یاران، اولاد و اصحاب باوفایش، با نثار جان خويش آيين حيات‌بخش الهى را زنده كرد و در روز عاشورا به حفظ ارزشها و زدودن تحريف‌ها علیه بدعت‏‌هايى كه نااهلان بر دين جدش وارد ساخته بودند به مبارزه برخاست.

قیام عاشورا صحنه درگیری حق و باطل بود و دامنه تأثیر آن تا ابدیت کشیده شده است، اینک انقلاب اسلامی ايران پرتويی از پیام عاشورا و انقلاب عظيم الهی آن است، انقلابی که كاخ ستمِ یزیدیان زمانه را با خون درهم كوبيد و كاخ های سلطنت شیاطین را فرو ريخت.

انتهای پیام /ن

انقلاب اسلامی عاشورای حسینی
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
21
انتشار: ۱۹:۱۵ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۷
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
mersad ۲۲:۳۲ ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ کمپین شما حمایت شد...لطفا شما هم از ما حمایت کنیدhttps://www.farsnews.ir/my/c/36475
 
مهسا ۱۷:۰۰ ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ با سلام حمایت شد لطفا از کمپین زیر حمایت کنید تا جان «!!«!!«فرزندانمان»!!»!!» در !!!!!!خطر!!!!!!! نباشد!!!!!!!!!!!!!! https://www.farsnews.ir/my/c/37501 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!«««««««««««««««فرزندانمان »»»»»»»»»»»»»»»»در خطرررر اند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ابراهیم ۱۹:۲۰ ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ توروخدا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/37348
 
ن.کیانی ۱۶:۱۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ سلام از مطلب شما حمایت کردم لطفا شما هم از کمپین من حمایت کنید با تشکر https://www.farsnews.ir/my/c/38179
سوژه های در حال رشد