انتشار : ۱۷:۵۳ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹
تبیین برنامه‌های مجالس عزاداری در هویزه با رعایت ضوابط بهداشتی
ناشناس سازمان تبلیغات اسلامی/ خوزستان 2نظر
نشست هم‌اندیشی متولیان مجالس حسینی و هیئات مذهبی، با هدف تبیین دستورالعمل‌های اجرایی مراسمات محرم و صفر با حضور خادمین دستگاه سیدالشهداء در مسجد صاحب‌ الزمان (عج) برگزار شد.
در ابتدای این کارگاه توجیهی پس از قرائت قرآن، حجت‌الاسلام برهانی ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هویزه ضمن خیر مقدم‌گویی خدمت حاضرین هدف این نشست را توجیه و آشناسازی مجلس‌داران حسینی با آخرین قوانین و پروتکل‌های بهداشتی مصوب جهت برگزاری مجالس ماه محرم دانست و گفت: بنا بر آموزه‌های دینی و تأکید مراجع عظام تقلید ، سلامت مردم خط قرمز ما بوده و بر این اساس همه مردم باید نکات بهداشتی ویژه مراسم محرم و صفر را رعایت کنند.

وی با توجه به اهمیت حفظ سلامتی مردم از همه هیأت‌های مذهبی جهت ثبت‌نام در سامانه بیرق با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم در سامانه بیرق نام‌نویسی کنند.

وی ضمن دعوت از کلیه هیأت‌های مذهبی جهت ثبت‌نام در سامانه بیرق عنوان کرد: مجوز حقیقی مجالس حضرت ابی عبدالله (ع) را خود ایشان تایید می‌کنند و هیچ گاه برنامه‌های دستگاه حسینی اداری نبوده و نخواهد بود لکن از باب اهمیت دادن به سلامت مردم و تنظیم بخشی از امور همه را به ثبت‌نام کردن در سامانه بیرق سفارش می‌کنم.

در ادامه، حجت‌الاسلام چلداوی کارشناس مسائل فرهنگی و مذهبی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و صفر بر لزوم آشنایی بیشتر جامعه شیعه با آرمانهای امام حسین (ع) تأکید کرد و اظهار داشت: استمرار محرومیت در منطقه نتیجه عدم آشنایی کامل با آرمانهای امام حسین (ع) است.

همچنین وی زندگانی امام حسین (ع) را نمونه کامل جهت سرمشق گرفتن دانست و افزود: در مسیر و خط سیدالشهداء (ع) انواع آزار و اذیت از گرسنگی و تشنگی, تهمت و کشتن و غیره وجود دارد و کسی که متمسک به اصول آن امام همام باشد,باید خود را جهت رویارویی با این اذیتها و مانع تراشی‌ها آماده کند و ما به تبع از حسین زمان و سکاندار انقلاب مقام معظم رهبری راهی جز مقاومت جهت رسیدن به هدف نهایی نمی‌بینیم.
انتهای پیام/

انتهای پیام /ن

برپایی مراسم عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
3
انتشار: ۱۷:۵۳ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
ابراهیم ۱۹:۲۰ ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ توروخدا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/37348
 
ن.کیانی ۱۶:۱۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ سلام از مطلب شما حمایت کردم لطفا شما هم از کمپین من حمایت کنید با تشکر https://www.farsnews.ir/my/c/38179
سوژه های در حال رشد