انتشار : ۱۱:۴۲ , ۱۳۹۹ مهر ۲۶
اجرای طرح دهکده گردشگری استان کرمان در زرند
خورشید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری/ كرمان 0نظر
عباس فتاحی، بخشدار مرکزی زرند ضمن بازدید از پروژه بزرگ خانه ایرانی منش اسماعیل‌آباد ضمن ابراز خرسندی از حجم قابل توجه سرمایه‌گذاری در این روستا و با تمجید از سرمایه‌گذار پروژه، گفت: این پروژه از ارزشمندترین پروژه‌های گردشگری استان است که به تنهایی قادر خواهد بود قامت گردشگری شمال استان را ارتقاء بخشد.

فتاحی افزود: در عصری که فرهنگ ایرانی اسلامی در معرض هجمه‌های فرهنگ غرب است نظیر این پروژها علاوه بر منافعی که برای مناطق دارد، می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهرها شود، می‌تواند نسل نو را با فرهنگ و آیین‌های اصیل ایرانی و نوع زندگی پیشینیان آشنا نماید.

فتاحی با اشاره به پیشنهاد میراث فرهنگی مبنی بر ایجاد مسیر گردشگری تحت عنوان از دهکده تا خانه که از دهکده‌ی بزرگ بوم گردی روستای احمدآباد دیلمقانی آغاز و با پشت سر گذاشتن چند روستا خصوصا روستای زیبا و تاریخی خیرآباد به اسماعیل آباد و خانه‌ ایرانی منش در اسماعیل آباد ختم شود، تصریح کرد: این کار ضمن آنکه باعث کوتاه شدن مسیر می‌شود، در عین حال مجموعه ای از زیبایی‌های طبیعی و خاصه اراضی انبوه و مزارع در هم تنیده‌ پسته را در خود خواهد داشت که مردم می توانند از زیبایی های آن بهره مند شوند و از طرفی رونق و رشد اقتصادی این روستا‌ها را به دنبال دارد.

فتاحی در پایان با تأکید بر عزم جدی بخشداری برای توسعه مسیرهای گردشگری بین روستاهای بخش افزود: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا با این کار باعث رونق صنعت گردشگری روستایی و در نتیجه افزایش رفاه جوامع محلی و رضایتمندی روستائیان شویم.

رئیس میراث فرهنگی زرند هم در این بازدید گفت: در صورت بهسازی راه روستایی از دهکده تا خانه گردشگران زیادی به این شهرستان عزیمت خواهند کرد.

محمد اسلامی از وجود طولانی‌ترین کوچه چینه‌ای، مجموعه کامل آثار تاریخی خیرآباد، آداب و رسوم محلی در روستاها، پوشش کامل مسیر با باغات پسته و دو اثر شاخص سرمایه‌گذاری شاملِ دهکده بوم‌گردی احمدآباد و خانه ایرانی منش به عنوان بخشی از جذابیت‌های این مسیر جدید خبر داد و افزود: خوشبختانه هم راه روستایی که در حال حاضر وجود دارد ظرفیت خوبی است و هم نگاه بخشدار محترم بسیار امیدبخش است و آینده روشنی در انتظار روستاهای شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام /ن

طرح گردشگری زرند دهکده خانه
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
2
انتشار: ۱۱:۴۲ , ۱۳۹۹ مهر ۲۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
سوژه های در حال رشد