انتشار : ۱۱:۴۹ , ۱۳۹۹ آبان ۲۶
سیاست چاپلوسی سعودی‌ها در مقابل بایدن
ناشناس وزارت امور خارجه/ ملی 2
پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا می‌تواند برای عربستان سعودی و به‌ویژه برای محمد بن سلمان گران تمام شود. بایدن از تجدیدنظر در سیاست آمریکا در قبال عربستان سخن گفته است؛ و این زنگ خطری جدی برای سعودی ها خواهد بود.

«جو بایدن» پس از کسب اکثریت آراء الکترال و با پیچ و خم خای زیادی که به وجود آمد بالاخره پیرزو رقابت انتخابات آمریکا شد.
تقریبا رؤسای جمهور و رهبران سیاسی همه کشور ها بلافاصله پس از اعلام پیروزی جوبایدن پیامهای تبریک خود را برای جو بایدن فرستادند. اما این سعودی‌ها و رسانه‌های وابسته به آنها بودند که با خودداری از ارسال پیام تبریک به جوبایدن و پرداختن به این موضوع، با پیگیری سیاست سکوت منتظر ایستادند و صبر کردند تا بالاخره چندی پیش با فرستادن پیامی که حاوی آرزوی سلامتی برای جو بایدن و ابراز امیدواری برای پیشرفت هرچه بیشتر آمریکا بود تبریک خود را به رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کردند.

علت این کار سعودی ها و استیصال آنها شاید ناشی از آن باشد که حکومت سعودی بهترین متحد خود یعنی ترامپ را از دست داد.

نزدیکی رابطه ریاض با ترامپ را می‌توان از اینجا فهمید که ریاض اولین سفر ریاست جمهوری ترامپ بود و همچنین در این 4 سال آمریکا یکی از مهمترین تامین کنندگان سلاح برای عربستان بوده است.
با این وجود شکست ترامپ مسئله ناخوشایند برای حکام سعودی خواهد بود، و این نگرانی زمانی دوچندان می شود.


با این حال سعودی‌ها در پی آن هستند که به جامعه جهانی این طور القا کنند که هیچ مشکلی با سیاست جدید آمریکا ندارند و آمریکایی‌ها دوست همیشگی آنان هستند. این مسئله به وضوح در متن تبریک به بایدن آمده است و همچنین روزنامه «الشرق الاوسط»چاپ لندن با نشر مطلبی پیرامون این مسئله در پی تشویش اذهان از موضع سخت بایدن برآمد.

این روزنامه که منابع مالی آن از جمله از سوی عربستان تأمین می‌شود مدعی شد که مناسبات عربستان سعودی و رئیس جمهور دموکرات آمریکا بسیار خوب خواهد بود. الشرق‌ الاوسط به روزنامه‌هایی حمله کرده بود که تصویری منفی از آینده مناسبات آمریکا و عربستان در دوره زمامداری جو بایدن ارائه می‌دهند.

هرچند که صحبت‌های الشرق الاوسط مورد انتقادات جدی از سوی روزنامه‌های دیگر و سیاسیون سایر کشورها قرار گرفت اما باید منتظر بود و دید که جوبایدن چه واکنشی نسبت به عربستان خواهد داشت.

انتهای پیام /ن

بایدن عربستان انتخابات آمریکا
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
13
انتشار: ۱۱:۴۹ , ۱۳۹۹ آبان ۲۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۴:۵۰ ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ https://www.farsnews.ir/my/c/2363 لطفا حمایت کنید، فقط8تا رای دیگه لازم داریم.ممنون
 
نوای انقلاب ۱۴:۳۶ ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ لطفا از این کمپین حمایت کنید : https://www.farsnews.ir/my/c/45385 امروزه در شرایط کرونا دیده می‌شود که برخی مدارس متأسفانه برای تدریس به جای سامانه شاد از پیام رسان‌های خارجی مثل واتساپ و تلگرام استفاده می‌کنند.
سوژه های در حال رشد