انتشار : ۱۷:۴۹ , ۱۳۹۹ آبان ۳۰
افزایش قیمت لبنیات متأثر از هزینه‌های تولید است
ناشناس وزارت جهاد کشاورزی/ ملی 1
سید محمد رضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تحریریه فارس جوان، به قیمت‌گذاری محصولات لبنیات اشاره کرد و گفت: متأسفانه دلیل اصلی که باعث شده محصولات لبنی شاهد افزایش قیمت در برخی محصولات غیرمشمول قیمت‌گذاری دولتی باشد این است که هزینه‌های تولید محصولات لبنی متأثر از خرید شیر خام، هزینه حمل‌ونقل و محصولات پتروشیمی بوده که این افزایش هزینه‌ها تابعی از شرایط اقتصاد کلان کشور است.

وی افزود: ظرف 15 سال گذشته همه هزینه‌هایی که در خصوص تولید انجام می‌شود افزایش یافته اما توان و قدرت خرید مردم متناسب با آن، کمتر شده است.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی تاکید کرد: متاسفانه وضع نهاده‌‌های دامی و مواد اولیه در ماه‌های گذشته مطلوب نبوده و با قیمت‌های بالایی به دست واحدهای تولیدی می رسد ؛ به گونه‌ای که شیر با قیمت ۴۴۵۰ تومان به دست کارخانه‌دار می‌رسد، این در حالی است که قیمت مصوب شیرخام حداکثر باید 3100 تومان باشد.

بنی طبا اظهار داشت: وظیفه تولیدکننده تأمین کالاهای اساسی کشور است تا قفسه فروشگاه‌ها خالی نباشد، و وظیفه مسؤولان مربوطه اتخاذ نظام سیاست‌گذاری درست در اقتصاد کلان کشور است تا بتوان قدرت خرید مردم را بهبود بخشید.

وی در پایان، گفت: تولیدکنندگان صنایع لبنی نیاز به حمایت مالی ندارند بلکه نیاز به حمایت مسؤولان تولیدکنندگان است تا تولیدکننده بتواند بنگاه خود را در این شرایط سخت اداره کند و سطح اشتغال در نتیجه تعطیلی بنگاه‌ها کاهش یابد.

به گزارش فارس جوان از ماه‌ها قبل، محصولات لبنی خارج از شمول قیمت‌گذاری دولتی دچار افزایش قیمت‌های سریالی بوده است و همواره این محصولات با قیمت‌های متفاوتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ بر این اساس، تولیدکنندگان محصولات لبنی، افزایش هزینه‌های تولید از جمله شیرخام که باید به قیمت مصوب به دست کارخانه‌ها برسد را دلیل افزایش قیمت در برخی اقلام لبنی می‌دانند.

انتهای پیام /ن

افزایش قیمت صنایع لبنی کشاورز حمایت از تولیدکننده
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
2
انتشار: ۱۷:۴۹ , ۱۳۹۹ آبان ۳۰
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
سوژه های در حال رشد