انتشار : ۱۸:۲۹ , ۱۳۹۹ آبان ۲۸
مجلس در ستاد ملی کرونا نماینده‌ای ندارد
ناشناس مجلس شورای اسلامی/ ملی 0
از زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل شد، مقامات و مسئولان از نهادهای مختلف کشور از جمله وزارت بهداشت و درمان، وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و دارایی، ستاد کل نیروهای مسلح و نمایندگانی از سایر نهادها در این ستاد حضور پیدا کردند. در این میان جای خالی نمایندگان مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا مشهود است.

«الیاس نادران» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی امروز در نشست علنی مجلس طی تذکری گفت: «اصل ۵۷ بر تفکیک قوا اشاره دارد و اصل ۷۹ می‌گوید اعلام شرایط اضطراری اعلامی دولت باید با تصویب مجلس باشد. در نتیجه هر تصمیم چه از ستاد ملی مقابله با کرونای دولتی که مجلس هیچ سهم و نقشی در آن ندارد، چه در نهادهای دیگر باید با نظر مجلس باشد».

در همین رابطه «فاطمه محمدبیگی» عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس جوان، درخصوص علت عدم حضور نمایندگان مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:«درابتدای مجلس یازدهم مقرر شد که دو نماینده از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ترجیحا از کمیسیون بهداشت و کمیسیون اجتماعی در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا حضور پیدا کنند. به دنبال این تصمیم ما منتظر دعوت رییس جمهور شدیم که تاکنون هیچ دعوتی به عمل نیامده است.

محمدبیگی ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان نامه‌ای به رئیس مجلس نوشت و اعلام کرد که این دعوت انجام نشده است. رییس مجلس نیز از رییس جمهور درخواست کرد که دو نفر از نمایندگان در ستاد ملی حضور پیدا کنند که فعلا این درخواست محقق نشده است.

وی افزود: ستاد ملی کرونا باید اهتمام بیشتری برای همکاری با مجلس و استفاده از ظرفیت‌های قوه مقننه داشته باشد.مجلس می تواند لوایح دو فوریتی و سه فوریتی برای مدیریت شیوع کرونا تصویب کند.

عضو کمیسیون بهداشت بیان داشت: برای خود ما نیز سوال شده که چرا نمایندگان در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا حضور ندارند؟و مطمئنا باید روزی پاسخگوی این مسئله باشیم.

انتهای پیام /ن

عضو کمیسیون بهداشت مجلس محمدبیگی ستاد ملی کرونا تعطیلی کل کشور
در حال پیگیری خبر
50000حمایت انتشار در تیتر یک خبرگزاری
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه اول خبرگزاری
500 حمایت انتشار در گروه مزتبط
13
انتشار: ۱۸:۲۹ , ۱۳۹۹ آبان ۲۸
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
سوژه های در حال رشد