انتشار : ۱۵:۱۵ , ۱۴۰۰ فروردین ۱۱
نامه‌ای در حمایت از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین
shm وزارت امور خارجه/ ملی 2
مسئولان محترم انعقاد قرارداد ایران و چین
باسلام
ما مردم غیور و ولایی در مقاطع زمانی سرنوشت‌ساز و حساس همواره از دیپلماسی‌های موفق که به نفع ملت ایران بوده است و قرارداد‌هایی که نقطه عطف مثبتی در تاریخ روابط دیپلماسی جمهوری اسلامی بوده، حمایت می‌کنیم.

مردم سالهاست منتقد فضای حاکم در دستگا‌ه دیپلماسی بوده است، فضایی که در گذشته با هدف اقناع و اثبات خود به غرب، ملت ایران شاهد نتایج منفی آن بوده است. عرصه‌ای که با عدم توجه کافی به ظرفیت‌های کشور‌های شرقی همراه بوده و معطلی ۶ ساله این قرارداد شاهدی بر این گزاره است.

ما ضمن حمایت از این رویکرد راهبردی نسبت به کشور پر ظرفیتی مثل چین و آرزوی تداوم این‌گونه قرارداد‌ها اعلام می‌دارند که همچون مانند مسائل مهم و حساس انقلاب و کشور، نسبت به این مسئله هشیار هستیم و همچنان که سیاست کشور‌های شرقی را متعهدتر و پایبندتر با ارزش‌ها و تعهدات بین‌المللی می‌دانیم، با توجه به تجربه‌های پیشین، دیگر هیج‌گونه غفلتی نسبت به منافع ملی را از سوی دستگاه دیملماسی نمی‌پذیریم.

نکته پایانی، همزمان با انتشار خبر انعقاد قرارداد همکاری ۲۵ ساله میان کشور‌های ایران و چین، محمل بروز شبهات و پرسش‌هایی شده است. برخی از این شبهات کلیت کارآمدی و آینده‌نگری مسئولین سیا‌ست خارجه این کشور را زیر سؤال می‌برد. پوشیده نیست که شرط قوای جمهوری اسلامی با همین مشارکت‌های مردمی و دعوت‌های عمومی جامعه است و مادامی که تصمیم سیاستگذاران، تفسیرناپذیر و سوءتفاهم‌بردار، باقی بماند، عرصه برای تشویش یا تبلیغات ضد انقلاب گسترده خواهد بود.

لذا در کنار تقدیر و تشکر‌ها از رویکرد نو و جدید این دستگاه، خواستار شفاف‌سازی ادامه روند کار برای عموم مردم هستیم. امیدواریم تجربه تلخ برجام شما را قانع کرده باشد که باید از نظرات و مشورت‌های نخبگان عرصه سیاست خارجه و بین‌الملل و دانشجویان خودتان را محروم نکنید.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

قرارداد ایران و چین حمایت از قرارداد 25 ساله ایران و چین
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
63
انتشار: ۱۵:۱۵ , ۱۴۰۰ فروردین ۱۱
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۲۲:۰۳ ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ سرباز امام زمان و امام خامنه ای باشیم روشنگری کنیم
 
جستجوگر عدالت ۲۰:۴۶ ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ سلام دوست عزیز من از کمپین شما حمایت کردم ، ممنون میشم از کمپین ما حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/57878
سوژه های در حال رشد