انتشار : ۱۸:۱۰ , ۱۴۰۰ فروردین ۲۶
عدم بسته بندی و نگهداری ترشیجات در ظروف پلی اتیلن ترفتالات pet
علیرضا علا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور/ ملی 4
استفاده از ظروف پلی اتیلن ترفتالاتpet برای بسته‌بندی و نگهداری مواد غذایی با ماهیت اسیدی مثل انواع ترشیجات، آبمیوه و سرکه مناسب نیست. زیرا ph اسیدی هم باعث تشدید مهاجرت ترکیبات شیمیایی می‌شود. استرهای فتالات که به عنوان نرم کننده‌ها در ساختار ظروف پلی اتیلن ترفتالات به کار گرفته می‌شود ممکن است تحت شرایط و استرس‌های فیزیکی، از ساختار پلیمر جدا شده و به داخل محتویات بسته‌بندی مهاجرت یافته و موجب ایجاد مخاطراتی برای سلامت انسان ومحیط زیست شوند.
دمای بالا و زمان نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در ظروف پلی اتیلن ترفتالات مناسب نیست و می‌تواند برای مصرف کنندگان آن خطراتی را به همراه داشته باشد. به جای استفاده از ظروف پلاستیکی یا pet از ظروف شیشه‌ای استفاده شود زیرا مهاجرت شیشه تقریبا صفر است. به مصرف کنندگان توصیه می‌شود، در صورت لزوم به استفاده ازمواد غذایی بطری شده که در ظروف pet بسته بندی شدند، اصل تازه خوری را رعایت کرده و ازمواد غذایی که از زمان تولید آن چندان نگذشته استفاده کرده که دارای مهاجرت کمتری هستند. همچنین به عرضه کنندگان ومصرف کنندگان توصیه می‌شود، در صورت لزوم به استفاده از مواد غذایی که در ظروف petبسته بندی شدند، از قرار دادن بطری‌های مواد غذایی در معرض نور بخصوص نور خورشید خودادری نمایند.
به دلیل مهاجرت فتالات‌ها و پلاستی سایزرها و مونومرها توصیه می‌شود از استفاده‌های چندباره از ظروف پلاستیکی، مانند آنچه امروزه در خانواده‌های ما مرسوم است و ظروف نوشابه را برای مصارف دیگری خوراکی و نوشیدنی استفاده می‌کنیم خودداری کنیم.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وزارت بهداشت فتالات ظروف پلاستیکی
در حال پیگیری تحلیل
50000حمایت برگزاری مناظره حول موضوع
25000 حمایت انتشار در کانال ها و اینستاگرام فارس
10000 حمایت انتشار در صفحه یک خبرگزاری
1000 حمایت انتشار در گروه مربوطه
29
انتشار: ۱۸:۱۰ , ۱۴۰۰ فروردین ۲۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
شوکت شرق ۰۳:۰۹ ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ باچندکلیک به سلامت ده ها هزارنفر کمک کنیم https://www.farsnews.ir/my/c/58730 حمایت ازساخت بیمارستان محله مهرشهربیرجندکه فاقدبیمارستان است.
 
ت.م.م ۰۱:۴۵ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ نکته بسیار مهمی بود. با تشکر
 
m ۲۲:۱۷ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ لغو آزمون نظام مهندسی در اردیبهشت 1400 و پیشگیری از انشار کرونا لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/60358
 
ناشناس ۱۹:۵۲ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ حمایت شدید . لطفا از کمپین ما حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/61271
سوژه های در حال رشد