دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵

دیدگاه  /  جامعه, خانواده و جوان

بررسی نقش مدیریت دانش و نوآوری در عملکرد کسب و کار شرکت های کوچک و متوسط

در بین کارکنان دانشگاه تهران عوامل فردی موثر بر انتقال آموزش با کسب میانگین 68/ 2 به عنوان مانع معمولی در برابر انتقال آموزش، عوامل سازمانی با میانگین 47/ 3 مانع معمولی انتقال محسوب می شوند.

بررسی نقش مدیریت دانش و نوآوری در عملکرد کسب و کار شرکت های کوچک و متوسط

نویسنده(گان):
اباصلت خراسانی، عباس عباس پور، مهدی وفایی زاده*،

چکیده:
پژوهش حاضر با هدف بررسی عوامل موثر بر انتقال آموزش در بین کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه تهران انجام شده است. جامعه آماری این تحقیق کلیه کارکنان دانشگاه تهران بوده و کارکنانی که طی شش ماهه اول سال 1392 در دوره های آموزش ضمن خدمت این سازمان شرکت کرده اند، به عنوان نمونه انتخاب شده اند. نمونه مورد مطالعه برابر 291 نفر در نظر گرفته شد. جهت گردآوری داده ها از پرسشنامه 51 سوالی مدل هولتون (پرسشنامه LTSI) استفاده شده است. روایی این ابزار از طریق تحلیل عاملی تاییدی و پایایی آن با استفاده از روش آلفای کرونباخ محاسبه گردید. دوره های مذکور با استفاده از روش کرک پاتریک مورد ارزشیابی قرار گرفته و در اسفند ماه 1392 پس از اجرای مرحله سوم الگوی کرک پاتریک و مشخص شدن پایین بودن میزان انتقال آموزش (مرحله سوم مدل کرک پاتریک)، ابزار هولتون جهت تعیین علل این موضوع اجرا شد. به منظور تحلیل آماری یافته های حاصل از اجرای LTSI شاخص های آمار توصیفی، آزمون t و همبستگی پیرسون مورد استفاده قرار گرفت. نتایج مطالعه حاکی از آن بود که در بین کارکنان دانشگاه تهران عوامل فردی موثر بر انتقال آموزش با کسب میانگین 68/ 2 به عنوان مانع معمولی در برابر انتقال آموزش، عوامل سازمانی با میانگین 47/ 3 مانع معمولی و عوامل آموزشی با میانگین 07 /3 نیز مانع معمولی انتقال محسوب می شوند.

فصلنامه آموزش و توسعه منابع انسانی  - سال دوم، شماره 5، تابستان 1394.

برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.    

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول