چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳

استانها

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خبر داد

کشف 992 ثوب البسه قاچاق از 2 قاچاقچی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از کشف 992 ثوب البسه قاچاق از 2 قاچاقچی در شهرستان‌ میاندوآب خبر داد.

کشف 992 ثوب البسه قاچاق از 2 قاچاقچی در آذربایجان غربی

محمد اقوامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در طول 24 ساعت گذشته اقدام به رسیدگی به دو پرونده قاچاق البسه در شهرستان ارومیه کرده‌است.

وی میزان کل محکومیت این پرونده‌های قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب 793میلیون ریال عنوان کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در خصوص یکی از پرونده‌های قاچاق البسه، گفت: این پرونده قاچاق مربوط به جلوگیری از قاچاق 440 ثوب انواع البسه خارجی است.

این مسئول تصریح کرد: این پرونده قاچاق توسط ماموران انتظامی شهرستان میاندوآب در حین کنترل خودروهای عبوری کشف و ضبط شده‌است.

اقوامی افزود: ماموران انتظامی میاندوآب در حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه خودرو را متوقف کرده و و از داخل آن مقدار 440 ثوب انواع البسه خارجی را کشف کرده و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل دادند.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده مقدماتی و پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک این پرونده قاچاق به تعزیرات حکومتی میاندوآب ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان میاندوآب، متهم این پرونده قاچاق به پرداخت 343 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

این مسئول در خصوص دومین پرونده قاچاق البسه رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب، گفت: این پرونده قاچاق مربوط به قاچاق انواع البسه نظیر بلوز و ژاکت است.

اقوامی تصریح کرد: ماموران انتظامی شهرستان میاندوآب در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شده و اقدام به توقف این خودرو کردند.

وی افزود: ماموران انتظامی میاندوآب در بازرسی از این خودرو مقدار 552 ثوب پارچه بلوز و ژاکت را از داخل این خودرو کشف کرده و پرونده مقدماتی را در این رابطه تشکیل دادند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: متهم این پرونده قاچاق به همراه محموله قاچاق پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی میاندوآب ارجاع شد.

این مسئول میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان میاندوآب پرداخت جزای نقدی به مبلغ 450 میلیون ریال عنوان کرد.
 
اقوامی در بخشی از سخنان به یکی دیگر از پرونده‌های قاچاق رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی اشاره کرد که در شهرستان مهاباد مورد رسیدگی قرار گرفته‌است.

وی با اشاره به اینکه این پرونده قاچاق مربوط به قاچاق گوشی تلفن همراه بوده، افزود: در این پرونده قاچاق از قاچاق 161 دستگاه گوشی تلفن همراه جلوگیری به عمل آمده‌است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی تصریح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز به شهرستان مهاباد، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان مهاباد قرار گرفت.

این مسئول افزود: ماموران انتظامی شهرستان مهاباد در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و اقدام به توقیف این اتوبوس کردند.

اقوامی افزود: ماموران انتظامی مهاباد در بازرسی از این اتوبوس مقدار 161 دستگاه گوشی تلفن همراه را کشف و ضبط کرده و پرونده مقدماتی را در این راستا تشکیل دادند.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق پس از سیر مراحل قانونی مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی بعدی با اعلام شکایت گمرک به تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، ضبط کالاهای قاچاق به نفع دولت و پرداخت جزای نقدی به مبلغ 518 میلیون ریال عنوان کرد.

این مسئول در پایان به یکی دیگر از پرونده‌های رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: این پرونده قاچاق در شهرستان سردشت مورد رسیدگی قرار گرفته‌است.

اقوامی افزود: این پرونده قاچاق توسط ماموران انتظامی شهرستان سردشت در بازرسی از داخل یک خودروی سواری کشف و ضبط شده‌است.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان سردشت در حین بازرسی از این خودرو مقدار 90 هزار پاکت سیگار مارلبرو را کشف و ضبط کرده و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل دادند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این پرونده پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان سردشت ارجاع شد.

این مسئول میزان جریمه نقدی این پرونده را بنا بر گزارش رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان سردشت، پرداخت 350 میلیون ریال جزای نقدی عنوان کرد.
انتهای پیام/61003/و40/ث3001

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول