سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۱

دیدگاه  /  تاریخ نگار

33 سال پیش درچنین روزی

واگذاری امنیت المپیک به کماندوهای شکست خورده

به دنبال شکست گروه کماندویی « دلتا بولو وایت تیم» در ماموریت نجات گروگان های آمریکایی در تهران که منجربه حادثه طبس گردید این واحد مسئول حفاظت امنیت بازی های المپیک 1984 لوس آنجلس شد !

واگذاری امنیت المپیک به کماندوهای شکست خورده

رخدادهای30 آذر 1361

چکیده

 • آیت الله خامنه ای رئیس جمهور با تصریح بر این که در مورد مسائل منطقه باید ساکنین آن اظهار نظر کنند نه کس دیگر گفتند : اگر ساکنین منطقه با هم تبادل نظر کنند قطعا پیروز خواهند بود .

 

 • وزیر نفت ونزوئلا در پایان اجلاس اوپک به خبرنگاران گفت : عدم توافق در زمینه سهمیه بندی تولید و قیمت های ترجیحی به معنای شکست اوپک نیست .

 

 • در اجلاس اخیر اوپک دکتر عباس هنردوست از ایران به عنوان رئیس علی البدل هیئت مدیره اوپک در این سال برگزیده شده است .

 

 • رئیس کانون وکلای لاهور پاکستان گفت : آمریکا و مرتجعین عرب انقلاب اسلامی ایران را خطر جدی تلقی می کنند .

 

 • در جلسه مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بسیج عمومی عراقی های مقیم ایران برای نبرد با رژیم بغداد و فعالیت های مجاهدین مسلمان عراق در داخل عراق و چند مسئله دیگر بررسی شد .

 

 • هفته نامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور که در ضدیت با انقلاب اسلامی شهرت دارد به بررسی روابط عربستان و مصر با محور تهدید مشترک ایران پرداخت.     

 

 • به دنبال شکست گروه کماندویی « دلتا بولو وایت تیم» در ماموریت نجات گروگان های آمریکایی در تهران که منجربه حادثه طبس گردید این واحد مسئول حفاظت امنیت بازی های المپیک 1984 لوس آنجلس شد !

 

 • سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت و گویی اعلام کرد پاسخ حمله موشکی یکشنبه شب عراق به دزفول را به یاری خداوند خیلی زود خواهیم داد.

آیت الله خامنه ای : در مورد مسائل منطقه باید ساکنین اظهار نظر کنند نه کس دیگر

عبدالقادر باجمال وزیر صنایع جمهوری دموکراتیک خلق یمن پیش از ظهر دیروز به حضور آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان رسید و پیام تبریک علی ناصر محمد رئیس جمهور این کشور را تقدیم ایشان کرد .

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از گسترش نفوذ آمریکا در منطقه گفتند : کشورهای عربی و غیر عربی که مواضع ضد استکباری و ضد امپریالیستی دارند بایستی متحد شوند و علیه سیاست های دراز مدت استکبار جهانی مبارزه کنند. ایشان با تصریح بر این که در مورد مسائل منطقه باید ساکنین آن اظهار نظر کنند نه کس دیگر گفتند : اگر ساکنین منطقه با هم تبادل نظر کنند قطعا پیروز خواهند بود . (1)

اوپک در مورد تعیین سهمیه تولید کشورها به توافق نرسید

وزیر نفت ونزوئلا در پایان اجلاس اوپک به خبرنگاران گفت : عدم توافق در زمینه سهمیه بندی تولید و قیمت های ترجیحی به معنای شکست اوپک نیست . وی گفت : اوپک سال های سال پابرجا خواهد ماند .

وزیر نفت ونزوئلا که کشورش خواستار سهمیه بندی تولید بیشتر می باشد گفت : اگر دیگران نیز سعی کنند ونزوئلا از تولید خود خواهد کاست ، اما در غیر این صورت بیش از سهمیه خود تولید خواهد کرد .

وزیر نفت ونزوئلا افزود : اگر چه میزان حداکثر تولید اوپک از 17 میلیون و 500 هزار بشکه به 18 میلیون و 500 هزار بشکه افزایش یافته اما مسئله تقسیم آن [سهمیه بندی برای کشور های عضو] هنوز حل نشده است .

زکی یمانی وزیر نفت سعودی نیز تائید کرد که اختلاف نظر بین اعضای اوپک بر سر سهمیه بندی وجود دارد ولی گفت : این اختلاف نظر به بزرگی آغاز کنفرانس نیست . گفتنی است سقف تولید نفت اعضای اوپک 5/18 میلیون بشکه در روز تعیین شده است . گفتنی است در اجلاس اخیر اوپک دکتر عباس هنردوست از ایران به عنوان رئیس علی البدل هیئت مدیره اوپک در این سال برگزیده شده است . (2)

انقلاب اسلامی خطر جدی برای آمریکا و مرتجعین عرب

رئیس کانون وکلای لاهور پاکستان گفت : آمریکا و مرتجعین عرب انقلاب اسلامی ایران را خطر جدی تلقی می کنند . عابد حسین مانتو تاکید کرد : رژیم های مرتجع عرب از انقلاب اسلامی ایران و پیروزی انقلاب اسلامی در افغانستان می ترسند.

وی در رابطه با حضور نیروهای پاکستانی در عربستان سعودی نیز گفت : حضور این نیروها در عربستان سعودی شایسته ارتش پاکستان نیست و بیم آن می رود که همان گونه که اردن برای سرکوب فلسطینی ها از نیروهای پاکستان سوء استفاده کرد عربستان نیز در صورت احساس خطر از انقلاب اسلامی از آنان استفاده کند.(3)

مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق چگونگی شرکت عراقی های مقیم ایران در جنگ را بررسی کرد

در جلسه دیروز مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بسیج عمومی عراقی های مقیم ایران برای نبرد با رژیم بغداد و زمینه های عملی این برنامه و فعالیت های مجاهدین مسلمان عراق در داخل عراق و چند مسئله دیگر بررسی شد .

آیت الله محمد باقر حکیم سخنگوی مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در پایان جلسه دیروز گفت : برادران عراقی مقیم ایران اصرار دارند در جنگ علیه صدام شرکت موثر داشته باشند و مجلس در نشست خود امکانات بسیج همگانی داوطلبان عراقی و امکاناتی که برای عملی شدن این مهم لازم می آید را مورد مطالعه قرار داد . (4)

همکاری فزاینده مصر و عربستان برای مقابله با انقلاب اسلامی

هفته نامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور که در ضدیت با انقلاب اسلامی شهرت دارد در شماره این هفته خود تحت عنوان « عربستان سعودی و مصر به خاطر تهدید از سوی ایران و به بن بست کشده شدن مسئله فلسطین به یکدیگر نزدیک تر می شوند» ضمن چاپ عکسی از مبارک و شاه فهد ملبس به کت و شلوار و کراوات که زیر آن نوشته شده « شاه فهد : خطر واقعی ایران است» به بررسی چگونگی نزدیکی روابط مصر و عربستان سعودی به دلیل منافع مشترکی که در منطقه خاورمیانه دارند پرداخت.

این هفته نامه آمریکایی نوشت : رژیم های حاکم در عربستان و مصر هر دو از طرفداران غرب می باشند اخیرا برای مقابله با خطری که ایران انقلابی متوجه آنان کرده و نیز به منظور یافتن راه حلی برای مشکل فلسطین تماس های مهمی در سطوح بالا با یکدیگر برقرار کرده اند.

این هفته نامه ضمن یادآوری این که در پی امضای قرارداد کمپ دیوید در سال 1979 مسیحی ، روابط ظاهری سیاسی میان دو کشور قطع شده بود افزوده است : نزدیکی مجدد مصر و عربستان به دنبال دیدار اخیر میتران رئیس جمهور فرانسه از مصر و متعهد شدن عربستان سعودی به پرداخت یک میلیارد دلار از هزینه قرار داد خرید 20 فروند دیگر از هواپیماهای جنگنده میراژ 2000توسط مصر از فرانسه ، آشکارتر شده است .

همین هفته نامه افزوده است : در پی تضعیف موقعیت صدام در عراق به دنبال طولانی شدن جنگ ، مصر برای کمک تسلیحاتی خود به عراق در جنگ علیه ایران از رژیم شاه فهد که ایران را دشمن اصلی خود می داند 7/2 میلیارد دلار دریافت داشته است . (5)

امنیت المپیک لوس آنجلس به کماندوهای شکست خورده طبس واگذار شد !

به دنبال شکست گروه کماندویی « دلتا بولو وایت تیم» در ماموریت نجات گروگان های آمریکایی در تهران که منجربه حادثه طبس گردید این واحد مسئول حفاظت امنیت بازی های المپیک 1984 لوس آنجلس شد !گفتنی است در المپیک 1972 یک گروه چریکی به ورزشکاران رژیم صهیونیستی حمله کرد و چندین نفر از آنان را کشت . (6)

سرهنگ صیاد شیرازی : پاسخ حمله موشکی عراق را به زودی خواهیم داد

سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت و گویی اعلام کرد پاسخ حمله موشکی یکشنبه شب عراق به دزفول را به یاری خداوند خیلی زود خواهیم داد. وی همچنین گفت : خون رزمندگان جبهه ها از این عمل وحشیانه رژیم بعثی عراق به جوش آمده و همه آماده برای یک حمله گسترده و سراسری هستند.

فرمانده نیروی زمینی افزود : ما بایستی به یاری خداوند تا مرزهای غربی عراق هم پیشروی کنیم تا بتوانیم جلوی این موشک اندازی را بگیریم ، پس این انتظار را نمی توان داشت که آیا آن ها آن قدر دور هستند که دیگر به ما موشک اندازی نمی کنند ، امکانات موشکی که این شیاطین به او داده اند ، خیلی پیشرفته است . (7)

پی نوشت:

1-جمهوری اسلامی ، 30 آذر 1361 ، صفحه 12

2-اطلاعات ، 30 آذر 1361 ، صفحه 16

3- اطلاعات ، 30 آذر 1361 ، صفحه 16

4- کیهان ، 30 آذر 1361 ، صفحه 20

5- اطلاعات ، 30 آذر 1361 ، صفخه16

6- اطلاعات ، 30 آذر 1361 ، صفحه 16

7 - اطلاعات ، 30 آذر 1361 ، صفحه 2

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    همراه اول