يکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳

اجتماعی  /  آموزش و پرورش

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان اعلام کرد

ارسال ۱۰۱۰ اثر درباره واکاوی فتنه 88 توسط فرهنگیان/ 9 فرهنگی برگزیده تجلیل می‌شوند

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با بیان اینکه ۱۰۱۰ اثر درباره واکاوی فتنه 88 به این سازمان ارسال شد، گفت: روز 6 دی از 9 فرهنگی برگزیده تجلیل می‌شود.

ارسال ۱۰۱۰ اثر درباره واکاوی فتنه 88 توسط فرهنگیان/ 9 فرهنگی برگزیده تجلیل می‌شوند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان واکاوی فتنه 88 برگزار شد، اظهار داشت: قیام مردمی 9 دی در حقیقت در مقابل فتنه آمریکایی- انگلیسی- صهیونیستی 88 اتفاق افتاد اما این فتنه به سرانجام نرسید و قیام مردمی 9 دی نشان داد که مردم ایران نعمتی که با خون هزاران شهید به دست آمده است را از دست نخواهند داد.

وی به عواملی که سبب شد قیام 9 دی اتفاق بیفتد اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین عامل، ایمان دینی مردم بود که در کنار آن امداد الهی نیز به یاری مردم آمد؛ روحیه عاشورایی نیز از جمله عوامل بسیار موثر در شکل‌گیری این حادثه محسوب می‌‌شود.

رمضانیان به بصیرت و دشمن‌شناسی مردم اشاره کرد و اضافه کرد: مردم به سرعت فهمیدند عناصری که دنبال اهداف فتنه 88 هستند، خودی نیستند.

وی با بیان اینکه موقع‌شناسی مردم عامل بسیار مهمی در قیام 9 دی بود، افزود: حضور آگاهانه و هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی از عوامل موثر در حادثه 9 دی بسیار مهم است و نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با بیان اینکه این حرکت عظیم دستاوردها و آثار بسیار زیادی را در پی داشت، گفت: در صدر آثار و پیامدهای حادثه 9 دی باید گفت نقاب نفاق از چهره برخی‌ها کنار زده شد و مردم با ماهیت خیلی از جریانات سیاسی آشنا شدند.

وی افزود: سال‌ها از جنگ نرم صحبت می‌شد اما کسی جنگ نرم را باور نمی‌کرد. در حالی که حادثه 9 دی، این باور را به وجود آورد که جنگ نرم جنگی همه‌جانبه، خطرناک‌تر و عمیق‌تر از آنچه بود که فکر می‌شد. 

رمضانیان ادامه داد: حادثه 9 دی پیوند عمیق بین مردم و آرمان‌های انقلاب و نوعی یکپارچگی را به وجود آورد تا در جامعه، اختلافات و زمینه‌های تفرقه زدوده شود.

وی با تأکید بر اینکه حادثه 9 دی، اقتدار نظام جمهوری را افزایش داد و به جهانیان ثابت کرد که پایه‌های انقلاب آنقدر عمیق است که با حرکت‌های اینچنینی سست نمی‌شود، اظهار داشت: این حادثه مقبولیت و مشروعیت نظام را افزایش داد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان ادامه داد: حادثه 9 دی در بُعد خارجی هم دستاوردهای مهمی داشت که در رأس آنها می‌توان گفت دشمنی دشمنان بیرونی آشکارتر شد چراکه آنها فکر می‌کردند با فتنه 88 به اهداف خود می‌رسند و آشکارا به دشمنی پرداختند.

وی افزود: غربی‌ها تا قبل از حادثه 9 دی تصور می‌‌کردند که می‌توانند به انقلاب اسلامی ایران با حوادثی آسیب بزنند اما اقرار کردند که نظام اسلامی مستحکم است؛ ضمن اینکه بیداری اسلامی در سطح منطقه دستاورد مهمی است که از حادثه 9 دی روی داد و شما حرکت عظیم شیعیان در نیجریه را نباید به عنوان یک حرکت عادی ببینید و به سادگی از کنار آن بگذرید.

رمضانیان همچنین تصریح کرد: مردم در حادثه 9 دی تمام‌عیار از نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند و حفظ استقلال نظام جمهوری اسلامی را تضمین کردند.

وی به تعریفی از فتنه پرداخت و افزود: فتنه به معنی تیرگی و غبارآلود کردن جامعه است که به دنبال آن مردم به شک و تردید انداخته شده و اهداف فتنه‌گران محقق می‌شود که در چنین شرایطی، علاج کار روشنگری است.

وی با بیان اینکه فتنه 88 چنین ماهیتی داشت، ادامه داد: فتنه‌ها در طول تاریخ این گونه بودند و جوامع مبرا از فتنه‌ نیستند؛ در معارف دینی و معارف اسلامی و همچنین روند تاریخ مطرح شده است که جوامع همواره با فتنه روبرو خواهند شد اما می‌توان در برابر فتنه‌ها با روشنگری مقابله کرد تا احتمال وقوع فتنه کم شده یا آثار مخرب کمتری داشته باشد.

رمضانیان با اشاره به همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان واکاوی فتنه 88 گفت: برای این که بتوانیم به روشن کردن ابعاد چیزی که به عنوان فتنه 88 اتفاق افتاد برسیم و در جهت استفاده از تجربه و اتفاقات آن روز، تصمیم گرفتیم تا فراخوان واکاوی فتنه 88 را اعلام کنیم.

وی اضافه کرد: این اقدام سال گذشته به مناسبت 9 دی انجام شد و فراخوان علمی مقاله در سه محور با 9 موضوع پیش‌بینی شد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان محور اول فراخوان را فتنه 88 عنوان کرد و گفت: «موضوع حقیقت فتنه 88 و عمق آن»، «درس‌ها و عبرت‌های فتنه 88» و «اهداف و انگیزه‌های کوچک شمردن فتنه و تطهیر عوامل» از زیرمجموعه‌های محور اول این فراخوان است.

وی محور دوم فراخوان را، فتنه آینده عنوان کرد و ادامه داد: «چیستی فتنه و چگونگی شکل‌گیری در آینده»، «بسترها، زمینه‌ها، روش‌ها و ابزار فتنه» و «شیوه‌های پیشگیری و مقابله با فتنه پیش رو» از موضوعات محور دوم است و محور سوم نیز به جایگاه آموزش و پرورش در برابر فتنه اشاره دارد که «قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای پیشگیری و مقابله با فتنه»، «چگونگی نقش‌آفرینی مثبت آموزش و پرورش در برابر فتنه» و «عوامل بازدارنده آموزش و پرورش در ایفای نقش موثر مقابله با فتنه» از موضوعات محور سوم بود.

رمضانیان با بیان اینکه فراخوان مقاله تا آخر مرداد ماه ادامه داشت، افزود: بیش از 1010 اثر از فرهنگیان به دبیرخانه همایش ارسال شد که 189 اثر به مرحله کشوری راه یافته است و 42 اثر حائز رتبه‌های برتر شدند؛ در روز ششم دی طی همایشی از 9 برگزیده شامل 4 فرهنگی زن و 5 فرهنگی مرد تجلیل می‌شود.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان تصریح کرد: از 1010 اثر ارسال شده به این جشنواره، 755 اثر متعلق به فرهنگیان زن و 255 اثر متعلق به فرهنگیان مرد است که ما از تمام افرادی که به این همایش ارسال مقاله داشته‌اند تجلیل خواهیم کرد و آثار برتر را چاپ و توزیع می‌کنیم. ضمن اینکه فایل آثار پذیرفته شده از طریق سایت شباب بسیج در اختیار کسانی که به این سایت متصل هستند قرار داده می‌شود. ضمن این آثار برگزیده در سایت سازمان بسیج فرهنگیان نیز منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول