چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶

بین الملل  /  غرب آسیا

سرکوب «مخالفان داخلی» به بهانه مجازات عاملان کودک‌سوزی در کرانه باختری

ادعای وکیل یکی از مظنونان سوزاندن نوزاد فلسطینی درباره گرفتن اعتراف از موکل او تحت شکنجه و حمله وزیر آموزش‌وپرورش اسرائیل به این ادعا، بار دیگر ماجرای «مخالفان داخلی» رژیم صهیونیستی را به صدر اخبار آورد.

سرکوب «مخالفان داخلی» به بهانه مجازات عاملان کودک‌سوزی در کرانه باختری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از آنکه وکیل «ایتمار بن-گویر» یکی از مظنونان آتش‌زدن خانه یک فلسطینی در روستای «دوما» در نابلوس کرانه باختری، مدعی شد، موکل او تحت شکنجه «جنسی» اعتراف کرده است، «نفتالی بنت» به دفاع از آژانس امنیتی اسرائیل (ISA) پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، وکیل «ایتمار بن-گویر» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد مظنون اصلی آتش‌سوزی خانه یک فلسطینی، مدرکی ارائه کرده است که آژانس امنیتی اسرائیل در طول بازجویی، با آزار و اذیت جنسی از او اعتراف گرفته است.

از این رو بود که او خواستار توقف فوری بازجویی‌ها از موکل خود و شروع تحقیقات درباره عملکرد آژانس امنیتی اسرائیل شد.

در واکنش به این موضوع «نفتالی بنت» وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی با دفاع از آژانس امنیتی اسرائیل، گفت: «آنچه ما شاهد آن هستیم، تروریسم است. افرادی هستند که هدفشان کشتن نیست بلکه تضعیف اساس و بنیاد اسرائیل است. این افراد اسرائیل را به عنوان یک کشور مشروع به رسمیت نمی‌شناسند».

وی افزود: «لازم است شدیدترین واکنش را در مقابل این افراد انجام داد تا قاتلان حادثه دوما را بازداشت کنیم و مانع تکرار حادثه مشابه شویم زیرا اگر ما اقدام نکنیم، این ماجرا بار دیگر تکرار می‌شود». 

بنت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اطلاعاتی را از مقامات ارشد کسب کرده است، بیان کرد: «باید بدانید این افراد می‌خواهند اسرائیل و کابینه را از هم جدا کنند و نوعی هرج‌ومرج به وجود آورند».

اما نکته‌ای که اشاره به آن ضروری به نظر می‌رسد این است که دغدغه مقامات صهیونیستی قطعا نوزاد سوزانده‌شده فلسطینی و پدرومادر او نیست بلکه ماجرای دیگری است که بعد از به آتش کشیدن خانه این خانواده فلسطینی در روستای «دوما» در نابلوس برملا شد.

این نخستین بار نیست که فلسطینی‌ها قربانی آتش خشم و تعصب یهودی‌های افراطی می‌شوند. سال گذشته نیز گروهی از یهودیان افراطی محمد ابوخضر نوجوان 16 ساله فلسطینی را زنده زنده در آتش سوزاندند و به‌رغم قول بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای مجازات عاملان این اتفاق، آب هم از آب تکان نخورد.

اما ماجرا از چه قرار است؟ ریشه این حرکت‌های افراطی به زمانی باز می‌گردد که «آریل شارون» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با خروج این رژیم از غزه و تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین این باریکه در سال 2005 موافقت کرد. بعد از آن بود که جنبش‌های یهودی خشنی تشکیل شدند تا کابینه و نیروهای امنیتی را از تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین باز دارند.

در واقع، شهرک‌نشینان این سیاست را در پیش گرفتند که هر زمان شهرک‌نشینان از هر جایی بیرون رانده شدند، چه شهرک باشد چه اتوبوس، فلسطینی‌ها و نیروهای امنیتی صهیونیستی باید «هزینه» آن را بپردازند و به این ترتیب شد که اسم حرکت آنها «برچسب قیمت» یا همان «هزینه» نام گرفت.

به نظر می‌رسد جنجالی که بر سر سوختن کودک فلسطینی به پا شد، بستر مناسبی را فراهم کرده تا نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به بهانه مبارزه با تروریسم و پیگیری جنایتی که در حق یک خانواده فلسطینی (!) صورت گرفته، در واقع، خواسته اصلی خود را که همان ریشه‌کن کردن هر گونه فعالیت علیه موجودیت خود در اراضی اشغالی است، به کرسی نشاند

در ابتدا، اهداف آنها، صرفا خودروها و منازل روستاهای فلسطینی بود و قصد آسیب زدن به افراد را نداشتند. اما بعدها به این نتیجه رسیدند که آتش‌زدن مساجد کاری قدیمی است و آنها به رویکرد گسترده‌تری نیاز دارند. شاید به واسطه همین دیدگاه بود که در سال 2013، مهاجمان آسیب‌های زیادی به مساجد و کلیساها در کرانه باختری و اراضی اشغالی وارد کردند و همزمان نیز  تلاش کردند به اعراب نیز جراحت وارد کنند.

از آن زمان نیز تغییر ایدئولوژیکی در این گروه از یهودیان رخ داد و آنها چارچوب جدیدی را برای حمله به فلسطینی‌ها و نهادهای مذهبی تعریف کردند. تغییر خطرناک دیگری که در این گروه از یهودیان افراطی به وجود آمد، توجیه کشتار اعراب در حمله به خانه‌ها و نهادهای مذهبی بود.

در حالی که سازمان‌های ترور یهودی در اوایل دهه گذشته به دنبال تیراندازی به خودروهای فلسطینی‌ها بودند، تروریست‌های یهودی جدید به دنبال اهدافی هستند که آنها را «انفجاری» توصیف می‌کنند؛ اهدافی مثل مسجد‌الاقصی، تخریب مساجد و کلیساها و حمله به غیریهودیان.

اما هیچ کدام از اینها عامل به جنب وجوش افتادن مقامات رژیم صهیونیستی برای مقابله با اقدامات افراطی این گروه از یهودیان نبوده است. به نظر می‌رسد آنچه صهیونیست‌ها را به فکر راه چاره انداخته، اطلاع از این موضوع است که آنها این روزها، اهداف بلندپروازانه دیگری در سر دارند؛ اهدافی مانند «بی‌ثبات‌ کردن اسرائیل» و «سرنگون کردن کابینه رژیم صهیونیستی» تا بتوانند رژیم جدیدی بر مبنای قانون یهودی «هالاخا» که مجموعه قوانین شریعت یهود است، تاسیس کنند.

آژانس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به «شین‌بت» از سال گذشته از این موضوع مطلع شده و این گروه‌ها را به شدت تحت نظر گرفته است و به نظر می‌رسد جنجالی که بر سر سوختن کودک فلسطینی به پا شد، بستر مناسبی را فراهم کرده تا نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به بهانه مبارزه با تروریسم و پیگیری جنایتی که در حق یک خانواده فلسطینی (!) صورت گرفته، در واقع، خواسته اصلی خود را که همان ریشه‌کن کردن هر گونه فعالیت علیه موجودیت خود در اراضی اشغالی است، به کرسی نشاند و در این میان، چه دستاویزی بهتر از سوختن نوزادی 18 ماهه در آتش که خشم همگان را به دنبال داشته است.

شاهد این مدعا، اقدام روز گذشته (سه‌شنبه) «شین‌بت» در بازداشت رهبر یکی از گروه‌های افراطی یهودی با نام «میر اتینگر» به اتهام مدیریت یک شبکه برای انجام اقدامات خشونت‌آمیز علیه فلسطینی‌ها بود.

در سندی که شین‌بت از «اتینگر» به دست آورده و نگارنده آن خود او بوده، آمده: «باید مرتکب خشونت شد تا آتش درگیری را شعله‌ور ساخت و باعث شد کابینه اسرائیل سرنگون شود». به باور او، به دنبال این اتفاق، هرج‌ومرج به وجود می‌آید و بعد از آن نظم جدید برقرار می‌شود.

در بخش دیگری از این سند، آمده: «معنای پایین کشیدن اسرائیل این است که ساختار کابینه آن فرو ریزد تا نهادی جدید ساخته شود. برای این هدف، ما باید خارج از قوانین نهادی کار کنیم که می‌خواهیم آن را سرنگون کنیم».

اتینگر در ادامه نوشته: «ایده شورش بسیار ساده است. اسرائیل نقاط ضعف بسیاری دارد و مردم را زیر نظر دارد تا باعث شورش نشوند. آنچه ما انجام می‌دهیم این است که بدون آنکه از پیامدها و نتیجه بهراسیم، جرقه‌ای در بشکه باروت تمامی مسائل و تضادهایی موجود بین یهودیت و دموکراسی و بین شخصیت یهودی و شخصیت سکولار به وجود می‌آوریم. این بخش اصلی «شورش» برای شکستن قوانین و وضع موجود است».

طبق اعلام آژانس‌های اطلاعاتی اسرائیل که این افراد را زیر نظر دارند، آنها دارای دیدگاه‌های ضدصهیونیستی هستند و حملات خشونت‌بار را برای رسیدن به اهداف خود موجه می‌دانند؛ از جمله حملاتی که اسرائیل را بی‌ثبات سازد،‌ نهادهای اجتماعی اسرائیل را تضعیف کند و انقلابی به وجود آورد که یک حکومت اسرائیلی جدیدی را به وجود آورد که مطابق با قانون یهودیت اداره شود.

انتهای پیام/م

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول