جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹

استانها

با حضور مدیر‌کل اداره آموزش و پرورش استان اصفهان

رئیس جدید انجمن اولیاء و مربیان استان اصفهان معرفی شد

طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، علیرضا سلطانی به عنوان رئیس جدید گروه انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان منصوب شد.

رئیس جدید انجمن اولیاء و مربیان استان اصفهان معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدحسن قائدیها صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره کل که با حضور جمعی از روسا و معاونان مدیر کل در دفتر ریاست برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک هر سازمانی که به سراغ اتفاقات و راهکارهای جدید پیش نرود، محکوم به شکست است لذا یکی از ویژگی‌های یک سازمان پویا و سازنده، بازنگری در راهکارها و فرایند است.

وی افزود: تغییرات ایجاد شده در هر سازمانی هم برای مجموعه و هم برای کارمندان مجموعه مفید است و بر همین اساس تصمیم به ایجاد تغییراتی در مجموعه انجمن اولیاء و مربیان گرفته‌ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به نقش انجمن اولیا و مربیان بیان کرد: اگر آموزش و پرورش را به سه حیطه تقسیم‌بندی کنیم، یکی از حیطه‌های مهم آن، اولیا و نقش آنها در فرایند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است به خصوص در شرایط فعلی که آموزش و پرورش دچار بحران شدیدی در مسائل مالی و اجتماعی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش به واسطه مشخصه‌های آن و با توجه به فرایندی که در آن قرار گرفته است و انفجار تکنولوژی الکترونیکی، نیازمند توسعه مشارکت است.

قائدیها با تاکید بر اینکه مشکلاتی که امروز دامنگیر آموزش و پرورش است در ارتباط با گسست نسل‌ها و قطع ارتباط بین فرهنگ و جامعه است، عنوان کرد: این مشکلات قابل کتمان نیستند بنابراین لازمه پیشرفت هر جامعه‌ای به ویژه جامعه تعلیم و تربیت که بزرگترین مجموعه اجرایی کشور از بعد تربیت نسل آینده است ارتباط بین فرهنگ و جامعه است.

وی ادامه داد: اگر این ارتباط با جامعه بیرونی به خوبی انجام نشود بدون شک شکست خواهد خورد لذا نقشی که انجمن اولیا و مربیان در این میان دارد اعم از ارتباط با اولیا و ایجاد اعتماد بین مردم و مدرسه، نقش بزرگی است که باید به آن توجه کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه لزوم مشارکت‌ها و حضور اولیا در صحنه اجرای تعلیم و تربیت، کار بزرگی است، گفت: در حال حاضر چالش‌های بزرگی در زمینه مشارکت اولیا در زمینه‌های مختلف وجود دارد.

وی نقش آموزش خانواده و آماده کردن خانواده‌ها را نقشی مهم تلقی کرد و گفت: در حال حاضر رفع آسیب های اجتماعی موجود در جامعه و مدارس از دیگر مسائلی هستند که انجمن اولیا و مربیان باید به آن توجه کند.

قائدیها تصریح کرد: متاسفانه سایر دستگاه‌ها تصور می‌کنند که در مقابل آسیب‌های اجتماعی وظیفه‌ای بر عهده ندارند و تنها آموزش و پرورش را مسئول اصلی رسیدگی به این موضوع می‌دانند.

وی توجه به بحث حمل و نقل دانش‌آموزان را از دیگر مباحث مهم مطرح شده در انجمن اولیا و مربیان دانست و افزود: متاسفانه زمانی که در این زمینه چالشی ایجاد می‌شود، باز انگشت اشاره به سمت آموزش و پرورش می‌رود و از ما درخواست ساماندهی دارند.

در ادامه این مراسم همچنین رئیس سابق گروه انجمن اولیاء و مربیان گفت: اگر نهاد و محور خانواده، سالم باشد، بدون شک نهاد اجتماعی نیز سالم خواهد بود.

علی سلیمی با اشاره به اینکه دستگاه تعلیم و تربیت، دستگاه سالم و پاک است، اظهار کرد: بعضی از شغل‌ها مانند طلافروشی در دستگاه مقدس اسلام، مکروه هستند و بعضی دیگر از شغل‌ها مانند تعلیم و تربیت به عنوان شغل انبیاء شناخته شده‌اند و بر همین اساس افتخار می‌کنم که در این چند سال در بخش انجمن اولیا و مربیان فعالیت کرده‌ام.

وی بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان به دنبال استحکام خانواده است به طوری که همه اهداف خود را بر این اساس تنظیم کردیم.

رئیس سابق گروه انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه اظهاراتش با تاکید بر اینکه در تغییرات آموزش و پرورش از یک الگوی تبعیت کنیم، عنوان کرد: الگوی تغییر زمانی رشددهنده است که به فرم‌های ارزیابی توجه ویژه‌ای شود.

در ادامه همچنین، رئیس جدید گروه انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تشکر از زحمات چند ساله رئیس سابق انجمن اولیا و مربیان گفت: متاسفانه امروز مدیران و اولیای دانش‌آموزان نسبت به انجمن اولیا و مربیان دیدگاه‌های نادرستی دارند و در همین راستا به منظور رفع این مشکل، مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم.

علیرضا سلطانی افزود: اگر آموزش خانواده از مسیر خود خارج شود، بدون شک دانش‌آموزان به مسیرهای بیراهه گام برمی‌دارند.

رئیس جدید انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: استفاده از نخبگان و خیرین در مجموعه تعلیم و تربیت به خصوص انجمن اولیا و مربیان باید به صورت واقعی و حداکثری صورت بگیرد.

وی گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه کرد این است که بحث ارزشیابی باید به صورت واقعی صورت بگیرد.

انتهای پیام/63074/صا40/د1000

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول