چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

استانها

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خبر داد:

کشف 308 دستگاه گوشی تلفن همراه از 2 قاچاقچی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از کشف 308 دستگاه گوشی تلفن همراه از 2 قاچاقچی در آذربایجان غربی خبر داد.

کشف 308 دستگاه گوشی تلفن همراه از 2 قاچاقچی در آذربایجان غربی

محمد اقوامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در طول 48 ساعت گذشته اقدام به رسیدگی به دو پرونده قاچاق گوشی تلفن همراه کرده‌است.

وی ادامه داد: میزان محکومیت این دو پرونده قاچاق بنا بر اعلام رئیس شعب ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، مبلغ 812 میلیون ریال است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی به تشریح چگونگی رسیدگی به این پرونده قاچاق اشاره کرد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز از طریق بیراهه شهرهای عمقی کشور، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان خوی قرار گرفت.

این مسئول افزود: ماموران انتظامی در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شده و اقدام به توقیف آن کردند.

اقوامی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان خوی در بازرسی از خودروی مذکور مقادیری لوازم جانبی گوشی تلفن همراه خارجی را کشف کرده و در این رابطه اقدام به تشکیل پرونده‌ای کردند.

وی افزود: این قاچاق پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی خوی ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت 377 میلیون ریال جزای نقدی عنوان کرد.

این مسئول در ادامه به دومین پرونده قاچاق گوشی تلفن همراه که در تعزیرات حکومتی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفته‌است اشاره کرد و افزود: این پرونده قاچاق مربوط به قاچاق 144 دستگاه گوشی تلفن همراه بود.

اقوامی افزود: در این پرونده قاچاق، ماموران انتظامی شهرستان خوی در حین کنترل خودروهای سواری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و اقدام به توقیف این دستگاه کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این اتوبوس مقدار 144 دستگاه گوشی تلفن همراه را کشف کردند و پس از صورتجلسه این محموله قاچاق، پرونده مقدماتی در این راستا تشکیل دادند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی خوی ارجاع شد.

این مسئول میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت 435 میلیون و 250 هزار ریال جزای نقدی عنوان کرد.

اقوامی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر پرونده‌های رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان اشاره کرد و این پرونده قاچاق را مربوط به قاچاق دارو عنوان کرد و افزود: این پرونده قاچاق در شهرستان خوی مورد رسیدگی قرار گرفته‌است.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان خوی در حین کنترل خودروهای در بازرسی از یک دستگاه خودروی سواری مقادیری داروی قاچاق را کشف و ضبط کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: محموله کشف شده پس از سیر مراحل قانونی با اعلام جرم گمرک شهرستان خوی به تعزیرات حکومتی این شهرستان جهت سیر مراحل قانونی بعدی، ارجاع شد.

این مسئول میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت 296 میلیون ریال جزای نقدی عنوان کرد.

اقوامی با اشاره به چهارمین پرونده رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان، گفت: این پرونده قاچاق مربوط به قاچاق البسه خارجی است.

وی در تشریح چگونگی رسیدگی به این پرونده قاچاق، گفت: این پرونده قاچاق توسط ماموران انتظامی شهرستان مهاباد در بازرسی از یک دستگاه خودروی سواری کشف و ضبط شده‌است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: ماموران انتظامی شهرستان مهاباد در حین بازرسی از این دستگاه خودرو مقدار 188 ثوب البسه خارجی را کشف کرده و پرونده مقدماتی در این راستا تشکیل دادند.

این مسئول افزود: این پرونده قاچاق پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی با اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی شهرستان مهاباد ارجاع شد.

اقوامی میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان مهاباد، ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت 92 میلیون و 266 هزار ریال جزای نقدی عنوان کرد.

انتهای پیام/61003/و40/ث3001

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول