چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵

فرهنگ  /  کتاب و ادبیات

تصویرگر و نویسنده کتاب «تویک جهانگردی» به نمایشگاه بلونیا می‌روند

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران تصویرگرونویسنده کتاب «تویک جهانگردی» را به نمایشگاه کتاب بلونیا اعزام می کند.

تصویرگر و نویسنده کتاب «تویک جهانگردی» به نمایشگاه بلونیا می‌روند

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری عصر روز گذشته(30 بهمن) در سالن اجتماعات موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران(سالن زنده یادعاشوری) برگزارشد.

تصویرگر و نویسنده کتاب "تویک جهانگردی" به عنوان اثر برتر این دوره انتخاب و با حمایت این موسسه به نمایشگاه کتاب بلونیا اعزام می شوند.

امیر مسعود شهرام نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این مراسم گفت: برگزاری این کارگاه اتفاق خوب و مبارکی بود که با همکاری انجمن تصویرگران، انجمن نویسندگان کتاب کودک و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران شکل گرفت. با توجه به ظرفیت هایی که درحوزه کودک و نوجوان وجود دارد باید حمایت از این حوزه به طور جدی دنبال شود.
شهرام نیا با اشاره به جایگاه تصویرگران کشورمان در حوزه بین الملل گفت: همواره از حضور تصویرگران ما در نمایشگاه های بین المللی استقبال شده و باید تلاش کنیم تا این حضور به سمت درآمد زایی سوق پیدا کند و تصویرگری ما در دنیا نقش تجاری خود را به خوبی ایفا نماید.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در ادامه صحبت های خود بیان داشت: پیوند موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و انجمن تصویرگران کتاب کودک که تخصص دریافتن استعدادهای نهفته تصویرگری دارد می تواند به شکل مطلوب و شایسته ای تصویرگری کشورمان را در جهان معرفی کند.
در ادامه این مراسم عموزاده خلیلی، رئیس هیات مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان گفت: سومین دوره کارگاه و مسابقه خلق کتاب تصویری نسبت به دوره های گذشته پیشرفت قابل توجهی را داشته است و امیدواریم این فرآیند به یک نهاد تبدیل شود. امروز آغاز بریک پایان است تا این نهاد شکل بگیرید و در طول سال بتوانیم کارگاه های دیگری را برگزار کنیم.
وی در ادامه گفت: اگر این کارگاه ها در طول سال تداوم داشته باشد می توان یک شکوفایی را در استعدادها شاهد باشیم و امکان بروز استعدادهای نهفته نیز وجود خواهد داشت. تحقق این موضوع کار را برای برنامه ریزان در این حوزه آسانتر می کند.
عموزاده خلیلی خاطرنشان ساخت: برگزاری این گونه کارگاه ها تجربه منحصر به فردی است تا هنرمندان با همراهی نهادهای مدنی یک کار ارزشمند و قابل تقدیر را ارائه کنند و هرچه قدر این کارگاه ها قوی تر پیش رود زمینه خلق کتاب تصویری نیز بهتر خواهد شد و آن گاه حرفی برای گفتن خواهیم داشت.
کیانوش غریب پور، عضو انجمن تصویرگران و عضو هیات داوران، حسن پور، رئیس هیات مدیره انجمن تصویرگران کتاب کودک و نوجوان، خدایی عضو هیات داوران و غلامرضا نوعی مدیر بخش ناشران خارجی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز در این مراسم حضور داشتند.
براساس رای هیات داوران کتاب «تویک جهانگردی» به عنوان اثربرتر این دوره از کارگاه شناخته شد و خانم ها شهرزاد شهر جردی و غزل فتح اللهی به عنوان نویسنده و تصویرگر برتر این کتاب با حمایت کامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایشگاه کتاب بلونیا اعزام می شوند.
پنجاه و سومین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا 14 تا 17 فروردین سال آینده برگزار می شود. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی ازنشر کشورمان در این دوره از نمایشگاه حضورمی یابد.
انتهای پیام/و

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول