سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰

زنجان

استاندار زنجان:

400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان انجام شده است/ استفاده 338 واحد تولیدی از تسهیلات طرح رونق تولید در زنجان

استاندار زنجان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی در استان از رشد خوبی برخوردار بوده است، گفت: از سال 1392 تا کنون 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان انجام شده است.

400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان انجام شده است/ استفاده 338 واحد تولیدی از تسهیلات طرح رونق تولید در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسدالله درویش امیری ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان با بیان اینکه در گزارش ارسالی از اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان به تهران کسب امتیاز مهم نیست، اظهار کرد: مهم زحماتی است که کشیده شده و باید شفاف و درست به جامعه گفته و منتقل شود.

وی با اشاره به تاکید رهبر فرزانه انقلاب در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به این موضوع، اضافه کرد: خود ما نیز باید ارزیابی از اقدامات و عملکرد خود در راستای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه آمار حمایت مالی و تسهیلات طرح رونق به صورت مرتب تغییر پیدا می‌کند، گفت: طی یک ماه و نیم گذشته در طرح رونق از طریق بانک‌ها به واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت و اشتغال جدیدی ایجاد شده است.

درویش امیری با بیان اینکه در ستاد رفع موانع تولید حمایت‌های مالی از واحدهای تولیدی روی داده است، ادامه داد: این حمایت‌ها تحولاتی را در اشتغال و تولید موجب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به دستگاه‌های خدمات‌رسان برای مدارا با واحدهای تولیدی فشار وارد می‌شود، افزود: وقتی آرامش به تولید بیاید، رونق کسب و کار نیز ایجاد می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی و خدماتی موثری در کسب و کار در برش استانی توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی برای استان زنجان تعریف شده است، ابراز کرد: در پروژه‌های ملی با برش استانی، گازرسانی و آبرسانی انجام شده به روستاها انجام شده که در کسب و کار روستایی و تولید این بخش تاثیر مستقیم داشته که این موضوع کمتر به جامعه و همچنین در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

درویش امیری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به دولت مردان تکلیف کرده آنچه در حوزه اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل در کشور انجام شده به مردم گزارش داده شود، گفت: تعدادی از پروژه‌ها در ستاد اقتصاد مقاومتی در برش استانی وزارتخانه‌ها منظور شده که اجرای این پروژه‌ها برای رونق کسب و کار مفید بوده و ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 320 پروژه گازرسانی روستایی در وزارت نفت و شرکت گاز در برش استانی زنجان مصوب شده بود، ادامه داد: با تلاش شرکت گاز و حمایت وزارت نفت تا به امروز 151 پروژه با هزینه 300 میلیارد تومان اجرا شده و 169 پروژه دیگر نیز در حال اجرا است که امیدواریم تا پایان نیمه نخست سال 1396 افتتاح شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های گازرسانی مصوب شده، 85 درصد ساکنان استان زنجان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد، تصریح کرد: در وزارت نیرو نیز ایحاد 11 مجتمع آبرسانی برای استان زنجان مصوب شده بود که 70 درصد آن به انجام رسیده و تعدادی از آن در دهه فجر افتتاح شد.

درویش امیری با بیان اینکه سه پروژه مجتمع آبرسانی در استان باقی مانده که تا مرداد 1396 به پایان می‌رسد، اضافه کرد: از تعداد 11 مجتمع آبرسانی در استان زنجان به 120 روستا آبرسانی یا انجام شده و یا ارتقا پیدا خواهد کرد که در حال حاضر کار انجام این مهم در 87 روستا انجام شده است.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی نیز 25 هزار هکتار از مزارع استان باید به سامانه آبیاری نوین تجهیز شوند، اضافه کرد: تاکنون از این میزان 12 هزار هکتار با هزینه 65 میلیارد تومان در استان زنجان عملیاتی شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه کشاورزی با کار خوب ملت و روستائیان در تولید گندم خودکفا شدیم، افزود: تنها در استان زنجان 447 میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم پرداخت شده که حمایت جدی از کسب و کار روستایی بوده است.

درویش امیری ادامه داد: در طرح رونق اقتصادی ابلاغی استان‌ها در طرح‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی و خدماتی که عمدتا بنگاه‌های کوچک و متوسط مدنظر بود، 338 واحد در این حوزه‌ها موفق به استفاده از تسهیلات طرح رونق شدند.

وی با بیان اینکه پیش از بسته شدن سامانه وزارت صنعت و معدن 260 میلیارد تومان به این واحدها تسهیلات پرداخت شده است، ابراز کرد: 306 میلیارد تومان نیز از منابع بانکی با ضوابط طرح رونق به واحدهای تولید استان تزریق مالی شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در مجموع در استان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن و خدماتی 566 میلیارد تومان برای رونق کسب و کار از واحدهای تولیدی استان حمایت مالی شده است، تصریح کرد: 850 میلیارد تومان نیز از طریق بانک‌ها حمایت از تولید شده است.

درویش امیری ادامه داد: در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان نیز 529 پرونده متقاضیان در این کار گروه مطرح شده که 531 مصوبه داشته و از این میزان نیز 481 مصوبه اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در نتیجه حمایت مالی و رفع موانع تولید در سطح استان از 6 هزار و 200 شغل در حوزه صنعت و کشاورزی و معدن و خدمات صیانت شده است، گفت: 4 هزار و 30 شغل نیز با توجه به قرارداد بیمه‌ای انجام شده در استان زنجان ایجاد شده است.

درویش امیری ادامه داد: 2 هزار نفر نیز شاغل بیمه نشده داریم که به دلیل عدم بهره‌برداری رسمی، کارگاه‌ها با بیمه قرارداد نبسته‌اند.

درویش امیری با اشاره به امضای قرارداد با شرکت بلژیکی پانج برای ساخت گیربکس اتومات در ایران و زنجان، ابراز کرد: با امضای قرارداد همکاری با این شرکت 30 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی به استان آورده شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال 1384 تا پایان سال 1392 در استان زنجان 157 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده است، گفت: این در حالی است که از سال 1392 تا کنون 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد شده که رشد خوبی داشته است.

استاندار زنجان اظهار کرد: دستگاه‌های دولتی و دیگر نهادها اقدامات انجام شده خود را با زبان خود مردم به مردم انتقال دهند تا جامعه در جریان کامل اقدامات انجام شده قرار گیرد.

انتهای پیام/73016/گ

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول