دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷

هنر و رسانه  /  موسیقی و هنرهای تجسمی

محمد معتمدی در نشست خبری تور کنسرت «کویر»:

تمام تعهداتم به حسین علیزاده را انجام دادم/ «سیانور» پاپ بود؛ به خواندنش افتخار می‌کنم

محمد معتمدی گفت: در کارهای اخیرم قطعه‌ای به نام «سیانور» تولید شد که من از همین جا به طور رسمی و با افتخار اعلام می‌کنم این قطعه یک قطعه موسیقی پاپ است که به عنوان تجربه شخصی آن را دوست داشته و از انتشار آن راضی‌ام.

تمام تعهداتم به حسین علیزاده را انجام دادم/ «سیانور» پاپ بود؛ به خواندنش افتخار می‌کنم

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نشست خبری تور کنسرت محمد معتمدی «کویر» ظهر امروز با حضور این خواننده موسیقی سنتی و حمعی از اصحاب رسانه در تالار حافظ تهران برگزار شد.  معتمدی در ابتدای این نشست خبری ضمن اشاره به انتشار تک‌آهنگ‌هایش در فضای مجازی گفت: طی یک سال اخیر به جهت سیاست های کاری که هر هنرمند برای فعالیت های خود اتخاذ می کند و در این زمینه استراتژی هایی را در مواجهه با مخاطب دارد، تصمیم گرفتم تا قطعاتی را در پروسه های زمانی مختلف برای مخاطبان منتشر کنم. هدف من در این فضا ارائه آثاری در حوزه موسیقی اصیل ایرانی و معرفی آن ها به مخاطبانی است که  کمتر با موسیقی اصیل ایرانی رو به رو هستند و خوشبختانه ماجرا به شکلی هدایت شد که عمده مخاطبان از تولید این کارها استقبال کردند.

مردم ارتباط چندانی با موسیقی اصیل ایرانی ندارند

این خواننده موسیقی سنتی در ادامه با بیان این که متاسفانه فضای موسیقی کشور به شکلی است که بسیاری از مردم ارتباط چندانی با موسیقی اصیل ایرانی ندارند، گفت: این موضوع آزاردهنده ای است که همواره من به آن توجه می کردم و دوست داشتم آثاری تولید شوند که فونداسیون اصلی آن ها موسیقی اصیل ایرانی است اما تلاش شده تا با تمهیداتی توده بیشتری از مردم را جلب کند. به همین منظور  قطعاتی تولید شد که خوشبختانه به نسبت نابرابر موسیقی اصیل ایرانی در مواجهه با موسیقی پاپ با استقبال خوبی رو به رو شد. البته بعد از تولید این قطعات بود که بسیاری از مخاطبان چه در کامنت ها و چه در اجراهای صحنه ای از ما درخواست می کردند تا شرایط اجرای زنده این آثار را نیز فراهم کنیم. تصمیم برای اجرای زنده این آثار منتخب از شش ماه پیش انجام گرفت و خوشبختانه بنیاد فرهنگی هنری رودکی این فرصت و مجال را به ما داد که طی روزهای چهارم و پنجم اسفند کنسرت را در تالار وحدت برگزار کنیم که لازم می دانم در اینجا از حسن همکاری مسئولان این بنیاد و تالار وحدت تشکر کنم. من امیدوارم این حمایت ها همواره در کنار هنرمندان وجود داشته باشد چرا که استمرار چنین حمایت هایی است که می تواند فضای کار بهتر و بیشتری را برای هنرمندان فعال موسیقی فراهم کند.

معتمدی درباره کنسرتش که طی روزهای آینده در تهران برگزار می‌شود نیز گفت: بسیاری از این قطعات از جمله کویر، به نوعی نماد خودکفایی من برای حضور در کنسرت بوده به طوری که می توانم بگویم از شعر تا آهنگسازی و خوانندگی اثر بر عهده من بوده است ضمن اینکه قطعات دیگری چون پرواز، به یاد صیاد، شکنم ساغر و مواردی این چنین قطعاتی بودند که من آن ها را در قالب مستقل تری نسبت به سایر آثارم تولید کردم و خوشحالم از اینکه توانسته با مخاطبان ارتباط خوبی بگیرد. آغاز حرکت قطار کنسرت های کویر در روزهای آخر سال انجام گرفته و چون این ایام مصادف با ایام فاطمیه است بنابراین باید هماهنگی های بیشتری را به جهت زمان بندی با شهرستان ها برای برگزاری کنسرت انجام دهیم که تا پایان سال فعلا برگزاری کنسرت در یزد و شاهرود قطعی شده و از اردیبهشت ماه سال آینده نیز در شهرهای شیراز، آمل و کاشان کنسرت هایی را برگزار خواهیم کرد و این برای من بسیار قابل توجه و ارزشمند است که می توانم برای اولین بار در زادگاهم کاشان کنسرت هایی را برگزار کنم.

برگزاری کنسرت رایگان

این خواننده ادامه داد: رایزنی هایی انجام گرفته تا بتوانیم در شهرستان های کوچک و مکان هایی که مخاطبان از بضاعت کمتری به لحاظ خرید بلیت برخوردارند کنسرت هایی را به صورت رایگان برگزار کنیم این در حالی است که ما در این مورد ما آمادگی داریم تا در صورت موافقت مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان های کوچک کنسرت های دیگری را به صورت رایگان برگزار نماییم.  از همه مدیران ارشاد شهرهای کوچک درخواست می کنم اگر فکر می کنند این برنامه در شهر کوچک می تواند اجرا شود و مخاطبان نیز از بضاعت کمتری برای تماشای کنسرت برخوردارند با آموزشگاه موسیقی بنده تماس بگیرند و برای این ماجرا آمادگی خود را اعلام کنند. بسیار خوشحالم که اعلام کنم نوازندگان این کنسرت ها پایین ترین شرایط سنی را دارند و جالب است که شما بدانید رهبر ارکستر گروه ما یک جوان 18 ساله است که در نوع خود می تواند برای مخاطب و علاقه مندان موسیقی مورد توجه قرار گیرد. اتفاقا این یکی از سیاست های کاری گروه ماست که دوست داریم با نسل تازه موسیقی کشور فضایی را فراهم آوریم که آن ها در اجراهای حرفه ای حضور داشته باشند.

 «سیانور» پاپ بود؛ به خواندنش افتخار می‌کنم

معتمدی در ادامه درباره آهنگ «سیانور» نیز گفت: در کارهایی که اخیرا ارائه داده ام قطعه ای به نام «سیانور» تولید شد که من از همین جا به طور رسمی و با افتخار اعلام می کنم این قطعه یک قطعه موسیقی پاپ است که به عنوان تجربه شخصی آن را دوست داشته و از انتشار آن راضی ام. کما اینکه تولید چنین اثری به پیشنهاد بهروز شعیبی و بهزاد عبدی کارگردان و آهنگساز فیلم سینمایی «سیانور» بود که به هر صورت این تجربه را فراموش نخواهم کرد و با افتخار اعلام می کنم که از تولید این قطعه پاپ راضی ام اما لازم است که به این نکته اشاره کنم که تمامی آثاری که از بنده تولید شده در ژانر موسیقی اصیل ایرانی است که همگی آن ها برگرفته از این گونه موسیقایی و هنرمندان بزرگ ایران زمین است.

وی در ادامه پیرامون اختلافات اخیر خود با صدا و سیما پس از پخش ویژه برنامه شب یلدا با اجرای فرزاد حسنی نیز گفت: واقعیت این است که بنده به عنوان محمد معتمدی خواننده ساختمانی در عرصه فعالیت های هنری خودم دارم که رسانه ملی هیچ ستونی از این ساختمان را پر نکرده است. البته این موضوع از یک لحاظ برای من خوب است و از یک لحاظ جای تاسف دارد که چرا یک رسانه اروپایی مانند رادیو ملی فرانسه می آید و از من اثری ضبط می کند و آن را در قالب یک هدیه به مخاطبان خود ارائه می دهد اما رسانه ملی رفتارهایی با یک خواننده می کند که زیبنده رسانه ملی نیست.  بنده تحصیلات عالی خود را در دانشکده صدا و سیما به پایان رساندم و از همان زمان نیز مورد بی مهری قرار گرفتم، حتی در مواردی که به صورت جسته و گریخته برای سازمان آثاری را تولید می کردم دستمزدها به قدری کم بود که قابل گفتن نیست. به همین جهت از همان ابتدا سعی کردم کاری با سازمان صدا و سیما نداشته باشم کما اینکه خیلی از همکاران من در رسانه ملی 40 برابر من خوانده اند در حالی که من غیر از چند سریال و مستند کار دیگری نداشتم به همین جهت با توجه به اتفاقاتی که در ویژه برنامه شب یلدا پیش آمد ترجیح دادم از این فضا دوری کنم که اگر آشی نخوردیم حداقل دهن مان نسوزد البته من تاکید می کنم که هیچ دشمنی با رسانه ملی ندارم اما وقتی می بینم در رسانه ملی اجازه حضور در آنتن زنده ندارم، اما در کشورهای دیگر رسانه های رسمی آنها بیشتر از اینجا به هنرمندان ایران توجه می کنند حرف دیگری برای گفتن ندارم.

تمام تعهداتم به علیزاده را انجام دادم

معتمدی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلافش با حسین علیزاده نیز گفت: من تقریبا طی یک پروسه دو ساله بیشترین تعداد کنسرت را با استاد علیزاده داشتم و در هر دو دوره بنده هیچ شرط و شروطی را برای این مجموعه ارزشمند نگذاشتم چرا که هدفم این بود تا در قالب یک رپرتوار بسیار سنگین بتوانم در اختیار استاد علیزاده با بهترین کیفیت اجرا باشم کما اینکه من تا آخرین کنسرت با کمال میل و رغبت حاضر بودم تا در خدمت این هنرمند ارزشمند موسیقی ایرانی باشم اما در جایی به قدری بیمار شدم و سرماخوردگی مکرر من را از پا انداخته بود که دیگر نمی توانستم به کار ادامه دهم حتی در زمینه کنسرت کرمانشاه نیز باید بگویم یک ناهماهنگی فقط موجب عدم حضورم در این برنامه شد. به هر حال بنده هر تعهدی داشتم با گروه استاد علیزاده انجام دادم و باعث افتخارم بود که در کنار نام بزرگی چون حسین علیزاده به عنوان خواننده حضور داشتم. البته هم بسیاری از دوستان می دانند این حرف های حاشیه ای که طی این مدت انجام می گرفت پشتوانه ندارد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول