سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸

گلستان

استاندار گلستان تاكيد كرد

اجراي شیوه‌نامه جذب سرمایه‌گذاری در گلستان/ سرمایه‌گذاران به مرکز جذب مراجعه كنند

استاندار گلستان با اشاره به شیوه‌نامه جذب سرمایه‌گذاری، گفت: این شیوه‌نامه در حقیقت منات عمل مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به سرمایه‌گذاران است

اجراي شیوه‌نامه جذب سرمایه‌گذاری در گلستان/ سرمایه‌گذاران به مرکز جذب مراجعه كنند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، حسن صادقلو در چهارمین جلسه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان با تاکید بر اهمیت وحدت رویه در امور سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: تمام سرمایه‌گذاری‌ها در استان باید با مراجعه به مرکز جذب سرمایه‌گذاری انجام شود و حتی اگر سرمایه‌گذاران به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کنند باید نهایتا به سمت مرکز جذب هدایت شوند.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاران را به مرکز جذب ارسال کنند، تصریح کرد: با اجرای این سامانه می‌توانیم رصدی از ورود سرمایه‌گذاران، پاسخ دستگاه‌های اجرایی و در نهایت سرنوشت تیم سرمایه‌گذار داشته باشیم.

استاندار گلستان با اشاره به شیوه‌نامه جذب سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: این شیوه‌نامه در حقیقت منات عمل مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به سرمایه‌گذاران است و برای یک دوره 6 ماهه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

صادقلو افزود: سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی باید با مراجعه به مرکز جذب فعالیت‌های خود را انجام دهند و اگر سرمایه‌گذاران به دستگاه‌هایی نظیر صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جهادکشاورزی مراجعه می‌کنند باید پس از ثبت‌نام اولیه، پرونده‌های آنان از طریق سامانه به مرکز جذب ارجاع شود.

استاندار گلستان نظارت بر اقدامات دستگاه‌ها را یکی از بندهای این شیوه‌نامه عنوان کرد و یادآور شد: دستگاه‌های خدمت‌رسان باید در مدت زمان تعیین شده پاسخ سرمایه‌گذاران را ارائه دهند و اگر حتی این پاسخ منفی است باید با دلیل به ارباب رجوع اعلام شود.

صادقلو با تاکید بر عملیاتی شدن پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان، خاطرنشان کرد: دقت در کار، مدیریت واحد در سرمایه‌گذاری، تجمیع اطلاعات و سیاستگذاری در این خصوص باید از طریق پنجره واحد صورت گیرد.

همچنین در این جلسه طبرسا مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان، گزارشی از آخرین روند تهیه و اصلاح شیوه‌نامه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان ارائه کرد و مدیران حاضر در جلسه نقطه‌نظرات خود را پیرامون این شیوه‌نامه بیان داشتند.

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول