جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

گلستان

مدیر دفتر کنترل کیفی آب و فاضلاب گلستان خبر داد

گرگان پایلوت اجرای برنامه ایمنی آب در سطح آب و فاضلاب

مدیر دفتر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: تنها هشت شهر در سال 1393 در کل کشور به عنوان پایلوت برای اجرایی كردن برنامه ایمنی آب در سطح شرکت‌های آب و فاضلاب با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی انتخاب شده است که شهر گرگان نیز جزء این پایلوت است.

گرگان پایلوت اجرای برنامه ایمنی آب در سطح آب و فاضلاب

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، سید محمد سید خادمی در جلسه برنامه ایمنی آب استان در شرکت آب و فاضلاب گلستان اظهار کرد: با اجرای برنامه ایمنی آب شهرهای استان گام بزرگی در جهت حفظ و ارتقاء کیفیت آب و جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به منابع تامین آب و شبکه‌های آبرسانی برداشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: برنامه ایمنی آب ( water safety plan W.S.P ) یکی از برنامه‌های مهم شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور است که در راستای حفظ، ارتقاء کیفیت آب و جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی از حوضه آبریز تا نقطه مصرف اجرا می‌شود.

به گفته خادمی، این برنامه رویکردی سیستماتیک برای اطمینان از کیفیت آب و سالم بودن آب توزیع شده به مصرف کننده را ارائه می‌کند و تاکنون هشت جلسه در کارگروه استانی و 15 جلسه داخلی به منظور  هماهنگی و پیشبرد برنامه‌های مرتبط با آن برگزار شده است.

مدیر دفتر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان افزود: تنها هشت شهر در سال 1393  در کل کشور به عنوان پایلوت برای اجرایی کردن برنامه ایمنی آب در سطح شرکت‌های آب و فاضلاب با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی انتخاب شده است که شهر گرگان نیز جزء این پایلوت است.

خادمی خاطرنشان کرد: برنامه ایمنی آب مبتنی بر ارزیابی جامع از عواملی  است که می‌تواند شدیدا بر کیفیت آب توزیع شده به مصرف کننده‌ها تاثیر بگذارد و همچنین ارزیابی عوامل موثر بر کنترل و مدیریت آن خواهد بود.

وی اظهار کرد: حفاظت از منابع آب در برابر آلودگی و همچنین حراست از منابع و تاسیسات آب آشامیدنی در برابر آلودگی‌های عمدی، خرابکاری‌ها، بیوتروریسم، توسعه، ارتقا و به کارگیری فناوری‌های مناسب در سیستم تصفیه آب از اهداف اصلی این برنامه است.

گفتنی است جلسه برنامه ایمنی آب استان با هدف نظارت بر اجرای برنامه با حضور اعضای کارگروه حفاظ از منابع آب استان در شرکت آب وفاضلاب گلستان برگزار شد.

انتهای پیام10/2307/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول