پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

آذربایجان شرقی

قائم مقام وزیر علوم عنوان کرد

سیر صعودی دانشگاه‌های ایران در رنکینگ جهانی/ دانش‌آموختگان 100 کشور در دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده‌اند

قائم مقام وزیر علوم از سیر صعودی دانشگاه‌های ایران در رنکینگ جهانی خبر داد و گفت: امروز از حدود 100 کشور دانش‌آموخته داریم که در دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده‌اند.

سیر صعودی دانشگاه‌های ایران در رنکینگ جهانی/ دانش‌آموختگان 100 کشور در دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدسعید تسلیمی ظهر امروز در پانزدهمین مراسم نکوداشت دانش‌آموختگان غیرایرانی اظهار کرد: یکی از گسترش دایره مظاهر علمی همین مجلس امروز است که در دوره پانزدهمین خود قرار دارد.

قائم مقام وزیرعلوم  با اشاره به اینکه دانش‌آموختگان امروز از 100 کشور دنیا هستند که هر کدام در حال علم‌آموزی در این کشور بودند،گفت: نقطه عطفی که برای دانش‌آموختگان وجود دارد یکی پایان مقطع فعلی و آغاز مقطعی دیگر است.

وی اذعان داشت: باید دانش‌آموختگان بازشناسی از زحمات چند ساله در پایان تحصیل خود داشته باشند و ببینند طی این چند سال دوری از وطن و خانواده، چه دستاوردی به دست آورده‌اند؟

تسلیمی با بیان اینکه از ۹۸۱ رتبه دانشگاه  برتر جهان،13 دانشگاه متعلق به جمهوری اسلامی است و بقیه دانشگاه‌های کشور نیز سیر صعودی دارند که توسط پایگاه‌های رنکینگ جهانی اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: افرادی که امروز فارغ‌التحصیل شده‌اند باید انتظارت خود از خود و دیگران ارزیابی کنند و صرفاً علم بی‌فایده کسب نکنند بلکه علم را در کنار  تخصص یاد بگیرند.

قائم مقام وزیر علوم با تاکید به اینکه دانش‌آموختگان دایره شناخت از خود را واقعی ترسیم کنند، بیان کرد: ما معلمان توفیق داریم تا نیروهای آینده کشور را تربیت کنیم و از این رو به همه جوانان تاکید می‌کنم باید دایره واقعیت از خود رسم کنند.

وی ابراز کرد: وقتی اسم دانشگاه را می‌آورند به صورت جهانی یعنی مکانی مشترک در جهان، وقتی کسی از آن فارغ‌التحصیل می‌شود با هدف اشتغال و فعالیت در کشور فعالیت می‌کند.

قائم مقام وزیر علوم افزود: دانشگاه نماد علم و فضیلت است که دانشگاه تبریز نیز از آن جمله است و ما امروز از حدود 100 کشور دانش‌آموخته داریم که در دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده‌اند. 

تسلیمی با اشاره به مطالعات جهانی در راستای دانشجویان گفت: طبق آمارها حدود ۵۳ درصد از دانشجویان در حدود پنج سال شغل پیدا می‌کنند.

وی، اگر فعالیت را بر دو مبنای استخدام شدن و توانمندی افراد در نظر بگیریم، یادآور شد: نباید به فکر این باشیم که حتماً پشت یک میز بنشینیم بلکه این دوران زمان کارآفرینی و ابتکارآفرینی بر حسب نیاز جهان است.

قائم مقام وزیر علوم با بیان اینکه شاید استخدام نیست ولی شغل هست، گفت: باید با تجمیع یک کاری را راه‌اندازی کرد و این دوران زمان راه‌اندازی یک شغل است، هر کدام از شما با راه‌اندازی یک شغل اندوخته‌ای برای کشور خود باشید و ایران اصیل را به سهم خود بیان و تبیین کنید.

انتهای پیام/60027 /40 /س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول