پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳

همدان

چشم روز يازدهم به جمال شهردار منور نشد

21 شهریورماه در حالی که قرار بر انتخاب شهردار همدان بود چهار گزینه نهایی شده، کنار گذاشته شدند و با وعده رئیس شورا انتخاب شهردار به 10 روز بعد موکول شد، البته با اين قيد كه «10 روز 11 روز نمي‌شود»، امروز همان روز يازدهم است كه قرار بود شهردار را به خود ببيند اما خبري نيست كه نيست!

چشم روز يازدهم به جمال شهردار منور نشد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، یک ماه از آغاز به کار رسمی شورای پنجم می‌گذرد اما هنوز خبری از انتخاب شهردار نیست؛ شهرداری همدان همچنان با سرپرست اداره می‌شود، انتخاب شهردار مهمترین وظیفه شوراست اما گویا از دید اعضای شورای شهر این کار امر چندان مهمی به نظر نمی‌آید که خبری از تعجیل در این زمینه نیست، هرچند که خود اعضا انتخاب فردی کاردان و کارآمد را دلیل این صبر و حوصله قلمداد می‌کنند.

قصه از این قرار است که 21 شهریورماه در حالی که قرار بر انتخاب شهردار بود در عین ناباوری چهار گزینه نهایی شده، کنار گذاشته شدند و با وعده ابراهیم مولوی رئیس شورای شهر انتخاب شهردار به 10 روز بعد موکول شد، البته با این قید که «10 روز 11 روز نمی‌شود»، ناگفته نماند امروز همان روز یازدهم است که قرار بود شهردار را به خود ببیند اما خبری نیست که نیست!

بماند که سخنگوی شورای شهر نیز بعد از چند روز انتخاب شهردار در 10 روز را امری قطعی ندانست و عنوان کرد ما 70 روز فرصت داریم، اگر 10 روزه نشد 70 روز زمان در اختیار هست.

حال سئوال اینجاست چرا باید رئیس شورا با قطعیت صحبت از انتخاب شهردار در 10 روز کند اما این اتفاق رخ ندهد؟ مگر کسی او را برای تعیین زمان تحت فشار قرار داده بود؟ امیدواریم اخلاق کاری رئیس شورا این نباشد که وعده‌ای دهد و بعد هم خلف وعده کند! آب هم از آب تکان نخورد!

اعضای شورا با این اعتبار که 10 روز 11 روز نخواهد شد رأی به حذف چهار گزینه دادند، حال با این وضعیت سوال اینجاست که اعضای شورا بر اساس کدامین استدلال رأی بر بلاتکلیفی مدیریت شهری دادند؟ عدم توانمندی در انتخاب شهردار بزرگترین نقص برای شورایی است که در آغاز کار است.

ناگفته نماند در فصل حساس بودجه‌ریزی شهرداری قرار داریم و ممکن است تأخیر در انتخاب شهردار در آینده منجر به بروز مشکلاتی شود؛ شهروندان نمایندگان خود را برای تصمیم‌گیری در خصوص مسائل مهم و بزرگی راهی پارلمان شهری کرده‌اند در حالی که شورای پنجم در گام اول هم وامانده است.

حال با گذر از زمانبندی تعیین شده، حاصل جلسات و اجماع اعضای شورای شهر همدان تنها تعیین 6 گزینه برای شهرداری شده است و بررسی برنامه‌های کاندیداها از فردا آغاز خواهد شد؛ باید منتظر ماند و دید سرنوشت 6 گزینه فعلی چه خواهد شد.

آیا 6 گزینه فعلی نیز سرنوشتی همچون چهار گزینه قبلی خواهند داشت و کنار گذاشته می‌شوند؟ یا شهردار توانمندی از بین این گزینه‌ها انتخاب می‌شود؟ با عملکرد فعلی شورای شهر این سوالات در ذهن‌ها نقش می‌بندد که شهرداری همدان چه زمانی مدیر خود را خواهد شناخت؟ آیا فرایند انتخاب شهردار آنقدر طولانی خواهد شد که دوره سرپرستی برای سه ماه دیگر تمدید می‌شود؟

انتهای پیام/89039/  20

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول