يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹

دیدگاه  /  جامعه, خانواده و جوان

ابوالفضل بهرامی، محمدحسن ملکی

انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب به منظور برون‌سپاری آموزش‌های سازمانی

این مقاله به دنبال شناسایی، اولویت‌بندی معیارهای مؤثر در برون‌سپاری آموزشهای سازمانی و انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب بوده است.

انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب به منظور برون‌سپاری آموزش‌های سازمانی

چکیده

هدف: این مقاله به دنبال شناسایی، اولویت‌بندی معیارهای مؤثر در برون‌سپاری آموزشهای سازمانی و انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب بوده است. روش: در این تحقیق با رویکرد جامع ANPBOCR، ابتدا با مطالعۀ ادبیات پژوهش و بهره‌گیری از نظرات خبرگان، معیارهای مؤثر و وابستگی میان معیارها، تعیین و ماتریس مقایسات زوجی تشکیل و اولویت معیارها پژوهش ، مشخص و امتیازات نسبی مؤسسات شناسایی شد. سپس  رتبه بندی گزینه ها انجام و نتایج به صورت عددی و گرافیکی نشان داده شد و در نهایت، با در نظر گرفتن معیارهای پژوهش، موسسه مناسب انتخاب شد. یافته‌ها: معیارهای رفتار سازمانی مناسب و دارا بودن فرهنگ سازمانی مناسب، برگزاری به موقع دوره های آموزشی، نبود کنترل بر فرآیند آموزش و نحوه ارزشیابی، مهم ترین معیارهای تصمیم گیری محسوب می شود و با در نظر گرفتن معیارهای پژوهش بهترین انتخاب، موسسه آموزشی شماره 2 است. نتیجه‌گیری: مدیران هنگام به کارگیری راهبرد برون‌سپاری آموزشی، ابتدا باید به بررسی مزایا، هزینه‌ها، فرصت ها و ریسک های حاصل از این برون‌سپاری پرداخته، سپس با در نظر گرفتن این موارد و‌الویت بندی مؤسسات آموزشی مورد نظر، در صورت مفید بودن این راهبرد برای سازمانشان، اقدامات بعدی را در جهت پیاده‌سازی آن انجام دهند.

کلیدواژه ها: برون‌سپاری آموزش های کارکنان؛ تصمیم‌گیری چندمعیاره؛ مدل BOCR؛ فرایند تحلیل شبکه‌ای(ANP)

نویسندگان:

ابوالفضل بهرامی: کارشناس ارشد مدیریت صنعتی، دانشگاه علامه طباطبائی

 محمدحسن ملکی: استادیار گروه مدیریت صنعتی، دانشکده مدیریت، دانشگاه قم  

دو فصلنامه مدیریت در دانشگاه اسلامی - دوره 4، شماره 10، زمستان 1394.

برای مشاهده کامل مقاله روی فایل مقابل کلیک کنید.   

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول