پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰

اصفهان

فارس گزارش می‌دهد

تب تند دلار در روزهای برفی اصفهان/ نفوذ سکه به کانال 1.5 میلیون تومانی

بر اساس آخرین نوسانات قیمتی دلار در آخرین روز کاری دی ماه، ارزش هر دلار به 4540 تومان رسید و این ارز به کمک حجم تقاضایی که برای خرید این ارز ایجاد شد، موفق به نفوذ در کانال 4 هزار و 500 تومان شد.

تب تند دلار در روزهای برفی اصفهان/ نفوذ سکه به کانال 1.5 میلیون تومانی

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بازارهای مالی شهر در آخرین روز کاری از دهمین ماه سال جاری با نوسانات مثبت در بازار ارز و سکه همراه شدند، در حالی که دو بازار سکه و ارز نوسانات مثبتی را تجربه کردند، بازار بورس با عقب‌گرد 106 واحدی نماگر این بازار همراه شد.

در این میان قیمت هر دلار به محدوده بالای قیمتی چهار هزار و 500 تومان نفوذ کرد و تا دقایق پایانی در این کانال قیمتی مورد معامله قرار گرفت، ارزش هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز به یک میلیون و 518 هزار تومان رسید و نوسان مثبت 6 هزار تومانی را نسبت به روز کاری قبل تجربه کرد.

در این میان مهم‌ترین اخبار شنیده شده از گوشه و کنار بازارهای مالی که بر روند معاملاتی این بازارها تأثیرگذار بود، می‌توان به رشد 26 درصدی قیمت رسمی برخی خودروهای وارداتی، احتیاط معامله‌گران بورسی در خرید و فروش‌های روز ابتدایی هفته، تصویب سند توسعه مبتنی بر حمل‌ و نقل همگانی، عقب‌گرد شاخص برابری یورو به دلار در بازارهای جهانی، رشد مجدد انس طلا در بازارهای بین‌المللی، کارت اعتباری جایگزین مناسب برای چک تضمین در خریدهای اقساطی، برنامه سه عرضه عمده سهام در بورس اوراق بهادار در روزهای آتی، توافق شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان برای ساخت پلاسکو، عرضه 32 هزار تن قیر آماده صادرات از بورس کالا، رسیدن ارزش هر بشکه نفت به 68.9 دلار، کمبود منابع مالی مشکل اصلی طرح‌های عمرانی و افت قیمت فلزات در بازار بورس اختصاص داشت.

*عقب‌گرد بازار بورس پشت مرز 99 هزار

شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته با عقب‌گرد 106 واحدی همراه شد و در عدد 98 هزار و 817 واحد متوقف شد، در ثبت این افت نمادهایی همچون فولاد، رمپنا و تاپیکو بیشترین تأثیر را داشتند؛ در این میان نمادهای مثبتی همچون خودرو، جم و فاسمین نیز از افت هر چه بیشتر شاخص بورس ممانعت کردند و موفق شدند در بازار منفی این روز داد و ستدهای خود را در محدوده بالای صفر قیمتی به ثبت برسانند.

در بازار این روز نیز بیش از 850 میلیون سهم و ورقه بهادار معامله شد که ارزش این میزان سهم دو هزار و 798 میلیارد ریال برآورد شد، حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته با افت همراه شده بود و به دلیل نزدیک شدن به پایان ماه کاری و تسویه معاملات اعتباری در این بازه زمانی، شدت عرضه سهام از تقاضای سهام پیشی گرفت.

در گروه فلزات اکثر نمادها داد و ستدهای خود را در محدوده زیر صفر قیمتی به ثبت رساندند و با افت ارزش سهام خود روبرو شدند، در این میان می‌توان به نمادهای فولاد، ذوب و فملی اشاره کرد.

همچنین در کنار نمادهای منفی این گروه، برخی نمادها همچون فاسمین، زنگان و فنوال نیز مشاهده شدند که با افزایش تقاضا برای خرید سهام خود همراه شده و موفق شدند داد و ستدهای خود را در جهت افزایش ارزش سهام به ثبت برسانند، این نمادها معاملات پایانی خود را در حوالی مثبت کامل این روز به ثبت رساندند.

گروه خودرویی نیز در پی خبرهایی که از گوشه و کنار بازار محصولات این شرکت‌ها شنیده می‌شود با افزایش عرضه نسبت به افزایش تقاضا روبرو شدند و ارزش سهام خود را در این روز از دست دادند، در این میان دو نماد خودرو و خگستر موفق شدند اندکی بیش از صفر قیمتی معامله شوند و روز سبزی را پشت سر بگذارند.

در گروه خدمات فنی و مهندسی نیز هر دو نماد رمپنا و رتکو به سمت درصدهای منفی چرخش کردند و روند کاهشی ارزش سهام خود را مشاهده کردند.

بیشترین افت شاخص بورس به واسطه معاملات صورت گرفته در نماد فولاد به ثبت رسید و خساپا، فولاد و کروی نیز به ترتیب بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند؛ در این میان خودرو، جم و کگل نیز با نوسانات پرحجم و مثبت خود موفق شدند بیشترین افزایش ارزش بازار را در نخستین روز کاری هفته از آن خود کنند.

داد و ستدهای بازار فرابورس نیز در راستای نوسانات بازار بورس صورت گرفت و اکثر نمادهای این بازار در منفی چرخش کردند، بر همین اساس افت 9 واحدی این نماگر فرابورسی به ثبت رسید و در پایان این روز نماگر فرابورس به عدد هزار و 83 واحد رسید.

*افزایش تقاضا برای خرید ارز

بازار ارز بار دیگر با رشد تقاضا برای خرید ارز روبرو شد و همین امر به نوسانات مثبت ارزهایی همچون دلار، یورو و پوند در این روز منجر شد، با توجه به نوسانات اخیر دلار در دی ماه سال جاری، توجه سرمایه‌گذاران به سمت این بازار مالی جلب شد و همین امر منجر به رشد تقاضا در روزهای اخیر شد.

بر اساس آخرین نوسانات قیمتی دلار در آخرین روز کاری دی ماه، ارزش هر دلار به چهار هزار و 540 تومان رسید و این ارز به کمک حجم تقاضایی که برای خرید این ارز ایجاد شد، موفق به نفوذ در کانال چهار هزار و 500 تومان شد.

یورو نیز به ارزش پنج هزار و 640 تومان رسید و رشد 75 تومانی را تجربه کرد، پوند انگلیس نیز در واپسین نوسانات این روز به ارزش 6 هزار و 270 تومان دست یافت و جهش مثبت 70 تومانی را تجربه کرد.

ریال عربستان نیز بر روی قیمتی هزار و 200 تومان متوقف شد و روند صعودی را در پیش گرفت، ریال عمان نیز به ارزش 11 هزار و 600 تومان رسید و نوسانات مثبت را در این روز مشاهده کرد، در این میان لاری گرجستان نیز دیگر ارز مثبت این روز به شمار رفت که با افزایش ارزش روبرو شد و به قیمت هزار و 900 تومان برای نخستین روز کاری هفته رسید.

*معاملات سکه بالای قیمت یک میلیون و 500 هزار

تردد متقاضیان خرید سکه در بازار نقدی و معاملات آتی همچنان ادامه دارد و همین امر منجر به افزایش روزافزون قیمت سکه طلا شده است، در آخرین روز کاری دی ماه نیز بار دیگر رشد ارزش سکه در بازار نقدی و آتی مشاهده شد و همین امر ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را به یک میلیون و 520 هزار تومان برای این روز رساند.

سکه طرح قدیم نیز که با رشد 6 هزار تومانی در برابری عرضه و تقاضا حاصل شد، در آخرین داد و ستدهای این روز به قیمت یک میلیون و 465 هزار تومان رسید، نیم‌سکه و ربع‌سکه بهار آزادی نیز به ترتیب با نوسان مثبت سه هزار تومانی و دو هزار تومانی در نخستین روز معاملاتی هفته، به ارزش 731 هزار تومان و 431 هزار تومان رسیدند.

در این میان هر سکه گرمی نیز با افزایش تقاضا برای خرید روبرو شد و رشد هزار تومانی را نسبت به روز کاری قبل مشاهده کرد، این بخش از بازار سکه در آخرین نوسانات خود به ارزش 283 هزار تومان رسید.

تمام قراردادهای آتی سکه نیز با افزایش ارزش روبرو شدند و از پنج هزار و 500 تا سه هزار و 500 تومان نوسان کردند، بیشترین نوسان مثبت در قرارداد آتی اسفندماه با کوتاه‌ترین سررسید به ثبت رسید و کمترین رشد ارزش نیز از آن قرارداد آتی سکه سررسید تیر ماه شد.

مثقال طلا نیز با افزایش چهار هزار و 600 تومانی در این روز کاری، به ارزش 616 هزار تومان دست یافت.

انتهای پیام/63062/ح40/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول